Tiež som alergik a zaujalo ma toto:

http://www.cyklotrenink.com/index.php?m ... adnaid=100
14.07.2006 - 14:53:29
00
To bol presne ten dovod preco sme za komunizmu dostavali povolenie ist do Juhoslavie. Akurat to bolo menej krute, stacilo si v slanej vode zaplavat a dychat vzduch s primesou soli 8) . Takze asi to nebude kravina. Bass, ty to praktizujes?


Ano praktikujem, to pretoze mi to pomaha rozpustat hlieny a lepsie dychat nosom, aj ked som sa spociatku na to dival aj ja sposobom - no tym musi fakt asi ... . Ale kedze sa snazim nekonzumovat antihistaminika tak mi tato 2000 tisic rokov stara ocistna metoda pripada k organizmu setrnejsia -aj ked alergiu samotnu neriesi - len pomaha odstranovat priznaky a otuzovat nosnu sliznicu. Je strasne neprijemne stratit v najtazsom vyslape 2-4 nadychy kvoli vyplutiu hlienov. Tabletky si vezmem zo sebou len v pripade nahleho zachvatu na dhsich vyletoch - napr. ked som vlani isiel na viacdnovku do zahranicia tak som si tabletky pribalil. Ale kym nie je najhorsie nejem ich. Ano za komunizmu sa dala alergia vyliecit navstevami pri mori ale dnes tato moznost pre nas menej solventnych odpadla. Kamarat ale vyliecil svoje dve deti z alergie piatimi dvojtyzdennymi az mesacnymi pobytmi pri mori pocas 5tich rokov - ale to si moze dovolit dnes len malokto.
14.07.2006 - 15:51:11
00
No nie som isty, ci alergia pominie len pobytom pri mori. Rovnako sa mi nepozdava uzit antihistmatikum (tabletky) az pri zachvate. Treba ich uzivat systematicky (ale tiez to nerobim). Alergia sa lieci zvysenim stupna tolerancie.
14.07.2006 - 16:01:43
00
No nie som isty, ci alergia pominie len pobytom pri mori. Rovnako sa mi nepozdava uzit antihistmatikum (tabletky) az pri zachvate. Treba ich uzivat systematicky (ale tiez to nerobim). Alergia sa lieci zvysenim stupna tolerancie.


Ano mas pravdu. ja som alergik uz cca 10 rokov a stupen tolerancie na alergeny mi zvysuje pocas jari a zimy lekarka injekciami z roztokom latok - na ktore som alergicky. Na 4 roky som svojvolne liecbu z vlastnej hluposti prerusil a nesledky sa dostavili - takze teraz sa liecim znovu. Ja viem ze by som mal antihistaminika jest systematicky - ale tie oblbovaky jest nebudem - vsak ak si alergik tak asi vies co z tebou spravi napr. Zyrtec. A s tym kamaratom a morom - skutocne jeho deti uz nemaju pozitivne testy na alergeny aj ked ich pozitivne predtym mali.
14.07.2006 - 16:31:26
00
Deti su pruznejsie, aj mne vraveli, ze v detstve sa z toho skor vylizes. Lenze sme rovnaky, na tabletky kaslem a v zime sa tiez neliecim. Tie inekcie pomahaju? Aka znacka?
14.07.2006 - 19:01:30
00
Musis si dat spravyt testy podla vysledkov ti vyberu vakcinu.! kazdemu zabera nieco ine:.Ja som sa stim trapil 10 rokou :cry:
15.07.2006 - 07:53:20
00
Mne osobne tie injekcie pomohli ale ucinok sa prejavil az na stvrty rok ich uzivania. Najprv ti lekarka spravi test na zakladne alergeny (jarne byliny, pel letnych trav, pel stromov, roztoce, srst macky, psa, skorocelovité, ...) - a na poziadanie aj na nejake doplnkove (exoticke vtaky, ..), a to tak ze ti na ruku nakvapka vzdy po kvapke z kazdeho alergenu a potom ti spravi jemny vpich do koze aby sa alergeny dostali do kontaktu s krvou a po 30 minutach zmeria priemer napuchnutia vpichov - na zaklade vysledku testov sa potom namiesa roztok, ktory ti bude lekarka aplikovat pocas obdobia zimy a jari (vacsinou), dostanes recept a pojdes si kupit injekcie. Pozor tie testy ti lekarka spravi len po skonceni hlavnej alergenovej sezony co je vacsinou na zaciatku zimy, koncom jesene. Takisto sa informuj po pripadnom zisteni alergie na kombinovanu alergiu potravinovu (napr. ked si alergicky na roztoce tak je pravdepodobne, ze mas aj krizenu potravinovu alergiu na raky, kraby, krevety, ... - pretoze tieto zivocichy su pribuzne)! Ja som sa nechal uspokojit po tych 4 rokoch liecby zmiznutim akutnych priznakov alergie, ale po dalsich 4 rokov bez liecby sa mi alergia vratila znovu v rovnakej sile. Ale prve 2 roky po vysadeni liecby som bol takmer bez priznakov. Tak a teraz taham druhu fazu liecby uz druhy rok - ale zatial mam vsetky priznaky 'sennej nadchy' aj ked je to uz lepsie ako pred dvoma rokmi.
15.07.2006 - 14:40:25
00
Tá vakcína nemusí byť vo forme injekcií. Tie som bral tiež kedysi, ale teraz to beriem vo forme kvapiek ktoré si aplikujem 3x do týždňa pod jazyk. Úplná pohoda oproti injekciam. Tiež je to samozrejme individuálny mix, podľa toho načo si alergický (ja mám raž, zmes 5 tráv, zmes 4 obilnín, palina, púpava). Problém je že to robia vo Francúzsku takže si to musíš v lekárni objednať mesiac dopredu a počítať s tým. Neviem čo je na tom zložité vyrobiť peľovú zmes rozpustenú v tekutine. Berie sa to priebežne celý rok aby si telo zvykalo.

Volá sa to Staloral
15.07.2006 - 18:07:11
00
alergiu prebijes celkom dobre antihistaminikami 3 generacie, napr Aerius , ktory dostanes v lekarni aj bez receptu..
a na oci este je dobry visine..
16.07.2006 - 16:03:37
00
Ahojte,

akonahle vybehnem na bicykel, 3x hrabnem do pedalov, uz mi ide "slza" z nosa. Je to klasicka alergia, iba voda, ale staaale. Dost ma to zdrziava, hlavne ked slapem do kopca, ale aj tak pouzivam vreckovku, ktoru mam kade tade - v drese, bunde, na rame uchytenu o lanka :lol:

Ako to riesite Vy?
Co by ste mi poradili?

PS: Som baba, takze takemu rieseniu typu "chyt si jednu dierku, otoc sa do strany a ..." sa snazim co najviac vyhnut :oops:

Diky moc
01.09.2007 - 11:58:00
00
... Je to klasicka alergia, iba voda, ale staaale.


tak ju vyuzivaj na vlastne obcerstvenie :D prepac prosim tuto nemiestnu poznamku, ale ta predstava, ako sa niekto oblizuje jazykom az pod nos, ma donutila napisat to.

PS: Som baba, takze takemu rieseniu typu "chyt si jednu dierku, otoc sa do strany a ..." sa snazim co najviac vyhnut :oops:


dalsia fajnovka :) , kam len ten svet speje...sorry aj za tuto druhu nemiestnu poznamku

no a teraz rada - cakaj na niekoho tu s podobnou alergiou alebo sa popytaj v lekarni(tam predsa musia vediet, ake lieky na to treba).

ale som ti pomohol,co? ale aspon sme sa pobavili.
01.09.2007 - 12:14:21
00
mne zacnu tiect slzy z oci aj nosa ale to az pri rychlosti okolo 60 a viac
01.09.2007 - 12:16:50
00
co tak dychat ustami :roll:?
01.09.2007 - 12:33:12
00
co tak dychat ustami :roll:?


asi nevies co je alergia, vsak?


olliek: behni k alergologovi, chyba ak si u neho este nebola ked vies o svojej alergii. neliecena moze prejst az do astmy a to veru sranda neni. ten ti povie co mas za alergiu a urci ti liecbu (ci uz nejake kvapky do nosa alebo tabletky) - s nasadenou liecbou potom uz budu vylety bikom v pohode


Naposledy upravil respo dňa 01.09.2007 - 13:05:58, celkovo upravené 1 krát.

01.09.2007 - 12:54:15
00
tak ju vyuzivaj na vlastne obcerstvenie :D prepac prosim tuto nemiestnu poznamku, ale ta predstava, ako sa niekto oblizuje jazykom az pod nos, ma donutila napisat to.


ved ono ja to vyuzivam, ale ten obsah soli ma robi velmi smadnou :lol: - teraz zniem zase ja ako nechutacka :P

dalsia fajnovka :) , kam len ten svet speje...sorry aj za tuto druhu nemiestnu poznamku


co uz somnou ... skor som fajnova, aby som to nenechala na rukave, ked zafuka vietor :shock:

no a teraz rada - cakaj na niekoho tu s podobnou alergiou alebo sa popytaj v lekarni(tam predsa musia vediet, ake lieky na to treba).


normalne premyslam, ze som dala divnu otazku, na ktoru je odpoved bud "pleskni to do prirody" alebo "zjedz to" :-D

ale som ti pomohol,co? ale aspon sme sa pobavili.


njn, co uz v tomto pocasi, jedine sa bavit :wink:
01.09.2007 - 13:01:26
00
keyboard_arrow_up