ešte by to chcelo poriadny výplet,tuhý a ľahký,potom by tá váhová úspora bola vyššia,spolu z bezdušovým riešením už to bude aj cítiť-majstri zapletačský často používajú špice CX Ray (treba ja kvalitné niple,napr: POLYAX ALU 14 mm) lacné nie sú,ale keď už tak už
http://www.rideko.cz/rideko/eshop/2-1-Komponenty/485-2-Vyplet/5/2499-Drat-Sapim-CX-Ray-cerne
18.02.2015 - 07:03:55
00
a ktory si vybral? ja mam ten frequency i23 na zadnom ,pri vypletani bacha na 3D orientovane diery na niple...ak sa zapletie inak tak hned prdne staci par dropikov....
urcite pocitis bezdusaky...ten grip a prisposobivost,akurat neprehanat s nizkym tlakom bo to vyzujes niekde ako ja na zltej do strecna-lipovca ,ale to bol predok na dt E1900 ,zadok som zatial nevyzul :lol:


Naposledy upravil kvakob dňa 18.02.2015 - 13:29:46, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2015 - 08:34:44
00
Marinadaktore i23 KOM alebo Freq. ? Ja uz mam vypletene kolesa na i23 KOM, este ma caka zapaskovanie a pockam, az bude normalne pocasie, pak se uvidi. Popravde mi ale pridu pomerne chatrne tie rafky :lol:


Naposledy upravil lto dňa 18.02.2015 - 14:03:04, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2015 - 13:19:06
00
asi si kcel marinadu ,nie? inak tie KOM mi pridu ako uz moc odlahcene na ukor vydrze -tak na preteky a castejsie ich menit...
18.02.2015 - 13:28:59
00
Fiha... co mi to tam dalo :o .. opravil som to, jasne , marinada :) No povodne som rozmyslal dopredu KOM , dozadu 50g tazsi frekvency. Ale ktosi ma presvedcil, ze nie, ze mam oba dat i23 KOM. Uz ale neviem ale kto :D No uvidime. Zatial som jazdil Mavic USTcka (450g rafik, 50g tie ich dementne uchyty na niple) a spokojnost. Zadny uz je vnutri prasknuty (siri sa od ventilu) tak, ze nepomoze ani tmel, takze som nasadil dusu a nejaky plast, co susim v krabici asi 5 rokov). Vozim inak 2mm spice + mosadzne niple a musim povedat, ze zadny vyplet uz dostal pekne na hubu vcera na asfaltke praskol asi prvy spic :o .. zrejme sa mu nepacilo, ze jazdim po hradzi :rofl: .. ale koleso chodi rovnako ako predtym, cize tam zjavne bol zbytocny :D
18.02.2015 - 14:05:29
00
Objenal som WTB i23 Frequency, spice si nehavam tie co mam nakolko nemam proti nim ziadne vyhrady. A niple DT Swiss Alu su na ceste.
18.02.2015 - 14:28:46
01
lto ...no vidis, malo usetrenych gramov a este aj mozno na ukor pevnosti a vyssia cena ;) ,a to si spominal, ze na AMEN sa neoplati gramarit :rofl:
18.02.2015 - 14:54:24
00
Cena nie je vyssia :shake: .. ale co sa tyka gramarenia .. tak 100g dole :?: .. branil som sa tomu a branim .. ale zas nie je to sranda na tazkej krave jazdit. Uvidime kolko to vydrzi, sak aj ten Mavic je XC rafik a vydrzal dost. Ale toto, ze ma niekto presvedcil na ten lahsi rafik dozadu (vpredu mi vydrzi aj lahky) takze neviem komu budem potom vypisovat staznosti :D .. celkovo ale ak tie kolesa budu pouzitelne, tak usetrim na vahe dohromady (obe kolesa s novymi nabojmi) cca 550g a to som nechal 2mm vyplet, lebo tensieho sa obavam. Nie kvoli jazdeniu samotnemu, to by myslim vydrzalo v pohode (nejazdim dole rychlo), ale zacal som trosicku (ale fakt len malicko) skakat a hlavne podla stavu zadnych spic viem, ze uz som zosrotoval nejaky ten konarik :lol:
18.02.2015 - 15:12:32
00
Neviete poradit dobry lahky vyplet za rozumnu cenu? CX-ray sa mi zdaju prilis drahe.
Riesim aj rafik,minuly rok som sundal zadny,kupil som nahradny bontrager-malo 28 dierovych na trhu a paci sa mi ich blbovzdorny tubeless system. Chyba bola,ze som tam dal ani neviem aky dost lacny vyplet a niple,lepsie povedane nechal som to na servis.
Rozmyslam vymenit spice aj niple,kvoli hmotnosti,na plastoch setrit neviem.
Teraz mam predny rafik suci na vymenu a rozmyslam,ci zas kupit ten bontrager,vnutorna sirka 21,5,alebo spank oozy trail295,s vnutornou sirkou 24,5. Nebude lepsie fungovat plast 2.30 na sirsom rafiku? A ratam s pouzitim bez dusi.
20.02.2015 - 10:43:56
00
širší ráfik bez duší je vždy lepší ako úzky,pre plášť 2,30 by som dal min. 23 mm ...
slušný výplet za dobrú cenu je Sapim Race,guľaté zoslabované 2 - 1.8 - 2 mm ,cena cca 60 centov za kus,mám ich,držia
http://www.rideko.cz/rideko/eshop/2-1-Komponenty/486-3-Draty/5/2503-Drat-Sapim-Race-cerny
20.02.2015 - 11:09:10
00
na 21,5 je to celkom dobre, zadne koleso by som nechal tak, ale k trakcii predneho by mierne pomohol sirsi. mozno kupim ten spank. a este mi porad prosim ta, ako zistim, aku dlzku vypletu mam kupovat?
a pise, ze treba k tomu niple POLYAX ALU 14 mm. mam aj tie potom zobrat?
20.02.2015 - 11:20:01
00
na výpočet dĺžky je kalkulátor,treba zadať viacero údajov-rozmerov z náboja a ráfiku,nechal by som to na toho,kto to bude vypletať-tie niple by som bral tiež,cena je dobrá
20.02.2015 - 11:35:25
00
Ak by si si z Wtb-čiek nevybral, skúsil by som sa ohliadnuť po Superstar Tactic ráfikoch ;)


Mas s nimi skusenost? tiez uvazujem co kupit, paci sa mi vaha a cena. Vies o nch nejakom SK/CZ shope kt. ich dovaza?
24.02.2015 - 18:21:34
00
Sledujem uz dlhsie tuto diskusiu, ze ako sa to vyvinie, som velmi zvedavy ako bude Marinada spokojny s tymi WTB rafmi. Ja jazdim DT Swiss E530, lebo sa mi to zdala velmi dobra cena za taky raf, aj ked uz je skor vo vypredaji a je to starsi model. Ale 530g na silnejsie Trail a bajk parky (nejake tie skoky) so sirkou 28mm povazujem adekvatne.

Ad resurection a tvoja otazka na dlzku spicov, sam si vypletam a mozes si aj sam podla kalkulaciek vypocitat ake dlhe spice. Zavisi aky vyplet (kolko krizny), ci zadne alebo predne, aky konkretny naboj a aky raf. Ide do kalkulacky dost vela vypoctov a nakoniec ti to vypluje dve rozne dlzky (prave a lave). Ale ked si ich budes davat vypletat, pripadne ked budes kupovat zo shopu, mam skusenosti ze aj v shope ti vedia dobre poradit (ak im zadas vstupne udaje) - priklad suncycle.

Co sa tyka vahy, ak by som mal silno gramarit, siel by som potom uz do fabrickych vypletov, kde mas istu zarucenu pevnost vypletu a vies do coho ides aj na zaklade povedzme recenzii ludi co tie sety kolies jazdia (napr. DT Swiss, Mavic a spol.).
24.02.2015 - 18:43:38
01
uz som to riesil s kalkulackami, doma som pomeral co bolo treba a nahodil. v podstate mi v dvoch vyslo to iste, jediny rozdiel bol v tom, ze jeden kalkulator chcel hrubku steny refika, druhy nie. kolko som zadal, tolko bol rozdiel. nemam s tym vobec skusenosti,tak tomu moc neverim. pojdem to do servisu poriesit. o gramarenie nejde, len ja som zadne koleso spravil tazsie ako bolo povodne. tak ked uz budem menit rafik a vyplet na prednom, poriesim aj vyplet zadneho.
25.02.2015 - 07:10:41
00
keyboard_arrow_up