Hľadám bajk pre ženu /158cm/, cena okolo 500Eur. Máme už vybrané nejaké bajky,nemám však jasno v otázke vidly,ktorá je všade pružinová. Čo sme však skúšali v obchode,pri jej váhe cca 55 kg vidla pruží cca 2 cm:)

Otázka 1 : čo spôsobí vybratie jednej z pružín pri vidlách Suntour XCM,XCT? Má s tým niekto skúsenosti?

Otázka 2 : Bol by vzduchový Raidon veľký pokrok,oproti pružinovým? Môžem ho mať za 100 Eur,nový...

Otázka 3 : Je lepšie v týchto cenových reláciách ísť do diskových brzd? Väčšinou sa ponúkajú Tektro Auriga.
Aké sú tieto brzdy? Môj/možno zlý/ názor je,že pri týchto lacných modeloch je lepšie keď je bajk na
Véčkach

Otázka 4 : Bude pre ňu vhodné 27,5´? Či ísť len do klasiky 26´?

Každá odpoveď bude vítaná,berte ohľad na fakt,že pomáhate budúcej bajkerke:))
26.01.2015 - 08:24:28
00
mzoe mat kludne 26tku. ale 27,5 je tiez ok. vzduchova vidla je velke plus. ak pruzinovka tak XCR s damskou pruzinou.
26.01.2015 - 19:50:08
00
1/ nemám takú skúsenosť, no osobne by som z vidlice nevyberal niečo, čo tam patrí
2/ Raidon nie je zlá voľba pri danom rozpočte na bike
3/ V, celkom určite
4/ viac-menej je to jedno
27.01.2015 - 20:34:32
00
Urcite V, pri jej vahe je aj Vecko zarucene predimenzovane. Zabezpec hlavne nejake kvalitnejsie gumicky.
Volim by som 26, v tejto cene bude IMHO lepsie vybaveny kvoli vidle, kolesam a plastom, ktore v rovnakej kategorii stoja na 27,5 proste viac... A aj ta jej vyska je tak akurat podla mna na 26.
Moja ma na 50 kil upravenu zakladnu pruzinovu Suntourku, ale musim sa spytat kolegu, co s nou robil. Ak mozes ist do vzduchu, chod do vzduchu.
A jedna drobnost: v tejto cene je asi prevodovy kompromis 3x9. Za rozumnu sumu relativne fajn komponenty a spotrebak je lacny.
PS2: az polovicka nejazdila, priprav si nejaku sumu na skusanie sediel. Damy na to zvyknu byt haklive a dodavane sedla maju od pohodlnych daleko.
PS3: obuj na to nieco balonove a spust dole tlak. Pri jej hmotnosti si to mozes dovolit. Krasne to bude hltat drobne nerovnosti, ktore vidla nechyti.
27.01.2015 - 22:09:58
00
Nezabudaj aj na vahu bajku ! aj ked v danej cenovej hladine je to katastrofa..
29.01.2015 - 03:03:26
00
Akonahle zacne riesit vahu, musi rozpocet navysit na dvojnasobok. Pri skladacke by ale vedel nieco usetrit aj na kilogramoch.
29.01.2015 - 08:17:45
00
Ďakujeme za všetky podnetné rady.:) Moje postrehy z pár modelov čo sme videli v predajniach sú rozpačité. Ked som pred tuším 5 rokmi kupoval horský Cube za cenu 450 Eur, bol kvalitatívne niekde inde,ako dnešné modely za podobnú cenu...Dnešné bajky okolo tých 500 Eur pôsobia na mňa tak nejak...chabo a vetcho.

Čo sa týka váhy,tiež žiadna sláva,všetko sa to pohybuje +- pod 14 kg.

Paradoxné je,že jej,asi 10 ročný horský bajk je lahší ako tie,čo sme pozerali. / najmä vďaka pružinovým vidlám,ktoré však vskutku bohvie ako nepružia:) /

Normálne sa pohrávam s myšlienkou,zreparovať jej starý bajk,tzn . ráfikové brzdy/starého typu/ vymeniť za modernejšie Véčka a kúpiť nejaké normálne plášte,gripy...

Uvidíme.
29.01.2015 - 10:51:13
00
keyboard_arrow_up