no však to isté je v tom videu :D
27.02.2015 - 08:22:33
00
Ja myslim, ze sa to tu ubera zlym smerom. Treba si uvedomit, ze iron si "zohnal vlastnou hlavou" integrovanu sedlovku. :D No a podstata integrovanej sedlovky je uspora hmotnosti a dizajnova cistota prechodu medzi spojom ram - sedlovka. Takze staci odstranit objimku sedlovky / RU a uspora hmotnosti aj cisty prechod z ramu do sedlovky je na svete. :rofl:

Btw. ja si uplne vazne myslim, ze ta cervena Aerozine pokazi vzhlad. Cierna tam pasuje lepsie. Takze ak ta povodna sedlovka nepojde povolit nedestrukcnym sposobom, tak neriesit. A odpilit ju prec a strcit do nej tensiu? Naco? Co sa tym ziska? Znici sa jedna funkcna sedlovka a bude sa musiet kupit dalsia a este bude problematicke vyriesit jej upinanie...
27.02.2015 - 08:29:48
00
Iron ak ta nepotesilo video tak toto ta dorazi:
When inserting an aluminum post into a carbon frame, it is important to apply a barrier between the two surfaces. This is also true when installing a carbon post into a steel or aluminum frame. A "galvanic reaction" occurs between the two different materials and this acts to eventually bond the post to the frame. Use a light coating of grease, anti-seize, or other lubricant to create a barrier between the two surfaces. It is also a good idea to occasionally necessary to remove the post, clean the surfaces, and the reapply lubrication.
It is sometimes possible to remove the stuck post. However, be aware that there will be cases where the post is simply bonded permanently to the frame.
Cely clanok tu: http://www.parktool.com/blog/repair-help/seized-seatposts-and-stems
27.02.2015 - 08:31:09
00
iron.hide: ak chces posunut sedlovku kladivom, tak urcite nie gumovym, ten mikroposun ti prave guma eliminuje.
27.02.2015 - 08:50:13
00
Takto dopadol kluc pri uvolnovani laveho loziska Hollowtech II, samozrejme, ze lozisko sa nepohlo ani o kusok. Neviem, ci to naradie vyrabaju z masloveho kvetu, alebo mam prilis vela sily :) Lozisko som uvolnoval spravym smerom.


Davas vazelinu na zavity?
27.02.2015 - 08:54:31
00
Takto dopadol kluc pri uvolnovani laveho loziska Hollowtech II, samozrejme, ze lozisko sa nepohlo ani o kusok. Neviem, ci to naradie vyrabaju z masloveho kvetu, alebo mam prilis vela sily :) Lozisko som uvolnoval spravym smerom.

To je specialna konstrukcna ocel z cinskeho masloveho kvetu :rofl:
27.02.2015 - 08:59:44
00
Marinada V inom prispevku som pisal, ze vazelinu na zavit som dal, aby som to neskor vedel uvolnit. Laku na vlasy som sa radsej oblukom vyhol ;)
lto Zase ta Cina... :)
27.02.2015 - 09:04:10
01
Aký vnútorný rozmer má ta sedlovka? A koľko má ta tenšia? .... Kuknem ten vystruznik... Do budúcna sa to možno niekomu môže hodiť a bude na "sklade" :-)
27.02.2015 - 09:58:40
00
Tesak, kasli na vystruznik. A hlavne kvoli tomuto urcite ziadny nekupuj. :) iron sa v prvom rade musi sam rozhodnut, co vlastne chce. Mozno necha povodnu sedlovku.
27.02.2015 - 10:00:47
00
lto ja netvrdim ze ako docasne nudzove riesenie to nemaze, nakoniec ked piskajuce koleso na furiku ostis tiez prestane piskat = cize tiez to maze, nie? len ako dlho a s akymi nasledkami.

ak je wd-cko tak strasne super tak potom sa zbytocne trapia chemici a inzinieri v tribo laboratoriach s vyvojom maziv s keramickymi, teflonovymi a co ja viem akymi nano prisadami.

life hacker

cosi odbornejsie

bike debata

pre tych co chcu univerzalne riesenie à la MacGyver a nemaju radi svoj bajk staci uplne duct tape a WD40
wd40.com
27.02.2015 - 10:15:28
00
alebo budem musiet pristupit na tesakovo frezovanie


Ide o vybratie hliníkovej sedlovky z karbonového rámu?
Napadlo mi šialené riešenie. Čo takto namiesto frézovania rozpustiť sedlovku elektrochemicky?

Proste strčiť bajk hore nohami do elektrolytu. Hliníková sedlovka by bola jedna elektróda, niečo druhá elektróda. Pustiť prúd tak, aby z hliníkovej elektródy ubúdalo.

Nie je tu nejaký chemik? Lebo neviem:
1. či je to prakticky realizovateľné
2. čo má byť elektrolyt
3. čo má byť druhá elektróda
4. aká má byť polarita prúdu
27.02.2015 - 11:11:58
00
nie som chemik, ale zrejme by bolo nutné poznať čo najpresnejšie zloženie tej sedlovky .... vieš, nie je hliník ako hliník
27.02.2015 - 11:15:54
00
Ano, ale ide o zliatiny kde jednoznačne prevažuje hliník. To by snáď pri rozpúšťaní nemalo veľmi vadiť.

V hrubom princípe by to fungovať mohlo, len neviem či je to použiteľné, aby sa to nerozpúšťalo mesiac... aby nebol problém s vrstvou oxidu, eloxu... aby čojaviemčo...
Hliník je rozpustný aj v NaOH, KOH ale zas neviem ako.
Každopádne pri experimentoch s chémiou by som karbón natrel nejakou ochrannou vrstvou (vazelína, vosk....)
27.02.2015 - 11:29:14
00
ten sustruznik mi zatial pripada ako najrealnejsie riesenie... ked ju odsustruzis dostatocne na tenko nemal by problem ju uz odtial dostat... :)
27.02.2015 - 11:38:16
00
ja si myslim, ze uz sa zaslo v tejto teme tak daleko, ze tu uz pomoze len si najat tychto dvoch panov :D

www.themarysue.com

edit: pridal som smajla, az to nevyzera ako kritika :D jasne ze je dobre ze sa to tu rozoberie do detailov a snad sa to vyriesi a ak sa niekomu stane nieco podobne bude tu na tychto strankach v tomto vlakne nalepka "SOLVED" ;)


Naposledy upravil Hack3r dňa 27.02.2015 - 12:18:25, celkovo upravené 2 krát.

27.02.2015 - 12:07:35
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up