ale ano však v pohode :-)
iron vydržia len si treba správne vybrať
27.02.2015 - 14:49:15
00
Aj tak to tu nezije dost a nudim sa pri obede. Zdemolujte rychlo niekto nieco. :)
27.02.2015 - 14:50:19
01
Miso: vystruznik a vystruzovanie, nie sustruznik a odstruzovanie ;-)
To len aby si do buducna vedel, ze ide o dva rozlicne druhy trieskoveho obrabania.

Kurna tak toto by ma veru nenapadlo ze su dva nazvy a kazdy znamena nieco ine :D dobre vediet ;)
27.02.2015 - 16:45:25
00
vtipni ste :)
nj tie prevodniky dnes nic nevydrzia, akoby boli z lepenky

Musis ocelovy .. blato a hlinik to nejde dohromady
27.02.2015 - 18:27:14
00
Mna by teda zaujimalo ci uz ironhide vyskusal ten loctite rozpustac, co postol romanx
27.02.2015 - 20:08:02
02
P.S. A to som si myslel, ze sa spravam k zalozaku necitlivo, ked som zjazdil oblozenie az na kov a mam vytahanu a nenamazanu retaz. :)

Dokial nemas zjazdeny piestik, tak je pohoda :D. Naviac, dosticky, co maju hlinikovu dosticku su celkom fajn na zjazdovanie :lol: Ja som si inak tiez myslel neviem co o zopar komponentoch, co som mal/mam, pripadne videl tuna. Ale oproti tomu ako mal zjazdene jeden clovek od najazdenych desiatky tisic km, su to uplne nove a nepouzite komponenty :D
27.02.2015 - 20:25:49
00
Zase raz neskoro, ale predsa len :-)

K tej sedlovke - je to deštrukčné, ak by jej tam nebolo 12 cm tak verím, že by to mohlo pomôcť, teraz by to ale asi aj tak za pokus stálo.
Zbortenie steny sedlovky kolmo na jej os by malo spôsobiť (zjednodušene povedané) zmenšenie jej vonkajšieho priemeru a tým aj uvoľnenie v sedlovej trubke. Na otrasnom obrázku je to v priereze - sila pôsobí dajme tomu ako sekáč, priložený rovnobežne s osou sedlovky. V praxi by som sa bál preseknutia toho hliníku, takže tupý alebo oceľovú guľatinku priemer dajme tomu 10 mm a kladivo, začať pár cm od objímky a postupne bortiť smerom k nej. Alebo jednu, dve a veľký zverák, ešte lepšie malý lis, napr. v autoservise.

Čo ns to povie ten karbón netuším :-/

Rám - hnedá, sedlovka - modrá, deformácia - mala byť červená

Prílohy:

sedlovka.jpg
sedlovka.jpg 18.39 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2015 - 21:34:19
00
Co pouzit plasticku trhavinu , jemne naniest stetcom v tenkej vrstve tak, aby explozia poskodila len 1mm hlinikovej steny. Malo by to byt pomerne bezpecne.
Dalej ma napada pouzit napr. lucavku kralovsku, alebo nieco podobne, co rychlo rozpusta hlinik.
Dalsia moznost je odrezat vrch sedlovky, zvnutra napilnikovat ryhy a narobit piliny a dalej postupovat podla tohto https://www.youtube.com/watch?v=9gc4b69Ub0E , pravdepodobne to aj pekne ocisti ram, ostatne kyselina by to tiez mala zmaknut. Da sa samozrejme aj sedliacky narezat ryha a potom zbortit stenu, ale davam prednost kyseline.
Dalsia moznost ma napada odstrojit ram, zaspinit ho, na sedlovku dat cenovku s napisom 2kg hliniku a cez noc nechat v nejakej osade. Sedlovka by asi zmizla, ale neviem ci by to ram prezil bez ujmy, tak tuto moznost skrtam. Naviac, nie je cista.
Dalsia moznost .. nastriekat sedlovku na cerveno a nalepit nalepku aerozine.
27.02.2015 - 21:56:34
03
nebolo by zle dat ram do bazaru a napisat ze bol jazdeny zenou. a ako bonus je zadarmo k nemu sedlovka :D
27.02.2015 - 22:00:42
07
Musis ocelovy .. blato a hlinik to nejde dohromady


asi myslis tie Specialites TA, ze? len neviem ci vyrabaju aj take specificke ake treba na tieto kluky XT M785.
ale ak nahodou ano, tak fajn a nabuduce do toho pojdem.
27.02.2015 - 22:05:02
00
karbonovo-hlinikovy monokok s integrovanou sedlovkou
27.02.2015 - 22:05:24
01
iron.hide: to je jedno, staci ked si predstavis zablatenu ocelovu retaz co asi tak moze spravit s hlinikom, jedno akym. Aj ocelovy prevodnik zoderies, natoz hlinikac. Jedine snad co kedysi robieval Gebhard z chirurgickej ocele prevodniky, tie boli neznicitelne (nemal som) .. uz to myslim nerobia , tiez len hlinik. Pokial chces dlho zachovat hlinikovy prevodnik, tak musis ustavicne cistit retaz, jemne mazat, otierat prevodnik aj kazetu a hlavne nejazdit v blate a piesku. A tiez nie je retaz ako retaz, niektore odieraju viac, niektore menej. Na tvoje jazdenie nic ine ako ocelovy prevodnik neprichadza do uvahy, ver mi :)
27.02.2015 - 22:16:21
00
nj mas pravdu. na cestaku mi tieto veci vydrzia ovela dlhsie, lebo vsak na nom nejazdim v blate
27.02.2015 - 22:18:56
00
Lubo, zabudol si na este jednu celkom neinvazivnu metodu, ktora ram neposkodi - chytit muchu, donutit ju pod hrozbou pouzitia Biolitu naklast vajicka na tu sedlovku a ked sa vyliahnu male neskusene dovercive larvicky, tak ich presvedcit, ze ich mama vie co je pre nich najlepsie (ze dural je najvyzivnejsi) a larvicky dural pekne spapkaju. :)
27.02.2015 - 23:39:55
03
Ak nic z uvedeneho nepomoze, tak vyplnit prilozeny formular a uz len cakat do uvedeneho datumu. :)

www.wordstemplates.org
28.02.2015 - 08:14:39
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up