...tak pekný bezdažďový výjazd vám prajem...ja idem od zajtra do Jasnej s rodinou snowboardovať...
25.02.2015 - 20:32:34
00
Nemal si tam už byť? Však mate prazdniny. čí?
25.02.2015 - 20:35:15
00
...prázdniny majú moje deti , ja ako človek , čo odmaká mesačne 280-300 hodín na oper.sále a záchranke si beriem voľno , keď nemám objednaných pacientov alebo služby. Ten objem je na to , aby som bol schopný financovať všetky tie moje biky , na ktorých pochopiteľne potom ani nemám čas jazdiť... :D Ale však bude lepšie...
25.02.2015 - 20:48:17
00
No pri tých hodinach to sa fakt divým že dokážeš isť ešte aj na bajk. Preto už nerobím v takom sektore ale sukromnom. :)
25.02.2015 - 21:09:21
00
No, ak mesiac má 720 hodín, 300 stráviš v práci , 180 prespíš, tak tam veľa času na žitie nie je. Spánok som rátal len 6 hodín denne, lebo predpokladám že aj v nočných niečo málo pospí.......len ja ako pacient sa necítim veľmi bezpečne.
25.02.2015 - 21:18:16
00
Len kratke info. Z KE na Jahodnu je to uz bez snehu, zato pribudlo blatko. Na zjazdovke ten sneh uz bol velmi mekky, velmi som sa zabaral. K predchadzajucej teme. A preto aby si sa citil bezpecne ako pacient, davaju sa lekarom uplatky.Tak to aspon tvrdia v telke. Mam manzelku lekarku a tiez je viac v praci ako doma s rodinou a je mi na grcanie z informacii ktore su prezentovane v TV. Ale nikto nepovie za akych podmienok musia pracovat. Pre verejnost to nie je dostatocne akcne.
26.02.2015 - 18:37:36
02
Nie uplatky, DARY!
26.02.2015 - 19:04:20
00
Pilotovi lietadla tiez nedavame uplatky / dary aby nas dopravil zivych do ciela.......
Viem ze lekarsky chlebik , obzvlast v nemocniciach , nie je najlahsi ale to bolo len moje konstatovanie k tomu, ze takto vytazeny clovek je velke riziko.
A co sa tyka tych darov.....sem do tejto temy to nepatri.
26.02.2015 - 20:09:22
00
to jaro1: ja si myslím, ze ľudia pilotom nedávajú všimné jednoducho z toho dôvodu, že s ním nie sú ani chvíľku osamote, teda nie je príležitosť. Tak ako nie je veľa príležitostí, keď Ťa záchranka dovezie vo vážnom stave v bezvedomí do nemocnice, tento druh zdravotníckeho personálu iste nefrčí na "daroch". A to Ti mohli zachrániť život, ale nič od Teba nedostanú. podobne cievni chirurgovia, keď Ti prišívajú ufiknutú ruku, asi nestihneš nič vybavovať vopred. A spýtaj sa Ramona, koľko mu takýto pacient stihne všuchnúť nahý a v polobezvedomí do vrecka :D Na "daroch" frčia invázivné odbory medicíny, zvyčajne pri plánovaných operáciách. No nepriplatíš si, aby Ťa operoval sám pán primár (hoci ten sa tam v dnešnej dobe mohol k funkcii dostať aj úplne inakšie ako po odbornej stránke, respektíve svoje najlepšie roky má už dávno za sebou)?
Hm, pre úplnosť a objektívnosť musím podotknúť, že moja manželka je z invázivného odboru medicíny :)


Naposledy upravil jurajS dňa 26.02.2015 - 21:31:03, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2015 - 21:29:00
00
V nedelu cestny vyjazd?

Moze byt, pocasie ma byt OK.
26.02.2015 - 21:30:07
00
jurajS - všetka česť pred tými čo si opísal, Mal som to "potešenie" v januári absolvovať môj prvý pobyt v nemocnici a jediní, u ktorých si cením profesionálny prístup, boli tí tebou spomínaní. Ale ten zvyšok, katastrofa. Vizita prebehla rýchlejšie než som sa stihol nadýchnuť na druhú otázku.......a preto nedostali ani tužku :-) Pri sestričkách a lapiduchoch je škoda slov, až na pár výnimiek, ale ozaj pár, možno až dva páry :-)
A ešte k tým pilotom, myslím že je to preto lebo sa to od nich jednoducho očakáva ,ako samozrejmá vec.
26.02.2015 - 21:50:21
00
to jaro1: ja si myslím, ze ľudia pilotom nedávajú všimné jednoducho z toho dôvodu, že s ním nie sú ani chvíľku osamote, teda nie je príležitosť.

Pilot je dosť nešťastný príklad, keďže v prípade vlastnej chyby pravdepodobne zabije aj seba.
27.02.2015 - 00:11:47
00
No, myslím si, že hlavný dôvod, prečo ľudia pilotom nič nedávajú, je fakt, že si platia letenku. Napr. po zavedení Zajacových dvadsaťkorunáčok dramaticky poklesol počet káv a bonboniér. Ľudia mali pocit, že platia, tak načo ešte dávať niečo naviac. A keďže je v zdravotníctve veľmi účinne prerušený vzťah medzi platcom a prijímateľom prostriedkov (s výnimkou napr. zubárov), pacienti majú podvedomý pocit, že by mali zaplatiť a lekári tiež majú pocit, že by mali byť zaplatení :D Ani jednej strane nedochádza, že tá platba v skutočnosti prebieha. Čo je veľmi zlé, pacienti platia vcelku dosť, ale väčšina lekárov (ale najmä sestier) a samotné jadro zdravotníckeho systému dostávajú málo :(
Zvyšok ostáva .... aj v jednom klubovom zariadení v Košiciach :(
27.02.2015 - 06:17:21
04
lakko na tie 150km vyjazde sa v tejto casti sezony este necitim :(
27.02.2015 - 16:52:33
00
Sobota bike akcia smer kojšovka bohužial po ceste, kedže v lese tu dole blato a hore mokry sneh zastavka chatka katka, dam polievočku a pokračujem ďalej kto ma chuť a čas tak šup na bike stretko 10,00 hod pumpa Kvp. A dufam že pride aj Ramon nech skusi aj Niečo ine ne Roman?

No kde si bol? Cakali sme ta s Rometom a teba nikde. Tak sme sli nakoniec vlastnu trasu. Tymto mu zaroven dakujem za spolocnost a trpezlivost s veteranom. :)
28.02.2015 - 14:14:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up