Mozno ak sa cez noc polozi vedla tej sedlovky dobre namazana retaz, sedlovka pochopi, ze ten stav, v ktorom sa nachadza nie je cool a povoli.
26.02.2015 - 16:28:09
04
Psychologicky natlak na sedlovku... no pekne... :D
26.02.2015 - 16:36:20
00
A mozno teraz cita toto vlakno a rozmysla, ci sa podda.
26.02.2015 - 17:13:23
00
ked uz natlak tak vedla sedlovky polozit velke kladivo :-D
26.02.2015 - 17:15:07
03
A mozno teraz cita toto vlakno a rozmysla, ci sa podda.

Ponaucenie z tejto bajky dava nadej. :D

Velmi vyčerpaný lev se sotva plazí po poušti a hledá cokoliv k snědku. Tu najednou v dáli spatří oázu a po velkém úsilí se tam doplahočí. Oáza je to vskutku malinká, s jednou palmou, kolem které si hrají čtyři malé opičky. Ty ihned jak uzří lva, vyšplhají do koruny. Lev se uvelebí pod palmou a povídá: "Opičky, opičky, já jsem lev, král zvířat, a mám ohromný hlad, proto jednu z vás sním." Opičky se rozechvějí strachy, ale když vidí, že to lev myslí vázně, tak si střihnou a ta co prohrála pomalu sešplhává dolů. Lev na ni vyskočí a v mžiku ji celou sežere a lehne si zas pod palmu. Opičky štěbetají: "Lve, tak běž už pryč!", ale lev na to: "Jedna malá opička je málo, já mám jestě hlad!" A tak si opičky musely zase střihnout a ta co prohrála leze dolů. Lev se na ni sápe a opička okamžitě mizí v jeho velké tlamě. Lev však stále neodchází a opičky pláčou: "Lve, už si nás polovinu sežral, tak už běž pryč." Ale lev stále vyčkává a povídá: "Necháváte mne dlouho čekat a tak mi zas vytrávilo. Jestě na jedné z vás si pochutnám." Zbývající dvě opičky viděly, že není jiné cesty, a tak si opět střihly... Lev se vrhá na opičku a ta opět mizí v jeho bezedném žaludku. Ale co to? Lev stále neodchází. Poslední opička zoufale vřeští a prosí: "Lve, už si mi sežral všechny mé kamarádky, tak nech alespoň mě přezít." A lev je neúprosný a čeká. Opička už je celá vyčerpaná a rezignovaně slézá dolů lvovi přimo do chřtánu. A to je konec bajky.

Ponaučení:
1. Kdo si počká, ten se dočká.
2. Každá se jednou spustí.
26.02.2015 - 17:18:50
01
K Urban Legends:
WD40 je predovšetkým konzervačný prostriedok priamo určený nie na mazanie.

But Don't Spray It On:

1. Door hinges. Sure, WD-40 will stop the squeaking, but it also attracts dust and dirt. Over time, you'll end up with ugly black streaks on your hinges.

2. Bike chains. WD-40 can cause dirt and dust to stick to a chain. Use bike-specific lubricants, which typically contain Teflon.

3. Paintball guns. WD-40 can melt the seals in the guns.

4. Locks. The spray can prematurely wear down the internal mechanisms, especially in the pin tumbler locks, in door locks and padlocks. Go for graphite powder.
26.02.2015 - 18:18:14
00
iron.hide daj sem foto jak to vyzera s tou sedlovkou.... nieco ma napadlo len to potrebujem vidiet
26.02.2015 - 19:44:09
00
Takto dopadol kluc pri uvolnovani laveho loziska Hollowtech II, samozrejme, ze lozisko sa nepohlo ani o kusok. Neviem, ci to naradie vyrabaju z masloveho kvetu, alebo mam prilis vela sily :) Lozisko som uvolnoval spravym smerom.

Prílohy:

DSC02282.JPG
DSC02282.JPG 250.39 KiB thumb_up0thumb_down

DSC02283.JPG
DSC02283.JPG 246.26 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2015 - 20:19:26
05
ten PRO mam aj ja :D snad sa mi toto nestane
26.02.2015 - 20:23:29
02
Budem musiet kupit druhy, lebo s tymto uz asi neuvolnim nic, akurat ho mozem pouzit na sebeobranu :)
26.02.2015 - 20:30:43
01
No keď si naňho nestriekal lak na vlasy tak by si ho aj mohol uvolniť. :lol: :lol: sorry
26.02.2015 - 20:30:46
02
iron.hide mozno budem uplne mimo mozno nie :-)
podla obrazka..... do sedlovky vlozit zavitovu tyc.... 10mm bude asi moc takze skor 8mm....... do spodku pod nu pripadne nieco dat aby nieco neponicila, pripadne na koniec nasrobovat matku...... potom na matku M8 (velkost podla zavitovej tyce) navarit velkoplosnu podlozku aby tesne vosla do sedlovky a nasrobovat ju na zavitovu tyc cca 2-3 cm pod koniec sedlovky.... do sedlovky vyvrtat 2 diery na sroby tak aby sa do nich podlozka mohla zapriet ale aby sa dalo s orechom na racni tocit s matkou... do dierok 2 ocelove srobiky a potom uz len povolovat tu matku
.... je to kvazi jak stahovak..... mozno tu niekto da nejake vylepsenie tohoto ale rozhodne by som to takto skusil.... a klopat na ram pocas toho povolovania
..... vychadzam z toho ze ste sa zatial moc daleko nedostali v tomto probleme ..... mozno este kombinacia tohoto mojho napadu + nejaka chemia + sedlovka do zveraka a naraz to skusit viacerymi sposobmi


EDIT: mozno zase mimo len rozmyslam nad riesenim..... terazky som kukal na ten tvoj ram..... sedlovku treba dat sice von ale v prvom rade ju treba pohnut..... a co ju nevytahovat ale zasunut kusok?.... len aby sa odlepila?.... do stredu nejaku osku, vyrobit pripravok, stojan a pekne krasne kolmo na sedlovku dat ranu.... ked je tu odbornik na karbon nech povie ze je to keketina ale kazdopadne dobra rana by to mohla pohnut a vyhral si..... neviem.... hovori sa ze deska nastojato a zena nalezato vydrzi secko..... nieco mi hovori ze karbon by hentaku ranu prezil bez ujmy (sedlovka kazdopadne pojde pa pa)

Prílohy:

002.jpg
002.jpg 195.79 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Tesak dňa 26.02.2015 - 20:44:39, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2015 - 20:30:50
01
Pekne si ho splastizoval. Chce to vyklepať a navariť výstuhu :)
26.02.2015 - 20:31:55
00
fofo050 Nestriekal som tam nic a v tom je mozno problem :D Ale vazelinu na zavit som daval.
contador888 Rozmyslal som, ze ho vyrovnam vo zveraku, ale myslim, ze sa zdeformuje znovu.
26.02.2015 - 20:33:59
00
Narovnaj, a keď budeš najbližšie grilovať, tak ho môžeš aj zakaliť. :lol:
26.02.2015 - 20:52:05
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up