Tak teda dlho som sa z nového rámu netešil. Rám som kúpil pred Vianocami ako sezónu jazdený od chalana z Prahy a keď som ho pozeral tak okrem oderkov som nič extra nezbadal, dokonca aj doma som rám viac krát obzeral a nič som si nevšimol. Tento týždeň som sa rozhodol, že dám na niektoré miesta rámu ochrannú fóliu a narazil som na veľký problém. Na zadnej stavbe je prasklina. Je dosť nenápadná, ale teraz už bohužiaľ viem, že ak chce človek predísť problémom, musí si všímať aj najmenšie detaily. Neviem či to predajca vedel, vyzeral celkom férovo a dokonca trval na kúpno predajnej zmluve ale je to asi teraz celkom jedno, lebo ťažko za ním po dvoch mesiacoch prídem, že rám som ešte nejazdil, dokonca ani bike ešte nie je poskladaný a objavil som tam prasklinu. Chcem sa teda opýtať čo robiť. Od rámu mám faktúru a je ešte rok v záruke.
1) Mám to skúsiť reklamovať? Nevyznám sa do karbónu a skôr mi to príde ako keby od zadného kolesa odstrelil kameň čo asi vyreklamovať nepôjde ale skúste poradiť keď kuknete foto.
2) Je problém, že to budem reklamovať ako druhý majiteľ? Viem, že niektoré biky majú doživotnú alebo predĺženú záruku na rám ale len pre prvého majiteľa. Platí to aj pri normálnej dvojročnej záruke, alebo do dvoch rokov sa na om môže vystriedať koľko ľudí chce?
3) V prípade, že to nemá zmysel reklamovať, kde vedia takéto poškodenie kvalitne opraviť a koľko to cca stojí?

Prílohy:

Komentár súboru: Prasklina je tesne nad písmenom R.
DSCN6335.JPG
DSCN6335.JPG 258.46 KiB 1 thumb_up0thumb_down

DSCN6332.JPG
DSCN6332.JPG 268.98 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN6337.JPG
DSCN6337.JPG 298.21 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN6312.JPG
DSCN6312.JPG 243.47 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2015 - 23:11:56
00
to co si po tme kupoval ked si to nevidel?
ak mas blocek tak reklamuj
ak nemas tak nereklamuj
ked ti je zivot mily tak toto neopravuj
hlavne to neskusaj predat
27.01.2015 - 00:19:03
00
Ja si myslim ze zavolaj tomu chalanovi
co si to od neho kupil ci sa to snazil vyreklamovat u predajcu (asi sa to aj on pokusal a nepochodil ale nezda sa mi ze keby to bol pad ze by to na tom mieste prasklo) pravdu sa asi od neho nedozvies. Za kolko si ten ram kupil, nebola ti podozriva nizska cena? Si kupoval len podla fotiek a tam to nebolo vidiet?) To je nenapadna prasklina? Podla mna je napadna. On tam preco uz ochrannu foliu nemal si sa nepytal? Si to kupoval osobne alebo poštou? Podla mna ten chalan to prave preto predaval lebo otom vedel..a to s tou zmluvou ze ti hovoril sa len komunikacne chranil alebo sa snazil aby si mu viac doveroval pretoze aj tak by bolo v zmluve ze si oboznameny s nedostatkami a ze kupujes pouzivanu vec atd.. keby tu zmluvu robil on. Neviem detaily vaseho stretnutia,komunikacie,nestretnutia atd. Napis oficialny list vyrobcovi a posli to aj s ramom na oficialnu adresu vyrobcu. List ti musi pomoct napisat skuseny clovek (nejaky veduci dobrej bajkovej predajne co vie anglicky a uviest ze si ani nepadol ani si nemal nehodu a prasklinu si zistil pri cisteni bajku az doma). Uvidis ako zareaguju a daj vediet co ti nato napisali alebo zavolali. Z pravidla ani dozivotna zaruka sa nevztahuje na Nehodu alebo Pád a oni to urcite vedia zistit ako sa to mohlo stat.
Da sa to dat samozrejme aj opravit..precizna oprava toho tvojho moze stat priblizne 150 - 200euro podla mna..trva to tyzden-dva podla toho kde. to si vies lahko zistit.
Tak ti drzim palce a potom sem napis co ti vyrobca napisal ze sa s tim da robit..z pravidla pokial neuznaju reklamaciu tak ti zavolaju (napisu) ze ti ram zasielaju nazad alebo ti ho mozu opravit alebo doporucia kam sa mas obratit..ale zalezi na tvojej komunikacii s nimi atd.. Este raz drzim palce nech si to das doporiadku a daj sem vediet ako si pochodil.
27.01.2015 - 03:42:50
00
ja to vidim tak ze treba kontaktovat toho chalana nech to reklamuje on
27.01.2015 - 08:09:53
01
Dúfam, že ten čo ti to predal ti pomôže s reklamáciou. Opraviť si to dá, ale nebude to vyzerať pekne a už by som tomu neveril. Keď raz narušíš vlákna na takomto profile, je veľmi ťažké to opraviť. Také nepísané pravidlo hovorí, že na každú vrstvu tkaniny, ktorá je v poškodenom kompozite, pripadá urobiť úkos 3 cm. To znamená, že ak máš napríklad laminát z 3 vrstiev tkaniny a máš tam prasklinu, tak okolo tej praskliny urobíš 9 cm úkos. Pri rozmeroch tej trubky je to nemožné urobiť bez pôvodnej formy - aj to nieje zárukou.
27.01.2015 - 08:51:10
00
No ono sa ľahko hovorí, že som bol slepý keď som to kupoval. Ja by som si tiež myslel, že takéto dačo si človek musí všimnúť ale inak to vyzerá na fotke kde som to fotil z blízky makrom a bleskom a keď sa na rám pozeráš voľným okom. Rám som kupoval osobne a pozeral som ho ale zase nie každý milimeter a v tej čiernej farbe sa mi to proste stratilo. Ale myslím, že je zbytočné teraz riešiť, že som to mal vidieť. Bohužiaľ som si to nevšimol a popálil som sa. Teraz sa to chcem pokúsiť hlavne vyriešiť ako plakať nad tým čo som mohol a nemohol. Je to kupované v českej firme Dlouhan works. Mám tam napísať a poslať foto alebo rovno poslať rám? Bike mám rozobratý, vyberal som ložiská a tlmič som poslal na ročný servis do slovkolexu. Stačí ak pošlem len zadnú stavbu alebo by som to mal poslať celé?
27.01.2015 - 09:35:55
00
ja by som tam zavolal Dlouhan je v poho :-), on ti povie co dalej.
27.01.2015 - 09:49:39
00
suhlasim, popripade odporucam priamo dovozcu IBISu pre CR - 9395bikes.cz, p. Martin Orisek, volat alebo email
27.01.2015 - 11:08:41
00
Ja len doplním: je to presne tento rám od tohto chalana...
zjavne sa majitel predajne s bývalým majiteľom poznaju, co by mohlo pomoct pri reklamácii.

http://dlouhanworks.com/video-ze-stavby-hdr-pro-ondru-kinkora/


Naposledy upravil buko1 dňa 27.01.2015 - 11:25:28, celkovo upravené 1 krát.

27.01.2015 - 11:17:30
00
dufam ze to dopadne ok, budem to sledovat kedze aj mam ibis ze ako sa k tomu postavia amici
27.01.2015 - 11:22:30
00
Amici to vyriesia bez problemov, chcel by som vediet ako k tomu doslo.
Toto mi pride ako QC vada.. urcite zavolat Dlouhanovi a poslat fotky. Postara sa o Teba.
27.01.2015 - 14:56:56
00
vyzera to od kolesa...mozno cosi zachytil a sa to vzpriecilo...ale pochybujem ze o tom predavajuci nevedel...:)
27.01.2015 - 15:10:24
01
neprijemne.. dnes som aj napriek zakladnemu pravidlu neumyvat bajk ho vykuriroval vo vani a preinspectoval okrem oderiek od skal nikde nic. prajem aby vsetko dobre dopadlo.
27.01.2015 - 19:25:57
00
nekupujte karbonove ramy, lebo su pevne, pokial nie su poskodene....su dobre na cyklisticky chodnik, kde nie su konare a strk
27.01.2015 - 20:05:47
00
Dijck bol zaprisahany odporca papundeklu v lese zamladi :D ale dost uz O/T
27.01.2015 - 20:35:14
02
keyboard_arrow_up