OK. :) A ten full urcite vyskusaj kym sa rozhodnes. Ale urcite neskusaj ziadny AM/EN full. Teda aspon podla toho co pises, by to bola uplne nevhodna volba. Btw. full setri energiu len pri jazde po usekoch s nerovnostami. Na beznej lesnej / polnej ceste nesetri nic.
04.03.2015 - 11:09:52
02
podla mna na to ides uplne zle, tebe treba krosovy, ak nie cestny bajk, 99% jazdis po ceste a ides si kupovat odpruzeny bajk lebo to 1% ktore jazdis po lese, si sa musel krotit a davat pozor ...


Pardon prehliadol som tvoj komment..vdaka za linky, hentie biki budu asi priorita ked sa skalopevne rozhodnem pre HT..Krosovy mam :) a nato co planujem robit mi ho netreba, ale mozno si len zabudol co som pisal hore v teme ;) , hento neries ze podla teba neviem co chcem :) riesme co bolo napisane(99% cesta nieje to co chcem jazdit tuto sezonu)

EDIT---PS ono full zvazujem dost aj z preventivnych zdravotnych dovodov (zle zrastena kost v ramene z urazu z bicykla a najnovsie aj koleno relativne cerstvo par mesiacov po uraze), hlavne koli zvysenej makkosti kedze zadna odpruzena stavba pohlcuje soky lepsie nez pevna.
04.03.2015 - 11:16:58
00
Dost reakcii mi tu uslo..Fakt, kde pisem ze chcem full na 99% cesty???
04.03.2015 - 11:46:36
00
nemam full, ale skusal som ho a nemal som si ho poriadne a pocit ze som sa viezol prave v magickej bublinke, ktora vsetko tlmila(zdvihy 120/120), som teda nenadobudol, ako pise jezus, mas mozno az privelke ocakavania z toho aky je rozdiel medzi crossom s poriadnymi plastami/HT a fullom na takpovediac prdkanie po lesiku
hlavne ked sam pises, ze v tom lese nemas nejake super skusenosti a vzhladom na zdravotne problemy ho ani poriadne nevyuzijes
04.03.2015 - 12:21:14
00
ja ked som presadol z HT na full tak som to pocitil dost, ale to som uz mal pojazdene nieco v lesoch a tam, kde som na HT musel brzdit tak na full to preletim, ale v tvojom pripade bude lepsie HT nieco pojazdis a ked budes citit potrebu tak kupis full
04.03.2015 - 12:30:41
00
Diki za prispevky pani :) po lesiku som planoval nielen prdkat ale aj vyuzit to zadne pero na niecom narocnejsom, btw tiez nepisem uplne zbrucha, pojazdil som aj na kamosovom HT s 2,0 plastami ale pravda je ze asi by sa zisli prv tie skusenosti nech niesom taky hero a nech mam kus pokory a respektu s trailami:) takze pravdepodobne kvalitne lahke HT. Iba zeby sa povozim na fulle a zapaci sa mi to tak ze ho rovno kupim.
04.03.2015 - 13:06:28
00
HT je univerzalnejsi ak jazdis vela cesty resp lahky teren v lese. Je lahsi, na ceste rychlejsi a teren da viac menej rovnaky ako full len z mensim pohodlim. Akurat na tahsi teren treba mat skusenosti, full viacej odpusti. Pre mna bol obrovsky rozdiel presadnut z krosky na HT s 2.25 gumamy, v lese to bola parada, hned som mal usmev na tvari.
Na druhej strane full je pecka, je to neskutocna zabava uhanat dole strmakom, cez kamene, hlava nehlava, poskakat si :-) a pri brzdeni ziadne kopanie zadku a lepsa trakcia v terene do kopca.
V tvojom pripade ak silou mocou chces full,tak si nasetri par stoviek navyse a pozeraj bazar alebo vypredaje, osadenie bude sice zaklad ale ak kupis dobry ram, tak komponenty casom vymenis za lepsie podla financnych moznosti. Do 1500 Eur sa urcite objavia nejake kusky. Napriklad tu mas za 1271 EUR fulla od Meridy. http://www.axit.cz/K119775-merida_big_ninety-nine_900-2014.html Osadenie je zaklad ale mas dobry ram. A aj tento je celkom ok, http://www.axit.cz/K116473-rock_machine_vortex_30-2013.html. Urcite najdes aj ine ponuky, hlavne sa zameraj na dobry ram a vidlu, ostatne vymenis casom.
04.03.2015 - 15:34:13
01
Ešte k tým lacným fullom, nečítal som zvyšok:
Lacnota a jednoduchosť: http://bicyklik.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=86_237_226&products_id=3468 (možno v tom obchode bude ešte niečo iné zaujímavé)
Ešte lacnejšie, ale trochu jazdené: http://www.mojekolo.cz/lapierre-x-control-229-46cm-test-2014

Tá hmotnosť bude veľký strašiak v tejto cenovej hladine v prípade nových fullov. Ale ako som napísal - dlhšie trasy po spevnených cestách nie sú problém, chce to plášte a funkčné pruženie. A samozrejme to čo platí pri každom inom bicykli - geometria musí sedieť k postave a k určeniu.

Pri takomto cenovom limite by som asi vzal 29" HT. Tam je kopec možností a niektoré sú prekvapivo dobré.
04.03.2015 - 17:27:52
00
Pozeram, ze si z KE. Skoc do JumpSportu. Tam maju predvadzacky. Nenechaj sa nakecat (budu ti hustit divne bicykle) a pytaj si nejaky XC full.
04.03.2015 - 17:45:14
00
keyboard_arrow_up