Zdravim vas, urcite tu uz niekto riesil tu celkom mizernu brzdnu ucinnost cantileverov (mam avid shorty 4).
Noo a na moj cx bike by som chcel trosku silnejsie brzdy, ale neviem sa rozhodnut, prichadzaju do uvahy:
avid shorty 6
avid shorty ultimate
shimano cx70

alebo specialitka.. mini v-brake

..ma niekto skusenost prave s tymito mini V? Ide mi prioritne o brzdny ucinok, neake to zanasanie blatom ma nezaujima.

Mozte neake konkretne modely odporucit? A napisat Vase skusenosti s cantikmi vs miniV. Vopred diky za rady.
31.01.2015 - 16:35:41
00
cestne-cyklokrosove-bicykle/cyklocross-karbonovy-ram-ma-vyznam-t35111.html tu bola nejaka debata
31.01.2015 - 17:14:28
00
Pridam otazku, aj ked trochu ot, preco cestne ale aj cantilever gumicky maju 50-55 mm, a MTB Vcka 70 mm ? ( nejak vaznejsie sa cestakom nevenujem tak preto sa pytam )
Ja som raz davno davno hodil na cantilever , neskor aj na SORA cestaku som skusil 70mm MTB gumicky a mam pocit ze to brzdilo lepsie.
01.02.2015 - 00:20:06
00
hmm to vazne neviem preco, ale dobry napad skusit aj takuto moznost
01.02.2015 - 09:11:55
00
z vlastnej skusenosti kratsie gumicky (=cestne) brzdia na CX lepsie ako MTBckove dlhe.
Osobne mam momentalne v garazi tieto mini-v: lacne 80mm Tektro, 84mm drahe TRP, 90mm stredne lacne shimano a canti shimano BR-550. Na buducu sezonu mam v plane prechod shimano->sram na CX a teda zial prechod z mini-V na Avid Shorty Ultimate. Zial preto, pretoze mini-V brzdia ooooooovela lepsie, ci je mokro alebo sucho, nevibruje vidlica (co sa da odstranit pri canti upevnenim zarazky bowdena dole na vidlu miesto krku vidlice). Mini-V brzdia silnejsie ako cestne brzdy. Nevyhoda pre CX pretexy je, ze to brzdi az prilis dobre (= riziko bloknutia kolesa) a zanasa sa viac blatom. Ale to ta netrapi :) Dalsi problem je ze mini-V je realne dobre pouzitelne len so shimano brzdami x700 a x800 (teda tymi co maju radiace bowdeny pod omotavkou). Starsie shimano, sram a campa tahaju menej lanka a na mini-v to uz nie je moc pohodlne.
Osobne odporucam mini-V max 85mm dlhe - tie 90mm shimana sa daju pouzit ale ten pocit pri brzdeny bol uz troska divny (na druhu stranu su za dobru cenu, tiagra aj 105 uroven, predavaju ich ako brzdy k rovnym riaditkam, asi sa horsie zhanaju, ja som kupoval z nemecka). Ak to mas len ako hobby zozen si tektro 926a (80mm) alebo rx5 (85mm), samo ak mas shimano paky.. tieto vcka su lacne a brzdia dobre. Ak chces nieco kvalitnejsie a krajsie tak TRP CX8.4 (je aj model CX9 = 90mm dlhy ale ten je kvoli dlzke nanic) ale cena je uz vyssia :) kazdopadne sa lahsie naladuju a vyzeraju fakt dobre. Ale co sa vykonu tyka stacia tie najlacnejsie tektro.
Ak mas starsie shimano alebo sram, tak naj canti brzdy su avid shorty ultimate (lepsie nastavitelne ako shimano cx70), ale tak cena je uz vyssia. Tie lacne canti by som ale nekupoval za ziadnych okolnosti, budes len nadavat :)
Este jedna mozno nevyhoda - pod mini-v asi nenapchas blatnik, tak mas ten bike ako zimak. Na to su lepsie canti.
05.02.2015 - 12:10:31
00
ice, dik za odpoved :) objednal som nakoniec na skusku Shimano BR-R353,a si ma teraz trosku zneistil o Shimanach :D ..mam tam ultegrove paky 2014. Brzdy boli celkom lacne..do 10eur kus tusim, chcel som cierne, o radu vyssie brzdy boli strieborne. Potom tam mali aj neake 700vkove rady alebo 900? ..tie uz boli dost drahe "na skusku", jedine ak sa mi osvedcia a zapasuju tieto lacnejsie tak mozno kupim casom tie lepsie. Tak som rad ze mini vbrzdy brzdia stale lepsie ako ostatne.. Predsalen jazdim viac menej po cestach, ale cx som chcel koli tomu ze tie cesty su horsie miestami, a obcas potrebujem skratku cez les-tak do 10% z trasy. Blatnik som predny este nemal na nom, ked je mokro hodim len zadny, alebo dopredu ten motylik, cize mi to naeko nevadi. Teraz tam mam avid shorty 4, zvazoval som aj tie Ultimaty.. ale ked vravis miniV brzdia dobre :) skusim, potom napisem ako to dopadlo
05.02.2015 - 13:05:44
00
ja mam tie o radu vyssie - strieborne :) ono brzdit to samozrejme brzdi dobre, dokonca silnejsie ako tie kratsie, len ten pocit je troska iny :) ale podla mna ti to bude stacit - jediny problem je ak mas rozcentrovane koleso tak mas pri dlhsich Vckach problem, kedze spalky su na nich blizsie k rafiku a moze ti potom suchat o gumicku... ale za normalnych okolnosti je to OK :) mne to vadilo pri zavode, nejak som s tymito 90mm nevedel trafit brzdnu silu... s 84mm je to lepsie (alebo maju tie TRPcka inu tuhost/pruziny...)
05.02.2015 - 13:12:58
00
zdravicko. ja som teraz staval svoj ultra cyklo kros a dal som tam mini v brake XCL.Vsetkci ma odhovarali, v brake nie su v sulade s cestnymi pakami ale musim povedat, ze to brzdi lepsie ako akekolvek ine brzdy co som mal.TEda mimo kotucu. Mam len jednu otazku, ako nastavi spravne lanko pre brzdny ucinok. Kupil som si aj fajku s prepetovym srobom ale este som to neskusal. Ake s tym mate skusenosti. RAd by som striedal kolesa Cross / Cesta.
vdaka
09.02.2015 - 20:29:21
00
ako sa dalo cakat, tak je to na pi.. ..tie shimana 90mm su moc dlhe-bud brzdis a suchas alebo naopak. Kusok tomu chyba, treba tie 80mm tektra. Len tu zasa vznika problem: kde ich kupit ? ? SR CR akoby o nich ani nevedeli.. neviete co poradit? Gugl to nevie. Dik
10.02.2015 - 18:03:16
00
pabllo tie brzdy su tak silne ze ich proste staci nastavit co najdalej od rafika s tym ze zabrzdis bez dotknutia paky s riaditkami.. inak tam moc spekulovat nemusis :) idealne je k nim nahodit tu fajku co spominas, ulahci to aj vyberanie kolesa a tak....

jasto sk/cz asi tazko tie brzdy zozenies... nasiel som ich na ebayi z usa alebo v nemeckom crossladene... (cena cca 50e s postovnym za predne aj zadne, docela dost ale inak to asi nejde)
alternativne mozes skusit tie XLC co popisuje pabllo vyssie - tie maju 85mm a stoja 10e za kus.... ak mas shimano tak 85mm ti musia stacit bez problemov ak nemas velku osmicku.... ja som teraz nastvany ze neboli na sklade na jesen, nemusel by som trp za 100e kupovat :)
14.02.2015 - 00:55:28
00
nazdarek, no nahodil som tam tie fajky a je to super. presne tych par "mm" co clovek potrebuje doladit pre efektivne przdenie a zaroven jednoduchu vymenu kolesa. Tie XCL som kupoval tu http://www.cshop.sk/XLC-Mini-V-Brake-BR-V04-VE-1-Satz-Alu-cierna-predna-alebo-zadna-SB-Plus-d6253.htm a som s nimi zatial max spokojny. Ako opicuje ice tak sila mini v brake je dost velka a neraz sa mi stalo, ze som zadne koleso dostal az do smyku.
15.02.2015 - 15:47:41
00
ahojte,

poskladal som si CX bike na Cube rame, a riesim brzdy.
Zohnal som si tie XLC mini BR-V04, su zatial ok, aj ked mam Shimano ST-5600 paky.
..len taka otazocka, co pouzivate tie fajky so stelovanim, popripadne iny system dostelovanie brzd?
ja som nasiel taketo nieco
http://www.ebay.com/itm/Bi-King-Jagwire-90-Degree-V-Brake-Noodle-with-Barrel-Adjuster-Silver-2pcs-set-/151229206768?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2335f690f0

dikes
16.02.2015 - 17:31:17
00
ice29 ..tak som nakoniec objednal z chainreactioncycle tie 80mm tektra..okolo 52e aj z postovnyn (7e). Len ktovie kedy dojdu, boli sice skladom, a asi pred 4 dnami odoslane..

bronch ..mam kupene tieto shimano stelovaky na brzdy, z CR: http://www.bikestyle.cz/cz-detail-1148367-shimano-serizovaci-sroub-brzdoveho-lanka-sm-cb70-p.html ..ked dojdu brzdy tak ich aj nahodim :)


Naposledy upravil jasto dňa 18.02.2015 - 08:56:34, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2015 - 08:51:45
00
@jasto ja by som odporucal racej tie stelovacie fajky ako su spominane v predposlednom prispevku ... ja som ich kupil v dakom SK eshope hadam za 3e kus, ale daju sa napr aj tu kupit
http://www.rkcyklosport.sk/brzdy-a-prislusenstvo-prislusenstvo-brzd/2306-fajka-brzdy-s-modulatorom.html

je to lepsie ako tie stelovaky v strede bowdenu - tie su urcene skor na radenie ako brzdu a ani tam nefunguju bohvieako, plus maju aj mensi rozsah nastavenia
18.02.2015 - 08:56:01
00
Uvidim ked nahodim-uz su doma, tie shimano sroby som tam len tak prihodil lebo som to videl, ze sa to moze zijst. ...ale ako vidim, tak zasa mi to asi doma ostane (ako shimano mini Vbraky) a budem musiet kupit nieco ine :D (tie fajky). Konkretne hento co si poslal je modulator brzdneho ucinku, aby to silno nebrzdilo s tym sa neda nastavovat
18.02.2015 - 09:00:31
00
keyboard_arrow_up