Okej tak dík za radu, čosi som aj čítal o tom že centerlock môže mať malú vôľu ale jazdu to neovplyvňuje tak to nebudem riešiť a budem jazdiť...
26.12.2014 - 15:37:03
00
Tak a je to späť :D zvuky jak prase :D ešteže jazdím so sluchátkami a počúvam AC/DC :D netuším už čo to môže robiť...dnes som vybral dokonca aj patku a skusil som ju premazať...bola podozrivo povolená tak ktohvie či to nebolo aj to...naozaj už neviem čo to robí...som z toho na nervy...
19.01.2015 - 22:44:22
01
a co nemas smartphone v dnesnej dobe alebo co? jedno video so zvukom viac ako 1000 slov
19.01.2015 - 22:49:51
00
skúsim to :) len aby potom z toho nebolo nejaké fail compilation :D
19.01.2015 - 23:18:26
00
Okej tak dík za radu, čosi som aj čítal o tom že centerlock môže mať malú vôľu ale jazdu to neovplyvňuje tak to nebudem riešiť a budem jazdiť...


Je to určite uvoľnená matica center lock čo drží kotúč. Mal som to tiež treba zobrať kľúč a poriadne to dotiahnuť v smere hodinových ručičiek čo to dá netreba sa báť niekedy pomôže aj nejaká páka. Voľne by to určite nemalo byť časom sa ti kvôli tomu môže zodrať tisíc hran na kotúči aj na náboji a potom za ti začne kotúč prešmykovať v náboji a už to nedotiahneš.
20.01.2015 - 16:13:15
00
Okej, skúsim.
20.01.2015 - 16:25:53
00
Tak teda pridávam video z dneška...pár postrehov...zvuky trošku ustúpili oproti tomu, ako to bolo na začiatku, ale...vždy pri rýchlosti cca 30km/h sa asi po 3-4km od začiatku výjazdu začnu ozývať zvuky podobné suchej reťazi...ak ale prejdem po nejakej nerovnosti tak ten zvuk na chvíľu prestane, tak isto aj keď sa postavím zo sedla.Druhá vec je tá, že ten zvuk vychádza "odniekaľ" iba pri silnejšiom zatlačení na pedále a fakt má podobu suchej reťaze, alebo niečoho ako keby o seba šúchalo...zaujimavé je aj to, že po preradení na hociaký prevod počas jazdy ten zvuk utíchne, ale následne po 10tich sekundách je ho počuť zasa...video je natočené v kopci a taktiež po pár metroch poriadneho dupania do kopca zvuky prestali...avšak keď som sa pustil dole a následne začal zasa šlapať do kopca zvuky boli späť...naozaj už neviem čo to môže byť a či je to naozaj výplet...vylúčil som ale isto chybu náboja alebo niečoho vnútri keďže by to robilo asi naozaj aj pri voľnom šlapaní a aj na stojane...posldná vec ktorú som si pri tomto probléme všimol, že pri vyššiej teplote tento problém nebol, až teraz keď je zasa chladnejšie...naozaj sa prikláňam k tomu výpletu, alebo možno šte k tomu, že si nesadla reťaz s prevodnikmi a kazetou poriadn...ale to sa mi moc nepozdáva...pozrite si to sami https://www.youtube.com/watch?v=IPuhNsneHAc&feature=youtu.be
20.01.2015 - 17:10:07
00
Sedlo a sedlovku si vylúčil?
20.01.2015 - 17:32:26
00
Á, kúrňa! To sú zvuky ako od drevenej káričky.
Skús vylučovaciu metódu.
- skontrolovať kazetu (dotiahnutie, resp. správne nasadenie na náboj)
- použiť koleso od kamaráta
- zložiť prešmykač
- skúsiť inú reťaz .....

Včul ma napadlo, že som mal podobný problém (avšak iné pazvuky). Vymenil som kazetu a po krátkom čase pri zábere cvak, cvak. Skúsil som dotiahnuť kazetu, ale bola na doraz.
Po dlhých peripetiách som zistil, že novo nahodená kazeta je nejakú stotinku užšia ako pôvodná.( resp. nová záverná matica širšia). Záverná matica sa pri dotiahnutí už opierala o koniec orechu. Zbrúsením cca. 0,1 mm zo závitu matice sa to vyriešilo. Matica kazety potom už naplno dotláčala kazetu a neopierala sa o orech. Ostala tam potrebná medzera.
20.01.2015 - 17:45:15
00
Tak zaručene by mohlo pomôcť toto: najskôr všetko dobre odmasti, nezabudni ale na nič(reťaz, náboje, prehazdovačka, hlavové,...) potom celý bicykel umy nejakým ekologickým šampónom. No a ostáva posledné - hoď ho nakoniec z mosta do Váhu a keď nevypláva máš po probléme. No ale keď vypláva problém pretrváva a tu ti už neporadím.
prepáčte shiftiho poznám osobne, na mňa nedá ale fungovať by to mohlo nie :lol:
20.01.2015 - 17:57:24
01
Nová reťaz, nová kazeta a dokonca aj prevodniky...od reťaze to nebude...Ja viem ze je to ťažko takto riešiť, ale netuším už co to môže byť....Teraz som vybral už aj hlavove zloženie či to nejde z toho a neprenasa sa to niekde....uvidím zajtra, ale moc nádejí tomu nedávam :D
20.01.2015 - 18:19:53
00
Stiahni kazetu a nahod odznova.
20.01.2015 - 20:11:58
00
Vyskúšam...už sa naozaj nebránim ničomu :D
20.01.2015 - 20:18:43
00
dnes som rozobral kazetu, rozbral som hlavové, vyčistil všetky možné šróby a časti bicykla :D všetko dotiahol, premazal...a viete čo ? :D nepomohlo :D naozaj si ale myslím že to je výplet...skúsim sa ešte tomu pozrieť na zub a pozriem poriadno tie špice...
21.01.2015 - 21:55:35
00
tento zvuk mi pripomína môj problém, tiež som skúšal všetko od reťaze až dobre,že nie po plášte :D a nakoniec to bolo sedlovou objímkou a dnu v ráme.. bol tam bordel.. skús to zložiť dole umyť, odmastiť a jemne streknúť silikónom a utrieť handrou.. alebo tento krásny zvuk môžu vydávať aj vytrieskané ložiská v kľukách.
22.01.2015 - 15:58:00
00
keyboard_arrow_up