medzierku pod sedlovou objímkou stačí prelepiť páskou a objímku otočiť šróbom dopredu, na sedlovku nasunúť starý O-Kružok z vidlice... používam roky.. žiadny bordel v sedlovej trubke rámu.
prípadne toto :)
http://www.kupkolo.cz/fizik-krouzek-na-sedlovku_z96386/
23.02.2015 - 14:45:49
01
sak nech sa na to vyprdne. co narastol? zloz to a jazdi :D
23.02.2015 - 14:45:56
05
skus nejaky uvolnovac skrutiek su rozne napr. aj s chladenim http://www.denbraven.sk/technicke-spreje/1122-uvolnovac-skrutiek-a-hrdze-v-spreji-so-zmrazovacim-efektom-92-sk374.html?lang=sk
23.02.2015 - 14:54:47
00
lto o bowdenoch mi radsej ani nehovor :D tie delene to je diablov vynalez, to mi ich odislo niekolko za sezonu od prehadzovacky vzadu :D aky maju vlastne zmysel okrem lepsieho nasavania bordelu? :) Dano5 mi to vyriesil ze natiahol nedeleny alternativnym sposobom :lol:
23.02.2015 - 14:59:23
00
medzierku pod sedlovou objímkou stačí prelepiť páskou a objímku otočiť šróbom dopredu, na sedlovku nasunúť starý O-Kružok z vidlice... používam roky.. žiadny bordel v sedlovej trubke rámu.
prípadne toto :)
http://www.kupkolo.cz/fizik-krouzek-na-sedlovku_z96386/

To som tiez mohol vidiet minuly tyzden, nez som odtial objednaval :D .. este nieco na spodok hlavoveho a bude fajn :) (mam sice nejake textilne cudo, ale nic moc to nie je).
Inak ta paska na sedlovku to tak robim, ale je to take kadejake..
23.02.2015 - 15:04:52
00
Dano5 mi to vyriesil ze natiahol nedeleny alternativnym sposobom :lol:

NIeco lepsie ako nokon a podobne vynalezy ? Neznasam rozstrapkane lanko a rozpadnuty bowden.
23.02.2015 - 15:05:39
00
Ja som vcera riesil preco blbne radenie a vzadu to bolo pri prehadzovacke kompletne zalepene pieskom a nejakym olejom - lanko malo neuveritelny odpor a potom to cele blblo.
23.02.2015 - 15:09:58
00
NIeco lepsie ako nokon a podobne vynalezy ? Neznasam rozstrapkane lanko a rozpadnuty bowden.


Myslim ze to bola klasika jagwire, ale nebol deleny ako original, co pasuje doTrance ramu, tak ho bolo potrebne nejako inak upevnit na ram a tie povodne uchyty na deleny bowden zostali volne. :)
23.02.2015 - 15:56:29
00
Zatial top, co som mal bol nokon trubicka (ale samotne koralky boli nic moc) + kevlarove lanko. Ale vsetko je to jedno kopyto .. bezdrotove radeni by bolo fajn, ale ..
23.02.2015 - 16:03:51
00
Skusal uz niekto prevrtat tie povodne uchyty, aby ich pouzil ako drziaky na jeden cely dlhy bowden?
Chvilku som sa s tou myslienkou pohraval, ale zdalo sa mi to prilis jednoduche na to, aby to nikto nevyskusal a fungovalo to...
23.02.2015 - 16:13:43
01
Prevrtat mozes, ale este ho je dobre pri tych uchytoch aj poistit stahovackou aby neklepal a neposuval sa. Uchyt ma väcsi priemer ako bovden kedze bol navrhnuty na to, aby v nom sedela koncovka bovdenu a ta je sirsia. Alebo mozes bovden v tych miestach obtocit parkrat elektrikarskou izolackou tak, aby si ho do uchytu jemne musel natlacit a aby tam drzal.

voda sa dostane sfina vsade, potom to steka do lozisk v strede :(

Treba vyvrtat odvodnovaci otvor zospodu domceka ak tam nie je. Aj to som uz spominal. :)

To som tiez mohol vidiet minuly tyzden, nez som odtial objednaval :D .. este nieco na spodok hlavoveho a bude fajn :) (mam sice nejake textilne cudo, ale nic moc to nie je).
Inak ta paska na sedlovku to tak robim, ale je to take kadejake..

Ten silikonovy konus neutesni uplne. Okolo a popod neho sa voda a bordel do miesta upnutia sedlovky dostanu. Zabranuje len stekaniu vody / bordelu po sedlovke dole, ale spoj medzi sedlovkou a ramom neutesnuje. A uz vobec neriesi utesnenie tej drazky v rame. Preto je lepsia dusa s presahom cez onjimku sedlovky na sedlovku a zaroven s presahom cez tu drazku ramu.

Ad hlavove - pouzi neopren (takto to vyzera v praxi).
23.02.2015 - 16:24:54
00
Dierky nestacia .. to uz som tiez pisal :( a vrtat vacsie .. ee .. ten neopren mam, nieco poberie, ale nacucia to vodu a potom postupne dodava do hlavoveho dalej :D Zatial najlepsie co s dalo bolo zvnutra utestnit sedlovu trubku. Voda potom nenatecie, lebo protitlak vzduchu ju odradi (ked som nasuval sedlovku tak bolo citit, ze sa stlaca vzduchu :lol:). Lenze, podarilo sa mi to dobre len raz aj to nie natrvalo .. chcelo by to sa s tym poriadne pohrat.
23.02.2015 - 16:38:56
00
Ale stacia. A staci jedna, netreba viac. Ja som navrtal jednu 3 mm vrtakom a voda bez problemov odkvapkava. Ak si ochotny vrtat do ramu len jednotkou vrtakom, tak ani vrtat nemusis. Jasne, ze potom ta voda neodteka, ved kapilarne sily su väcsie ako ten otvor.

To, ze je neopren vlhky neznamena, ze tlaci vodu a bordel do loziska. ;) Podstata je, ze ziadna striekajuca voda a ani bordel sa k lozisku vobec nedostanu. A vlhky neopren lozisku nijak nevadi. Zase tie Tvoje teorie... :)
23.02.2015 - 16:52:04
00
Skusal uz niekto prevrtat tie povodne uchyty, aby ich pouzil ako drziaky na jeden cely dlhy bowden?
Chvilku som sa s tou myslienkou pohraval, ale zdalo sa mi to prilis jednoduche na to, aby to nikto nevyskusal a fungovalo to...


to by šlo,ak niekto vymyslí takú tenkú vŕtačku,aby sa hlava vŕtačky zmestila medzi úchyt a rám-to asi nie-jednoduchšie je napáskovať bowden vcelku od radenia po prehadzovač-prešmyk,nevyzerá to možno super,ale funguje ...
23.02.2015 - 17:08:48
00
Malo by to ist jemne zosikma napr. akuskrutkovacom a dokoncit kruhovym pilnikom.
23.02.2015 - 17:13:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up