Tak písal som si s chalanom čo mi predával rám. Volal do dlouhanworks a dnes to posielam do Prahy na reklamáciu tak uvidíme. Potom dám vedieť ako to dopadlo aby majitelia Ibis vedeli čo ich v budúcnosti čaká ak by nedajbože mali podobný problém ..
28.01.2015 - 08:08:56
00
DRZIME PALCE
28.01.2015 - 09:04:15
00
Tak skoro po mesiaci mám vyjadrenie od chlapcov z USA. Rám sa z Prahy do USA neposielal ale Amíci sa vyjadrili len podľa fotiek. Reklamáciu neuznali a mám teda 3 možnosti:
1) Ak nesúhlasím s neuznaním reklamácie tak môžem poslať rám do USA kde ho borci ešte preskúmajú (neviem ale či budem platiť za dopravu a koľko to bude trvať)
2) Rám mi opravia zadarmo u Dlohan works aj s nalakovaním do pôvodnej farby, vraj to bude ako nové, že si to ani nevšimnem
3) Amíci mi ponúkli novú zadnú stavbu za zvýhodnenú cenu 400USD + daň + preprava čo bude tak 450 eur podľa mňa
25.02.2015 - 07:12:52
00
keďže karbón sa dá opraviť tak,že pevnosť v mieste opravy je vyššia ako originál,ber možnosť č.2 (je to od nich max. seriózna ponuka,netreba sa báť že by to nevydržalo)
25.02.2015 - 08:00:17
07
Tiež by som šiel do opravy a sledoval to miesto ako sa to bude správať. Prvá možnosť je neistá a tretia dosť drahá ak by mala druhá fungovať.
25.02.2015 - 08:01:36
01
tak ta 2 ponuka je najvyhodnejsia pre teba, a mohli sa zachovat v tom Ibise serioznejsie a poslat novu zadnu stavbu... A ten chalan co ti to predal vobec nevedel ako to spravil???
25.02.2015 - 08:22:54
00
Povedal že nevedel. Aj Dlouhán mi vravel, že ten bike servisoval , lebo sa poznajú a že nevie si vysvetliť kde sa to tam vzalo (podľa mňa si myslia, že som to urobil ja a teraz sa tvárim, že to tam už bolo). Tiež som inak očakával novú stavbu, hlavne keď mi Dlouhán povedal, že Ibis s tým problém nemá a väčšinou posielajú nový kus.
25.02.2015 - 08:32:24
00
jedná veľká výhoda karbónu oproti hliníku je, že môže byť rozbitý na mraky a aj tak dá sa to dá opraviť :) bral by som možnosť č.2
25.02.2015 - 09:21:35
00
opravene, ci ako si dopadol? ak ano, byt tebou, sa toho zbavim...
05.03.2015 - 11:52:40
00
To uz urobil ten pred nim asi
05.03.2015 - 11:53:33
05
Dal som ho opraviť tak uvidím kedy to bude hotové. Určite sa ho nebudem zbavovať. Minimálne jednu sezónu si ho vychutnám a aj otestujem ako to opravili. Keď to bude na prd tak zainvestujem do tej novej zadnej stavby, ale myslím, že by s tým nemal byť problém, vraj nato dávajú aj záruku.
05.03.2015 - 12:38:06
00
Ja by som to nechal opravit a zaroven kupil novu zadnu stavbu. Aby sa dalo jazdit, zakial ta druha bude v oprave :)
05.03.2015 - 12:39:07
00
podla mna je ubohe, ze to nevyriesili vymenou zadnej stavby. aj ked beriem, ze uz niesi "original owner" a bla-bla. neviem co a ako jazdis. ak decentny "AM", tak snad OK. na tvrdsie zaobchadzanie je toho pekneho ramu (aj original neopravovany) skoda. tolko moj nazor a skusenost z blizkeho okolia :|
05.03.2015 - 13:55:38
01
Už sa to uzavrelo? Ako to dopadlo?
05.04.2015 - 13:33:13
00
Tak postnem sem nejaké to zhrnutie:
Zadnú stavbu už mám doma skoro tri týždne. Trochu ma teda IBIS sklamal, že neuznal tú reklamáciu a neposlal zadnú stavbu. Na druhú stranu mi v Dlouhanworks rám opravili zadarmo začo som vďačný ale to je asi jediné pozitívum. Na rám som čakal vyše 2 mesiacov. Pán Dlohán je v telefóne veľmi milý a ubezpečí Vás, že sa všetko hneď vybaví ale potom sa stále na niečo čakalo, stále nejaké výhovorky alebo ospravedlnenia. Až keď človek začne strácať trpezlivosť a volať každý druhý deň sa niečo začne hýbať. Ale ak je niekto otravný už od začiatku a zvykne často volať tak možno nebude mať problém s rýchlosťou vybavenia..:) Ako som teda písal oprava bola zadarmo za čo Pánovi Dlouhánovi ďakujem, ale za striekanie som musel doplatiť cca 60 eur, keďže to vraj bolo drahšie ako sa predpokladalo. Nemám teda skúsenosti ako veľmi sa dá trafiť rovnaký odtieň keď sa niečo strieka nanovo ale "lakýrnik" ho trafiť asi nevedel tak rovno prestriekal celú zadnú stavbu. Avšak keď si porovnám hlavný rám a zadnú stavbu tak je to dosť iná farba (na ráme je matná čierna a na zadnej stavbe povedal by som neodborným okom lesklá čierna) - podľa mňa to teda nebola top práca. Takže ak to zhrniem a poviem si, že na farbe nezáleží tak za 60eur môžem jazdiť, ale stálo ma to dosť nervov aby som aspoň od Apríla mohol začať skladať bike a jazdiť. Ale ako sa vraví čo chceš keď to je zadarmo..:)) (teda okrem tých 60eur) Podľa mojich skúseností by som si tam bike teda asi nekúpil, lebo mám rád priamy prístup bez rozprávok okolo ale možno ak tam niekto vysolí 2700 eur za nový rám tak sa bude viac konať ako sľubovať.. Tak snáď už bude všetko ok, ak by sa niečo dialo tak dám vedieť.
27.04.2015 - 11:06:46
01
keyboard_arrow_up