Veru skús. U mňa to funguje. Keď u starín Inteligentná nabíjačka hlási kaput, dám ich do obyčajnej. Po cca. hodine ich prehodím do inteligentnej a už ich prijme a dobije.

ja ich rovno dám do inteligentnej, akurát ju tesne predtým "naštartujem" dobrým článkom... :)
24.01.2015 - 12:14:57
00
Tak mne obycajne lacne nabijacky oznacili kopu clankov za vadne. Tento Opus ich bez akehokolvek reptania nabil aj sformatoval... Detto doniesol kolega akoze mrtve clanky, ktore jeho nabijacka nebrala a chytili sa (tych mnou spominanych 21mAh). Ale mal som raz pozicanu taku uplne ze sprostu nabijacku, co ani neukazovala, kedy nabila (mala na sebe len vytlacenu casovu tabulku) a ta brala hocico. Len akurat nenabijala
24.01.2015 - 12:41:50
00
Prosim expertov na svetla poradte nahradu za toto svetielko. Nebude to na bike, je to na pracu (vizualna kontrola vyrobkov) v slabsom osvetleni. Cena cca 70€ je dost a nepaci sa sefom ked treba cca 5 ks. A nie som si isty ci poslu aj nejaku fakturu. Je to SCANGRIP Uniform Rechargeable COB LED Worklight. Bol som teraz tyzden v Nemecku v nasej materskej firme a tam nemcuri robia s tymito svetlami. Svieti to jak das. Oni s cenou problem nemaju. http://www.ebay.com/itm/SCANGRIP-Uniform-Rechargeable-COB-LED-Worklight-SG035038-/271197408113?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f24a00b71

momentalne pouzivam taketo univerzalne, v mieste spinaca ma magnet, pouzitelne ako bezne svetlo ktore nie je prehnane vykonne alebo vsesmerova plocha na boku, napajanie 18650, alebo 3x AAA
na domace pouzitie je to OK, do vyroby ta kvalita je asi slaba, aj ked zatial s tym nemam ziaden problem a to uz ho pouzivaju aj deti a to je teda zatazovy test ako sa patri :)
24.01.2015 - 17:23:26
00
Nemám dobrú skúsenosť s inteligentnými nabíjačkami pri obnovovaní starín. Robia často unáhlené vyhlásenia.


Kice , ďakujem pekne za radu...Rozbehol som ich počas hodinovej "kúry" v obyčajnej nabíjačke . Následné dobíjanie v inteligentnej išlo bez problémov, ajkeď podľa hlásenia tie staré baterie už majú najlepšie za sebou...
24.01.2015 - 17:33:21
00
Axel ide o to, čo považujeme za obyčajnú a čo za inteligentnú nabíjačku.
Ja tou "inteligenciou chápem to, že najprv nabíjačka testuje článok či nie je vadný (polarita, nízke napätie, skrat ...), potom niektoré zisťujú čo je zač (NiMH, LiIon, Pb...)
po testoch nesleduje vlastné nabíjanie, kde sa spôsob nabíjania môže voliť automaticky, alebo ručne
no a záverečná fáza je stanovenie konca nabíjania.

Tie "obyčajné" v prvom rade nerobia žiadne úvodné testy a preto neodmietnu nabíjanie.
Fáza nabíjania je viac-menej ekvivalent ručnej voľby uvedenej vyššie, alebo je bez voľby len jeden spôsob.
Koniec nabíjania býva aj pri tých obyčajných riešený slušne, ale tie najjednoduhšie srážia len čas, či teplotu prípadne nestážia nič a nechajú to na uživaťeľa. (toto sa týka hlavne NiCd, NiMH a Pb)

No a z uvedeného jasne vyplýva, že "obyčajná" nabíjačka nedokáže odmietnuť vadný článok a začne ho nabíjať. Pokiaľ bol len podvybitý či inak vadný, že je šanca na vzkriesenie, tak sa to vzkriesenie udeje. To je celé kúzlo.

Samozrejme výsledky záchrany sú závislé od toho, aký hnoj sa snažíš vzkriesiť.
24.01.2015 - 20:54:34
00
Následné dobíjanie v inteligentnej išlo bez problémov, ajkeď podľa hlásenia tie staré baterie už majú najlepšie za sebou...


Tak ich ešte skús v tom novom stroji pár krát vybiť/nabiť. Sú to zúfalé pokusy, ale keď už máš tú hračku, tak sa hraj. Keď sa pohráš, kúpiš nové články, lebo na tieto asi ťažko nájdeš rozumné využitie.
24.01.2015 - 20:58:26
00
Ja tieto mrtvoly dorazam v detskych hrackach. Tam nevadi, ze to vydrzi len par hodin. Nabijem nanovo...
24.01.2015 - 21:01:15
01
Axel daj prosim ťa, aj sem vedieť, ako dopadli chezterove baterky. Som zvedavý, lebo ja som ho na toto riešenie nahovoril.


Zatial mam hotovy len jeden par, ale jeden clanok ma cca 1680 mAh (je to baterka z roku 2009, nastastie bola skladovana v nabitom stave).
Nevies mu vyratat, kolko mu to vydrzi svietit, ak napcha 4 kusy do boxu? Nemam sajnu, aky ma odber jeho svetlo.
26.01.2015 - 10:27:54
01
Chlapi bez urážky, ale ak sa ženiete za nabíjačkami s čo najvyššími prúdmi, tak ich aspoň nevolajte "inteligentné".
Pretože toto inteligentné veru nie je. Čím nižšie prúdy, tým šetrnejšie a to platí pre všetky typy. A samozrejme tým dlhšie nabíjacie časy.
Ak chcete mať batérie nabité za pár minút, ok. Ale aspoň to tu nepropagujte ako niečo správne. Pretože jediným výsledkom sú batérie s krátkym životom.
26.01.2015 - 15:50:45
00
Ja to tiez poviem bez urazky. Ak skratim baterke za 5 eur zivotnost 800 cyklov na 300, ale nabijanie mi bude trvat namiesto 20 hodin iba 4, tak to ozeliem... Nehovoriac o tom, ze dojdem vecer domov s prazdnym powerbankom, tak ho nebudem 2 dni nabijat, ked ho rano potrebujem zobrat so sebou znova nabity. Ci svetlo svieti 4 hodiny alebo 4 hodiny desat minut je viacmenej sumafuk. Tu nie sme u modelarov, co riesia kazdu sekundu velkeho prudoveho odberu, aby im lietadielko doletelo nazad na letisko alebo auticko vyhralo preteky.
A inteligentna nabijacka moze mat aj nizkoprudove nabijanie (100 alebo 200mA).
26.01.2015 - 16:09:08
00
Chlapi bez urážky, ale ak sa ženiete za nabíjačkami s čo najvyššími prúdmi, tak ich aspoň nevolajte "inteligentné".
Pretože toto inteligentné veru nie je. Čím nižšie prúdy, tým šetrnejšie a to platí pre všetky typy. A samozrejme tým dlhšie nabíjacie časy.
Ak chcete mať batérie nabité za pár minút, ok. Ale aspoň to tu nepropagujte ako niečo správne. Pretože jediným výsledkom sú batérie s krátkym životom.


Blbost.
Inteligentna nabijacka znizuje nabijaci prud cim viac sa clanok blizi k plnej kapacite:

lygte-info.dk

Nabijanie takouto nabijackou nijak neskracuje zivotnost clankov.
Co sa tyka nizkych nabijacich prudov - tam zase pri baterkach s velkou kapacitou hrozi, ze nabijacka nerozozna ukoncenie nabijania a bude nabijat donekonecna (resp po nejaky fixny casovy limit).
26.01.2015 - 16:14:39
00
Axel ani ja nepoznám dôverne Solarstorm, nehľadiac na to, že je viac modifikácií/výrobcov. Jednoducho neviem koľko papká. Vedel by som namodelovať nejaké scénare, vychádzajúc s použitých LED, ale jednak nemám na to teraz čas a jednak by to malo spochybniteľnú výpovednú hodnotu.
Ale urobil som výpočet jednoduchou trojčlenkou vychádzajúc z údajov vraj oficiálneho predajcu originálu tu: http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/19-1-LED-cyklosvitilny/53-2-Cyklosvitilny-SolarStorm/5/636-SolarStorm-X2-LED-cyklosvitilna
Uvádza sa tam 2hod 10min až 7hod pre 4400mAh akumulátor, z toho vychádza 1hod 40min až 5hod pre tebou nameraný 2x1680mAh akumulátor.
26.01.2015 - 16:26:55
00
Chlapi bez urážky, ale ak sa ženiete za nabíjačkami s čo najvyššími prúdmi, tak ich aspoň nevolajte "inteligentné".


Pravdu povediac neviem na čo reaguješ a čo chápeš pod pojmom "čo najvyšší prúd". Chcelo by to čísla a akumulátory...
26.01.2015 - 16:29:55
00
diky chalani, kupim si box na tie baterky a vyskusam ich ako realne vydrzia so svetlom, ak by vydrzali aspon 3,5hod na minimalnom svetle, bola by to parada
26.01.2015 - 16:30:48
00
Blbost.Inteligentna nabijacka znizuje nabijaci prud cim viac sa clanok blizi k plnej kapacite:


Ááále to nie je vec žiadnej inteligencie. Takto sa správa aj tá najhlúpejšia LiIon nabíjačka. Je to vec tej najzákladnejšej fyziky pri CC/CV nabíjaní. Ohmov zákon nepustí.
26.01.2015 - 16:33:27
01
keyboard_arrow_up