walec ja mam hentaky kluc na pedale PRO a podarilo sa mi vytrhnut jeho kovovu cast z tej rukovate...
26.02.2015 - 21:33:49
00
tesak ten tvoj postup by sa musel zachovať lebo ako píšeš naposledy tak ten šroub si neviem predstaviť opačne strčiť do trubky a zdruhej strany to nejde. :)
26.02.2015 - 21:39:16
00
K Urban Legends:
WD40 je predovšetkým konzervačný prostriedok priamo určený nie na mazanie.

Povodne na to bol vyvijany.To je fakt. Ale to neznamena, ze vyvinuli nieco, co je vylucne na konzeraciu. Ostatne, na to sa pouziva vazelina.
Ale co ti mam na to viac povedat. Skusim este takto. Priamo vyrobca to pise na svojich strankach http://wd40.com/aboutus

WD-40® Multi-Use Product protects metal from rust and corrosion, penetrates stuck parts, displaces moisture and lubricates almost anything. It even removes grease, grime and more from most surfaces.

Ak ani toto nestaci ..
26.02.2015 - 21:40:31
00
Hack3r dobre si pamatas.... vo zveraku nesla otocit....... :(
ale zas vo zveraku aj ked bola relativne velka paka, mohlo sa stat ze neotacali ramom v takom uhle ze sila posobila len na spoj o ktorym sa bavime..... neviem ci to dobre vysvetlujem :$
tento sposob co vylepsil fofo050 nieje invazivny ani destrukcny..... urobi len 2 diery na 6-tku srobik a skusi to...... to ze bude nejaky medzikus oprety o karbon mu nemoze nijako uskodit
26.02.2015 - 21:41:13
00
Zavitovu tyc by som na karbonovy ram neskusal. Nemusi to dopadnut dobre. A nemyslim tym tu zavitovu tyc :lol:

A navrhujem, aby iron.hide zalozil kanal na FB, aby sme mohli vidiet status, ako pokracuje. Tych moznosti co a ako tu uz padlo strasne vela a chceme vidiet vysledky a progress.
26.02.2015 - 21:42:04
00
iron.hide mozno budem uplne mimo mozno nie :-)
podla obrazka..... do sedlovky vlozit zavitovu tyc.... ..............


peknu namahu si si dal, diky :)
vcera sme do toho zhora mlatili aj gumovym kladivom, aby sa to aspon odlepilo a spadlo nizsie, ale nic, vobec sa to nepohlo.
26.02.2015 - 21:43:24
00
Fabian Cakal som, ze to naradie PRO bude kvalitnejsie. Tu plastovu rukovat som dal aj ja dole. Uz som sa potesil, ze lozisko sa pohlo a to mi skzla ta plastova rukovat. Predtym som mal original kluc Shimano na misky lozisiek, ale s tym som to nevedel uvolnit vobec, nemalo to zubky po celom obvode, nemalo uplny kruh. Urcite vies, co myslim. Tak som si kupil toto PRO...
26.02.2015 - 21:44:44
00
peknu namahu si si dal, diky :)
vcera sme do toho zhora mlatili aj gumovym kladivom, aby sa to aspon odlepilo a spadlo nizsie, ale nic, vobec sa to nepohlo.


nevošla by do tej starej sedlovky užšia sedlovka? :)
26.02.2015 - 21:48:54
00
iron.hide nizsie som opisal aj postup opacny, zatlkat sedlovku..... jak sam pises.....zarazit ju len aby sa pohla...... :nod:
.....len dodam ze to potrebuje ranu a ranou som nemyslel gumove kladivo ale poriadneho ivana jak rusi hovoria.... viem ze to vyzera hrozivo ale ked si das tu namahu to dobre vystredit, a das ranu presne proti osi ramu a sedlovky, ten karbon nemoze povolit (ked si spomeniem na to video co tu svojho casu bolo jak buchali karbonovy ram o sustruh z celej sily)..... 8)

kazdopadne drzim palce aby sa nasiel sposob jak nato a bude do buducna uzitocny celemu foru :rock:

ale cim viac rozmyslam nad sposobom co sme s fofo050 riesili, nebol by to az tak zly napad a skodu nenarobi a nebude ni technologicky narocny

a este s palo1707 riesime jako uvolnovac naftu......... volakedy to moj dedo motorar pouzival a este lepsie cisty petrolej..... otazne je nafta a jej zlozky volakedy a dnes............ a NAJ NAJ NAJ....cervena brzdova kvapalina (v takych zelenych plechovkach....to bol TOP)....zial uz sa nevyraba a zase bola extremne agresivna voci farbam/lakom...

goog luck ^_^
26.02.2015 - 21:52:57
00
fofo - ano to ma uz tiez napadlo, tato je 30.9 a keby som ju odrezal a strcil dnu 27 mm, tak mozno by to islo. bohvie :?:
a progres je zatial taky, ze som na tom dnes stravil v lese nejake dve hodinky, upinak som mal utiahnuty len tak slabo, zima tiez bola 2-3 stupne, ale aj tak sa nic nestalo. mozno by som si mal dat na chrbat velky tazky batoh :)
26.02.2015 - 21:56:08
00
Sedlovku odpíliť a sedlovú rúru nechať prefrézovať na požadovaný priemer, ak sa nájde fréza, do ktorej sa bude dať rozumne upnúť rám :)
26.02.2015 - 22:05:18
00
iron.hide ..... kolko je cm sedlovka vsunuta do ramu?............ inak ten lak urobil tuto galibu a liat tam volaco je asi bezpedmetne...... kolko desatin mm ostava normalne medzi sedlovkou a ramom?.... nula nula nic.... a tento priestor vyplnil lak ktory stvrdol a neviem ci je nieco schopne toto rozpustit.........
26.02.2015 - 22:07:18
00
Sedlovku odpíliť a sedlovú rúru nechať prefrézovať na požadovaný priemer, ak sa nájde fréza, do ktorej sa bude dať rozumne upnúť rám :)


lool tak to by som si pozrel tie karbonove špony, alebo myslite ze sa to fakt da? ja tomu moc neverim
26.02.2015 - 22:08:25
00
Ved sedlove rurky sa vo vyrobe bezne vystruzuju. Aj karbonove.
26.02.2015 - 22:11:14
01
iron.hide ta nafta ma tiež napadla čo povedal tesák ale mam otazku , keď si skušal vo zveraku mal odstrojený bike?
Posledny pokus.
Odstroj ho / uplne na holo / daj predtým aj tu naftu otoč ho dole hlavou, upni do ho fest do zveraku aj za cenu sploštenia sedlovky vycentruj na os ako tesak spomínal a toč. Keď toto nepomôže nepomože už nič. Jedine ako som spominal užšiu sedlovku. Neverím že to je až tak zapečené.
Držim palce končím, daj vedieť ako si dopadol.
26.02.2015 - 22:11:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up