ze vas to este bavi...
tour vyhral 7x a hotovo... niet viac co riesit.
27.01.2015 - 17:17:23
04
Nemyslim ze kazdy uspesny sportovec, resp. clovek musi byt automaticky arogantny. Lance bol/je proste arogantny zmrd a myslim ze aj preto sa to nakoniec cele prevalilo

Najprv stupas na zaklade svojich kvalit a pevnej vole az sa dostanes do viac menej vyrovnanej spicky. Tam uz zacne fungovat kadeco. Schopnost dostat sa do spravneho tymu, schopnost si vytvorit spravny image, schopnost si zabezpecit dokonaly servis (biku i tela) ... a tam som nikdy nebol ale neviem si to predstavit, ze by to dosiahol, mily, dobrosrdecny a laskavy cloviecik. :-)
27.01.2015 - 17:58:23
04
Najprv stupas na zaklade svojich kvalit a pevnej vole az sa dostanes do viac menej vyrovnanej spicky. Tam uz zacne fungovat kadeco. Schopnost dostat sa do spravneho tymu, schopnost si vytvorit spravny image, schopnost si zabezpecit dokonaly servis (biku i tela) ... a tam som nikdy nebol ale neviem si to predstavit, ze by to dosiahol, mily, dobrosrdecny a laskavy cloviecik. :-)


Sastre bol teda tiez zmrd? Aj Wiggins? Sagan a Velits su tiez zmrdi ked inak to nejde? Aj Evans je egocentricky hajzel co nici ludske zivoty? Schleck, Contador, Kloden, Kwiatkowski, Majka, Voigt, Cancellara atd. atd. Naozaj to inak nejde myslis?

Mas pravdu, nikdy si tam nebol. Ani ja, vobec nic o tom nevieme a mozeme to hodnotit len podla faktov, nie podla vztahov. Ale u mna pravi sampioni vyzeraju inak ako Armstrong, vyhral 7-krat, sice velmi pochybne ale vyhral (Dopingovym testom nepresiel uz na prvej tour - keby ho UCI nekryla tak dnes nikto nevie kto je LA) Pretoze takych nikto nechce do kolektivu. Ja si skor myslim ze ti arogantni zmrdi su v drvivej mensine. Opat len moj nazor.
27.01.2015 - 18:09:55
00
Nepochopil si ma baccardi42 Jednoducho ide o to, ze navrch v individualnom sporte sa dostanu len individualisti, mozes ich nazyvat egoisti, mozes ich nazyvat zmrdi ... na kazdy pad to su ludia co makaju na sebe a okolie ich zaujima hlavne z hladiska toho ako pomozu jeho vzostupu. Takze vsetko co pises o vyssie spomenutych ludoch pises ty, nie ja. Nie som odbornikom v tematike, ale naozaj si neviem predstavit ako by mohol spickovy sport fungovat inak. Ak by som chcel kypet ironiou tak by som poprosil pred spanim o rozpravku o tyme, kde sa vsetci maju radi a dobrosrdecne vyhladavaju niekoho kto by ich na spici nahradil ...
27.01.2015 - 18:17:14
05
Ja si myslím, že je rozdiel medzi - "všetci sa máme radi" - "a všetci sme egoisti". Podla mna nieje pravda, ze plati bud jedno alebo druhe. A je rozdiel medzi - som egoista, lebo odopriem blizkym spolocne chvile a makam na sebe...a som chora hlava, pre ktoru je nepriatel kazdy kto ma moze predbehnut a ja ho musim preto znicit. Armstrong je podla mna chory, a daleko nikto taky ako on v pelotone nieje a nebol. A to je rozdiel medzi nami v tom ako to vnimame. Ja si napriklad viem predstavit ze spickovy sport funguje tak, ze nie vsetci su egoisti, to by cyklistika nebola o tom, ze je v time jeden lider a 8 pomocnikov. Ty si to nevies predstavit a tym tato debata konci lebo ak obaja mame rovnake mnozstvo informacii a stale sa nezhodneme, tak je to uz len o postojoch. A o tych nemusime diskutovat, pretoze zijeme v demokracii a kazdy mozeme mat ten svoj a tolerovat si ho vzajomne. Pekny vecer.
27.01.2015 - 18:39:09
00
LA nemal šťastné detstvo a takíto ľudia mávajú túžbu ukázať ostatným, že v nich niečo je, aj napriek tomu, že ich vlastná rodina odvrhla. Kto v živote nezaklamal, keď mal z toho nejaký prospech - hoci aj ako dieťa, keď dostal otázku, čo bolo v škole. :) Ja neschvaľujem počínanie LA, ale v jeho prípade išlo o veľa (peňazí, slávy, uznania....), takže boli patrične veľké aj klamstvá a veci s nimi súvisiace. Rovnako však neschvaľujem ani protidopingový "hon na čarodejnice" z dôvodov, ktoré sme už (nielen) v tomto vlákne preberali. Lebo mám pocit, že práve v dôsledku neho (a nie v dôsledku dopingu) prišiel o život Marco Pantani. :(
27.01.2015 - 20:32:37
00
OK Nema zmysel toto rozvirovat. Ved sme si len povedali svoj nazor. Pekny vecer.
27.01.2015 - 20:49:45
00
Cital som ten clanok o nom na velonews.ten titulok bol sice trochu zavadzajuci ale budis. Ten clovek sa vsak stale povazuje za vitaza.skoda,ze sa s nim uz neda zapretekat.taky svizny motor namontit a ide sa.a bol by vitaz iny.ved nejde o pravidla,on ich ma na haku.neverim,ze vsetci boli cisti,ale ani ze vsetci boli dopperi.ak tam bol jeden cisty,tak ten bol vitaz aj napriek tomu,ze mal prirodzenu vykonnost slabsiu ako ten zvysok.kazdy sport ma svoje pravidla.dufam,ze dostane masnu pokutu za tie celosvetove odzuby.
27.01.2015 - 21:06:50
00
...Ak by som chcel kypet ironiou tak by som poprosil pred spanim o rozpravku o tyme, kde sa vsetci maju radi a dobrosrdecne vyhladavaju niekoho kto by ich na spici nahradil ...


Podľa mňa ten egoizmus a nie úplne ideálne vzťahy medzi členmi teamu (čo vlastne v pravom zmysle slova ani nie je team) spôsobuje aj to, že cestná cyklistika je de facto teamový šport, ale víťazom sa stáva jednotlivec. Rovnaká hlúposť, ako keby bol za víťaza El Clásico vyhlásený Lionel Messi namiesto FCB...
A tá pozícia leadra v tých ľuďoch podľa môjho názoru ešte upevňuje ten pocit, že ja som tu "šéf" a ostatní nech na mňa makajú a pripravujú mi pôdu. Viď napr. Marka Cavendisha, ako sa nedávno rozčuľoval na cieľovej páske, keď ho jeho team "nepodržal" a tým pádom nezvíťazil...
28.01.2015 - 10:59:52
00
To hovädo si tu nezaslúži samostatné vlákno
28.01.2015 - 12:02:02
00
Jednému nerozumiem-Floyd Landis vyhral TdF v roku 2006,bol mu preukázaný doping,titul mu vzali.Spochybňuje to niekto?Nie.Detto Contador v roku 2010,tak isto mu titul vzali,takže nemá 3 ale len 2 tituly,pretože mu bol preukázaný doping.Armstrong sa k dopingu sám priznal(jeho obhajoba ,že brali všetci je zvrátená)boli mu odobraté všetky tituly.V zozname víťazov TdF nie je,tak isto ako Landis a Contador(v roku 2010)pretože vyhrali podvodom.Niektorí,aj tu na fóre sa s týmto nedokážu zmieriť,ale podstatné je to,že tých 7 víťazných trofejí,ktoré mu visia v obývačke nad gaučom nemá žiadnu hodnotu,pretože v oficiálnom zozname víťazov TdF nefiguruje.Na záver len dodám,že som nezaujatý,pretože mi bol, je a bude Armstrong absolútne ľahostajný.Chcel som len pripomenúť,že dôležité je to, čo hovoria oficiálne údaje a štatistiky,či sa to fandom L.A. páči alebo nie. :)
28.01.2015 - 15:25:30
02
Je to tak ako píšeš, no na druhej strane je pravdou aj to, že počas toho "zlatého veku EPO" (a možno že aj v dnešnej dobe, ktovie) vyhrávali všetci podvodom, akurát niektorým na to prišli, resp. sa priznali, a druhým nie.
28.01.2015 - 16:01:13
00
Ked si spominam na Tour, ktore som sledoval, tak ma nejake oficialne rebricky platne dnes vobec, ale vobec netrapia. Zaznamy su stale rovnake, suboje su stale zaujimave, zmenil sa len nejaky zoznam, ktory trapi len hrstku ludi. Pripadne si na tom niektori (fanusikovia, a mozno aj jazdci) velmi zakladaju, pricom im to moze byt tiez jedno.
28.01.2015 - 16:10:10
01
[quote=""]Je to tak ako píšeš, no na druhej strane je pravdou aj to, že počas toho "zlatého veku EPO" (a možno že aj v dnešnej dobe, ktovie) vyhrávali všetci podvodom...

Jasné Tomáš,ja som už dosť starý na to, aby som si robil nejaké ilúzie,v dobe Ulricha,Induraina, Pantaniho a spol by sme sa smiechu nezdržali,pokial by boli možné také kontroly ako dnes.Žial,je to presne ako s počítačovými vírusmi,pretože na každý, je záplata až dodatočne,tak isto ako dopingoví špekulanti sú vždy o kus vpredu,pokial sa ich podarí kontrole odhaliť.Myslím,že dôležitý krok bol zavedenie biologických pasov-stačilo aby mal Kreuziger hodnoty v horných hraniciach a už má veľké problémy obhájiť sa a mnohí ho už berú tak,že dopoval,hoci mu nič nedokázali.
28.01.2015 - 16:41:55
00
úprimne, a prečo vám ten doping tak vadí? je to proste profi šport, každý vie že telo je namáhané do krajnosti ... len preto, že niekto sa rozhodol, že práve v cyklistike začne byť masívna reklama na to ako sa kontroluje ... no poserme sa
28.01.2015 - 16:58:10
00
keyboard_arrow_up