Len sa kurýruj, 28. začína prvé štartové okno
16.09.2007 - 09:56:33
00
2štulo&paloTT
Vyzera to naprd. Dnes som bol na kontrole a prikurili mi dalšiu sadu tabletiek, ešte hustejších. Dajaký fajný zápal som schytal. (len tak pomimo v blave. :evil: :lol: ) Doberiem ich v utorok ak všetko pôjde ok. Tzn. určite nepôjdem ten ďalší weekend teda 29-30.9. Len aby ste vedeli. Dúfam, že vtedy bude škaredo a ďalšie termíny už budem ok. Keď to dáte toho 29.-30.9. tak aspoň report mi na ss potom pošlite. :cry: :cry:
20.09.2007 - 14:37:48
00
(len tak pomimo v blave. :evil: :lol: )


alebo v lietadle... :evil:
20.09.2007 - 15:37:47
00
(len tak pomimo v blave. :evil: :lol: )


alebo v lietadle... :evil:


:lol: :lol: :lol:
Ok. Buď v lietadle, alebo s istým Dudom na kávičke v BA. :D
20.09.2007 - 18:59:11
00
Kuva to je počasie. Šlak ma ide trafiť. A ešte tie tabletky su take svine, že na slnko nemam ist. Tak aspon surfujem. :cry:
Tu je čosi z hiking.sk diskusie o hrebeni polonin:

caute. chcem sa spytat ci by sa to dalo aj prejst bajkom. nestretnem tam nejakeho zanieteneho ochrancu prirody? viem ze je to np. olej mi z bicykla netecie a trasu prejdem rychlejsie.. diky! mozte aj na mail.

-Misko903:
prejsť by sa to možno dalo, ale Poloniny nemajú taký cyklohrebeň ako napr. Veľká Fatra. Väčšia časť sa ide po lese a chodníky tam nie sú vydupané doširoka. Najzabijáckejší je stupák Ruské sedlo - Kruhliak. Zvyšná časť hrebeňa je klasická „hojdačka“ (stále hore a dole). Veľa úsekov je aj blatistých (okolie Balnice). Záverečný úsek chodníka Nová Sedlica – Kremenec je poriadny stupák pre bike nevhodný. Treba zvážiť.

-Presne takove zkusenosti mam i ja. Treba kolem Balnice by to bylo na kole "o hubu" - blato a strze. Jinde je casto trava az po hlavu a chodnik uzky. Kdyz budes pocitat s s temito komplikacemi, tak mozna budes spokojeny (napr. z Kremence smerem na zapad vede nekolik km docela dobra lesni cesta). Hodne zdaru!:))
22.09.2007 - 12:16:58
00
Tak ako štulo?
Idete? Nevyzerá to bohvieako s počasím. :twisted: :twisted:
25.09.2007 - 21:29:32
00
Tak chlapi skončila sa mi expedičná činnosť tento rok. Nedostanem sa ja už na poloniny. Až budúce leto. Holá holá práca volá. Treba zarobiť na lapierra 310. :wink: Nevedel som, že to príde už teraz, ale z pracovných dôvodov nemôžem najbližších x týždňov-mesiacov ísť na 3 dni preč. Držím prstovia a poprosím ten report, až sa akcia uskutoční.
03.10.2007 - 10:41:21
00
Chcel by som niekedy v lete prejsť z Novej Sedlice na Duklu po hranici. Prešiel nakoniec tu trasu niekto ?Zišli by sa mi nejáké info o priechodnosti.
30.01.2015 - 14:30:57
00
Tento pán (ináč môj kamarát), išiel podobné cesty dávnejšie, http://www.cyklo-sos.sk/slovensko/slovensko.html .
Snažil sa ísť čo najbližšie ako sa dalo. Skús mu napísať.
30.01.2015 - 15:13:03
00
fofo.pp Nova Sedlica hore po asfaltke, potom okolo TZ po zvaznici (nie po TZ, zbytocne strme), ktora sa napoji na TZ az na Temny vrsok. Odtial nechod cez Stuzicu, ledaze by si chcel silou-mocou na Kremenec, lebo je to stale tlacenie (ostatne tam nic nie je vidno, oplati sa akurat po Kamennu luku, alebo potom na Welku Rawku). Z Temneho vrsku sa da po zvaznici (aj ked niekde to asi bude trochu tlacenie) okolo vykryvaca az na dalsiu TZ po ktorej dojdes na hreben. Hreben je v pohode, ale hore-dole, az po Ruske sedlo a az po Udavu. Sice bol nad Udavou maly polom, ale ked som tam naposledy v auguste bol, tak to uz prerezali. Od bodu, kde sa TZ priblizi k zeleznicke ale ja by som nesiel dalej po TZ, lebo je to vacsinou len tlacenie hore-dole po debrach, lepsie je ist po nasype zeleznicky az do Balnice.Ake je to dalej neviem, nikdy som to nebol, len mam nejakych kamosov co to boli .. asi to bude kadejake :lol:
30.01.2015 - 17:27:23
00
Ďalej je to rovnako dobré zjazdné na biku. Avšak po minuloročnej májovej veternej kalamite boli ešte v jeseni neprejazdné niektoré úseky cez Kyčerský grúň, Hlboký vrch a Košiarku. Tento rok v lete to už bude určite prejazdné, ak medzitým nebude ďalšia kalamita. Od Ščobu je to bez vývratov a až po Lupkowský priesmyk zjazdné bez problémov. Od Lupkowského priesmyku po Laborecký priesmyk je to samé blato, keď zaprší, kvôli ťažbe dreva, ktoré vozia priamo po TZ. Ďalej je to už pohodové jazdenie hore-dole, pamätníky, zopár vojenských cintorínov na SK aj PL strane, na Pasekach je vyhliadka, ktorú už prerástli stromy a cez Haburské rašelinisko na Čertižské sedlo a odtiaľ je to najjednoduchšia časť trasy s dojazdom na Duklu.

Ak chceš začínať hrebeňovku na Kremenci, tak oveľa lepšie a na výhľady krajšie ako z Novej Sedlice je ísť z Poľska z Wetliny hrebeňom Dzialu na Malu a Welku Rawku a odtiaľ na Kremenec. Je to všetko zjazdné na MTB akurát z doliny na hrebeň treba tlačiť bike, kvôli veľmi prudkým stúpaniam na Dzial. Najideálnejšie je ísť mimo hlavnej turistickej sezóny, pretože je tam zákazané jazdiť na biku a počas sezóny to kontrolujú denno-denne a platí sa aj vstup do NP, mimo sezóny je to v pohode bez kontrol. Trasa Wetlina - Dukla ma cca 115 km a 4100 hm.

Prílohy:

Wetlina - Dukla.kml [30.18 KiB]

Komentár súboru: Ščob (763 m)
11003138.jpg
11003138.jpg 754.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pod Košiarkou
11003147.jpg
11003147.jpg 576.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: TZ na Kyčerskom grúni po kalamite
11003158.jpg
11003158.jpg 713.18 KiB thumb_up0thumb_down

31.01.2015 - 00:36:01
02
Pod druhu cast, ktoru misomiki napisal, sa podpisujem (kedze to , az na prvu cast hrebena wetliny) poznam. Mala/Welka Rawka je velmi pekny hreben, nie dlhy, zjazdny. Potom zjazd do sedla smer Kremenec je vhodny akurat tak pre AM/EN bajky, potom je to zase tlacenie na Kremenec, ale nie je to dlhe.
31.01.2015 - 08:51:40
00
Díky za informácie , ešte zohnať nejakého parťáka a ide sa :)
28.02.2015 - 11:31:45
00
keyboard_arrow_up