Havarijná poistka sa dá vypovedať tiež len na výročie?
28.01.2015 - 19:55:18
00
myslim ze 6 tyzdnov pred jeho skoncenim alebo ked sa predá auto sa to dá a neda sa to online.
28.01.2015 - 19:59:28
00
Nie. Ak mas napr. platbu stvrtrocne, tak ju nezaplatis, pride ti upomienka a po upomienke vyrozumenie o zruseni. Musis ale doplatit ten usly stvrtrok (zaroven mas ale ten stvrtrok aj poistne krytie). Riesim teraz podobny problem vo firme. Nepozdavala sa mi vyska poistneho.
28.01.2015 - 20:00:28
01
Platím polročne a vychádza mi to na marec. Ak nezaplatím tak budem ešte v nejakej ochrannej lehote v prípade nehody? Mám Generali a je to ku*va zbytočne drahé.
Aha, neprečítal som si to všetko čo si napísal, tak už vidím, že som krytý.
28.01.2015 - 20:02:15
00
Hazard ked ma tvoje auto EURO5 alebo to bol diesel vyrobeny po roku 2009/2010 tak pravdepodobne tvoj diesel bude mat (DPF-diesel particulate filter) to budes mat zaneseny filter pevnych castic. (To len predpokladam na cca 80percent z toho co pises takze to moze byt aj nieco iné-trisky,turbo,palivovy filter,atd).

Urcite vies ako sa treba spravat ked jazdis turbodiesel a ze to je nevhodne na kratke jazdy do mesta a ze celkovo to potrebuje opateru ked chces aby ti dlho vydrzal.
Nechcem sa tu otom rozpisovat aj ked sa oto dlhe roky zaujimam takze tu najdes zaujimave veci aj ohladom toho co pisem ja aj ked ide o turbo dieslovy motor atd -

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/1359865/DOPLNENE--Turbodiesel-potrebuje-opateru--inak-si--zabijete--filter-pevnych-castic


DPF nemám. Toto je ešte 1.8čka (Focus II), tie sa už asi nerobia. Tak je pravda, že do roboty jazdím krátke trasy, ale snažím sa aspoň cez víkendy poriadne prevetrať...
28.01.2015 - 20:04:41
00
Tiez mame Generali. Malo by tam byt. Mne toto poradila nasa poistovacka. Skus si telefonicky zavolat a informovat sa.
Nam uz prisla upomienka a zaroven aj oznam, ze pokial nezaplatime do terminu stvrtrocnej splatky, tak poistenie zanika.
28.01.2015 - 20:05:09
00
Hazard presne ako píše Tesak, postupne sa Ti interval tejto nepríjemnosti bude skracovať. Sám som to robil rovnako ako píše on, reštartom hoci aj počas jazdy (keď som si myslel, že je to bezpečné :angel: ). Až Ti to začne liezť tak na nervy, že si to turbo dáš urobiť. Kilometre na to máš, ja som ho musel dať urobiť pri 200,000 km (ak môžem veriť nestočeným kilometrom).
28.01.2015 - 20:07:46
00
Hazard tak zacni pouzivat chemiu na precistenie vstrekovania a palivoveho systemu. kazdych 1500 az 3000km cca. Tankuj kvalitnu naftu s aditivami ktora neobsahuje tak agresivnu síru, myslim ze Shell Vpower racing ale je drahsia. Ostatne tie lacnejsie su menej kvalitné u nás..alebo tankuj v rakusku, myslim ze tam je kvalitnejsia aj ta lacna nafta..no a najlepsie ked auto garazujes, ked nastartujes tak aspon 30 sekund pockas alebo aj minutku..natlakovanie ventilov, studeny olej atd...niekto povie inak ale ja mam tento nazor a nielen ja..no a ked dojazdis tak zasa aspon 30sekund-minutku pockat ked si jazdil rychlo aby sa turbo trocha schladilo alebo posledne dve-tri minuty ist okolo 1900+-otacok...no a castejsie respektive nie kazdych 20-30tisic km menit olej ale kazdych 10dajme tomu a olej co doporucuje Ford pre tvoje auto...to uz je na tebe.. pravidelne menit vzduchovy, palivovy, olejovy filter, sviečky atd.. ved to urcite vies..ked uz mas najazdenych ako pises 190tisic km tak uz par rokov dozadu mali byt nove rozvody, remene atd, kontroluj servo a vsetky kvapaliny atd.
Mne sa paci toto video..nesuvisi to ohladom tohto ale velmi sa mi to paci taky relax...
https://www.youtube.com/watch?v=7oxAjgq24Ts
28.01.2015 - 20:16:00
00
kolko mudrlantov :D daj si skontrolovat turbo a hadicu, toto sa deje ked strati turbo tlak ... ked vypnes zapnes motor tak opat naskoci ...otvor kapotu ci okolo turba neni bordel a olej ak hej treba vymenit
28.01.2015 - 21:01:44
00
V prvom rade urob diagnostiku. Tá vela napovie ale chod niekomu čo sa rozumie . Potom vylučovacou metodou od najjednoduchších veci.
28.01.2015 - 21:19:40
01
Ja som zažil tak upchatý vzduchový filter, že nad 3000 ot. ma to vypínalo
28.01.2015 - 21:35:07
00
Kua dnes také stresy na rýchlostnej ceste. Vybehnem si z pripájacieho prúhu na rýchlostnú, akurát si predbieham kamión a v tom auto stratilo výkon. Dupem na plyn a nič (max cez 2300 otáčok, Focus 1.8 TDCi), už som z polovice predbehol kamión za mnou 5 áut. Ešteže sa cesta zvažovala a mohol som kamión predbehnúť. Takto som to asi ešte 5 km "tlačil", kým nebol výjazd. Tam som zastal, naštartoval znovu a už išlo auto v poriadku. Inak na týchto našich rýchlostných cestách žiadne odstavné pruhy nič, kde by človek mohol v prípade poruchy zastať alebo čo...

Tento problem sme mali aj my na Octavii 1,9 TDI PD. Pred 3 rokmi tiez auto pri ale vyssich otackach ci uz do kopca alebo po dialnici pri predchadzani vyplo turbo. Po viacerych diagnostikach a vylucovacou metodou nakoniec to bolo turbo. Vymenou sa to vyriesilo. Fiči o5 poriadne.
28.01.2015 - 23:33:04
00
kazde auto co ma turbo treba prehnat.... raz za cas,,,, pri kratkej trati casto........ ja jazdim 18kmrano/ cez den jak treba/ poobede 18km .... car nastartujem, nechaj minutku bezat....nech sa olej dostane kam ma.... a potom.... nalozim mu jak arab somarovi!!!.... za minutu uz je olej tam kde ma byt,.... lebo inak sa mi motor dlhsie zahieva!!!.... co je lepsie?....ist 40km na 60°C alebo zohriat ho na pracovnu teplotu a v klude nech si klepe??!!!!
.... zijete v iluziach ze motor sa musi zahrievat. pomaly, nevytacat ked je zima..... kym sa nezohreje..... tieto predsudky su z dôb skoda 120 atd.... dnes sa robia motory inak, oleje su ine... :-)
28.01.2015 - 23:56:50
00
No, velmi rozumne nakladat plny kotol motoru a prevodovke so studenym hustym olejom. :) Oleje su dnes sice ine, ale ich viskozita/hustota pri nizkych teplotach sa az tak nezmenila - ina je pri -5 a ina pri +85. Su predsa vyvijane na plny vykon pri teplote nad 70 stupnov a nie pri teplote 10-20 stupnov.

A inak co tym vytocenim studeneho motora vlastne ziskas? Teda okrem vyssej spotreby a tvorby omnoho viac sadzi? Nejak som nepochopil...
29.01.2015 - 08:02:50
01
Po tebe by som auto nechcel.
29.01.2015 - 08:03:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up