Craft 1000 Miles Adventure

29.06.2014
Bikepackingové preteky
Nová Sedlica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
lto nie tyzden ale dva. Tusim rekord je 8 dni.. Bude to morda ale ten pocit po prichode do ciela bude fantasticky a ten vam budeme zavidiet. Klobuk dole chlapi za odvahu sa vobec prihlasit. Ako uz lto spominal, pojde nielen o kondicnu pripravu ale hlavne psychicku pripravu.
A pre mna osobne ste vitazi vsetci, co sa vobec postavite na startovaciu ciaru.
22.01.2015 - 06:07:38
00
ja si skor myslim ze viac nez nabikovane kilometre ti bodne psychicka priprava, lebo mozes mat nabikovane tisice ale ked sa tyzden nevyspis, budes moknut, hladny smedny atd tak to ta znici 10x viac nez kilometre :). normalne si priprav veci co planujes brat a sprav si treningove vikendy po karpatoch, cely den makaj potom sa dakam zhod, prespi a druhy den makaj nazad :)


Tak presne toto mam v plane na jar, ked uz bude trosku teplejsie v noci. Len musim dokupit este nejaku vybavu- karimatku-asi skladaciu thermarestku kupim, nejaky spacak....asi husky musset, a este bivakovaciu plachtu pre kazdy pripad. Sice UFONI ako Tyxa to isli doost nalahko, ja pojdem tak, ako uznam za vhodne.
Snad s tym vikendovym prespanim mimo domu manzelka nebude mat problem..Ale kedze mi dovolila sa prihlasit, tak si snad je vedoma, ze to obnasa aj nejaky ten trening. Zatial je velmi trpezliva, musim povedat. A hlavne aj tie 24hod. si chcem skusit.....ked budem mat z 24hod odjadzenych 22 cisteho casu, budem spokojny. MInuly rok sa mi to este nepodarilo-max. som mal cca 20hod. Ale dal by som aj viac-ale chybala motivacia-toho predomnou by som uz nedobehol a ten za mnou bol daleko a tiez ma nemal sancu dobehnut.

Teraz som v karpatoch v podstate kazdy vikend, cez tyzden sa snazim navecer dostat na hrazdu aspon 2-3krat , 2x posilka za tyzden.
22.01.2015 - 08:13:41
00
pripájam sa k johnnySVK, tiež sa mi podarilo dostať sa na štartovnú listinu :) prihlasovanie bolo fakt horor, nervy som mal neskutočné, až 5 min. po pol noci sa konečne spamätal server a keď som sa konečne prihlásil, myslel som, že budem aspoň 200-tý pod čiarou, nakoniec sa ale s odretými ušami podarilo dostať medzi 100 :) vzhľadom na skúškové zatiaľ nemám najazdené bohviečo, takže mám čo doháňať... a čo sa týka biku, tak ja som na tom podobne, keďže mám len ten treking v profile :) takže to budem musieť absolvovať na ňom...


Ta sirka plastov neposobi na mna moc pohodlne. Ale tak ked si nan nom zvyknuty jazdit aj teren...tak preco nie. Inak ja mam od zaciatku januara najazdenych cca asi 500km...nie je to nic moc...Tak v priemere by som chcel aspon 1000 mesacne...ale tak ked nakoniec budem do startu (5.7.2015) 5500-6000km, z toho aspon 1700-2000 v terene, budem viac ako spokojny.......Tak ako pise capulo, treba nejako psychiku trenovat - teda u mna hlavne jazdu v noci po lese :tmi:
22.01.2015 - 08:23:29
00
johnnySVK držím palce, myslím že budeš mať na čo spomínať :) Možno sa niekde stretneme, čo sa vybavenia týka tak myslím že veľa info nájdeš na FB v skupine alebo od ľudí ktorí absolvovali ako napr. Latanka ale to už máš pravdepodobne pozisťované :)
22.01.2015 - 11:18:54
00
Tak jak vravis, v FB skupinke uz som. Sak to hlavne Latankove clanky sposobili, ze som sa na to namotal.
22.01.2015 - 11:20:41
00
Myslel som si, tiež sa pohrávam s myšlienkou vrátiť sa tento rok k 1000miles, uvidím ako sa všetko podarí
22.01.2015 - 11:22:50
00
Ktory rocnik si to siel??
22.01.2015 - 11:24:03
00
Aby som uviedol na správnu mieru - išiel som ako člen realizačného tímu / fotograf a to ročníky 2012 a 2013. 2012 iba SVK časť, 2013 celú trasu. Tento rok by som si to rád zopakoval, teda aspoň polovičku
22.01.2015 - 11:50:00
00
a ako pretekara ta to nelaka??
22.01.2015 - 11:55:46
00
johnny mas moje plne sympatie, tak ako uz tu niekto napisal, vitazi su VSETCI co sa postavia na start, budem aj tento rok sledovat priebeh na webe a drzat ti palce...mozno sa aj stretneme ked budes prechadzat okolo Popradu a cez Kozie chrbty (minuly rok som mal stastie stretnut priamo v akcii vitazov Stepana Stranskeho a Martina Vita ktorych som mal cest doprevadit do obce Spissky Stiavnik) ;-)
22.01.2015 - 13:18:25
00
Len musim dokupit este nejaku vybavu- karimatku-asi skladaciu thermarestku kupim, nejaky spacak....asi husky musset, a este bivakovaciu plachtu pre kazdy pripad.


neeee.. karimatku ked tak len tu tenku foliu striebornu. na plachtu kasli uplne je to zbytocne velke a nepouzijes to ani raz(bud jazdis, jes alebo spis). neboj miesto na spanie vzdy najdes(ideal zastavky, podia na stadionoch, ...). najlepsie ak sa budes drzat nejakej skupinky.
spacak lahky a dostatocne silny: http://malachowski.pl/sklep/pl/oferta/45/spiwor-300-guide-pro.html?f[0]=2.149
od huskyho mas len tazke umelohmotne kravy.

kazdy kusok miesta co usetris si odloz na jedlo. nieje nic horsie ako ked sedis niekde na luke a nemas silu ani zdvihnut bike :) a potom sa prezeres tak ze dostanes nejaku hypo/hyper glykemiu. pripadne zastanes v zjazde kopca a vratis sa nazad, lebo sa ti zdalo ze je na ceste chleba :) (toto som len pocul, ale zase priamo od chalana co to spravil, ked som povedal, ze som vypil kofolu co som nasiel na ceste).
22.01.2015 - 14:27:09
01
newmmam.....ja nevravim, ze som uz pevne rozhodnuty co zoberiem a co nie...Precitam si akykolvek nazor, nakoniec sa aj tak musim ja sam rozhodnut.....Skusim zoparkrat zabyvakovat v dakde tunak v karpatoch len s alumatkou a spacakom a uvidim co to spravi. Pravdupovediac, pod sirakom som este nespal nikdy, ( spanie v kempe vonku pred stanom, kde v stane je naprdene jak svina, tak to neratam ako byvakovanie :). ) ...Naozaj to neplanujem vyhrat :) ...skor si to uzit jak len bude mozne. Ale akekolvek rozumne odlahcovanie ma urcite vyznam
22.01.2015 - 14:38:29
00
uzivas si to teraz, a uzivat si to budes po, ale urcite nie pocas :).
22.01.2015 - 15:26:10
00
johnnySVK samozrejme, v takej zostave ako je ten Asper na fotkách by som nešiel, keď tak ako je má hádam 17kg :lol: takže všetky blbosti ako nosič, blatníky apod. by šli preč... k plášťom: riešil som ich tu na fóre už dávnejšie (do crossu dať široké plášte je trochu problém) a dám tam Schwalbe Land Cruiser 29x1,75 odtestované na poslednom Dubničáku... len keby tá technika jazdy bola trochu lepšia keďže terén veľmi nejazdím, aj keď myslím, že tieto preteky sú skôr o tlačení a najmä hlave :) môj cieľ je takisto dať min. 5-tisíc km a časť z toho v teréne, príp. si vyskúšať prejsť aspoň trasu jedného checkpointu (t. j. tých cca 400km) z minulých rokov... 24-hodinoviek som už zopár absolvoval a z nich vlastne pramení nápad sem ísť, aj keď bez zabezpečenia to bude úplne o niečom inom... čo sa týka telesnej hmotnosti u mňa bude presne opačný problém: zhodiť do štartu čo najmenej (najlepšie nič :)) čo bude pri mojom rýchlom metabolizme (a najmä v samotných pretekoch) dosť problém :)
22.01.2015 - 18:36:26
00
ja som zvykol nosit na zaciatku len alumatku ale na nej som vzdy dolamany jak svina rano :), hlavne ked spim na tvrdom. ale asi len vec vkusu, teraz zvyknem nosit take polovicne karimatky, v sportisime mali po cca 2e, 1cm tenke a rozmer cca 90x60, ze to das len pod chrbat a spis. pripadne este obstrihas ak ti je velka :D
22.01.2015 - 19:51:17
00
keyboard_arrow_up