triki takto nejak to vypada. ciarkovane som nebol predpokladam ze to tak vedie. z lesnej cesty zvaznica na luku je spravena velka dvojkridlova zamknuta brana. a v doline ako ide potok sa da autom prejst cez potok na luku. nie je tam ziadna uzavera. plot na jednej strane konci a rovnako zacina na druhej strane potoka. cez potok vedie polna cesta.
edit: inak aj ABELAND sa mi zda ze zvacsil oplotenie. zabrali kus pstruhoveho reviru rybarom ktory vteka do v.n.Lozorno

Prílohy:

Lipníky.jpg
Lipníky.jpg 336.81 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2015 - 10:52:49
00
Trasa okolo zvernice cez sedlo Skalka a Sklenú hutu je už pohodlne prejazdná. Sem tam posledné fliačiky snehu, samotné cesty zväčša suché až na pár výnimiek.
http://mapy.hiking.sk/?trasa=xCDFv

Pali65 sedlo Skalka na Hubalovu treba prejst cez zvernicu. Je tam brana? Niekto mi spominal, za je zakaz tadial ist... Ako to je? Alebo treba obchadzat radsej po cervenej cez Panske uhliska?
30.03.2015 - 11:22:40
00
da sa to prejst..... na strane Skalky je diera v plote aj rebrik/schody, na Hubalovej je brana (obcas byva otvorena) a tiez rebrik/schody..... ja chodim len krizom a v pohode
30.03.2015 - 11:31:25
01
Johny2
Z Hubalovej bola do zvernice otvorená brána (ešte som ju nevidel zamknutú) na cestu popri Panskom dome. V sedle Skalka je cez plot urobený rebrík, horšie by sa liezlo do zvernice, tam chýba pár priečok, ale zdatný človek to zvládne, ešte ľahšie, keď sú v partii aspoň dvaja a bicykle si cez plot podajú. Toto je štandardná obchádzka Taricových skál pre bajkerov aj bežkárov, nepočul som, že by tu niekomu robili problémy (kedysi tadiaľ viedla červená značka). Akákoľvek iná trasa by viedla buď hlbšie do zvernice, alebo by človek musel stratiť veľa výškových metrov zjazdom po modrej smerom na Rohožník a potom to prejsť týmto sedlom.

Trasa zo sedla Skalka na Sklenú hutu je singláč popri plote zvernice (ideš zvonku).
30.03.2015 - 11:37:05
01
Vdaka!
30.03.2015 - 11:53:25
00
ako tak uvažujem, ešte nikdy som nešiel asi tú obchádzku ... vždy len cez taricove :) a kvôli tomu tam chodím len zriedka :)
30.03.2015 - 12:25:15
00
to,že je tam to obydlie už dlho to viem pokial to kúpil,alebo si prenajal tak ten plot tam môže mať.

V pripade luk (asi), lesnych pozemkov je to inak. Neviem ako je to v tomto pripade, klasika luka, vlastny pozemok asi moze, okrem urcitych pripadov, lesny pozemok ohradzovat pokial viem, nie je mozne ani v pripade vlastnictva a nad to vsetko je v pripade lesnych pozemkov vecne bremeno lesnych ciest. Samozrejme, z dovodu kradeze, devastacie a dalsich veci majitelia toto ignoruju a ohradzuju,resp. casto je v tom slovenska natura.. vsetko oplotit, najlepsie betonom a ostanym drotom. A potom je tu kasta "nadludi", pre ktorych zakon je len zdrap papiera. Len to som mal na mysli. V JAR je bezne, ze je vsetko ohradene, clovek ktory sem prisiel sa cudoval velmi a strasne super bolo prenho len take opekanie na Zeleznej. Ale ked si cely zivot zvyknuty na vykon "turistikeho" prava :lol: podla Marie Terezie a vlastnictva statu, nie je to velmi prijemne, ked sa to meni smerom JAR. (Juhoafricka republika). Obzvlast, ked ani v Rakusku (menej)/Svajci/Taliansku je bezne, ze mozes prejst cez sukromny pozemok, len musis zatvarat dvierka. Ale je to marna diskusia, v tomto pripade ma akurat mrzi ten pekny zjazd po luke.
30.03.2015 - 12:26:03
00
ano to máš pravdu,les sa nesmie oplotiť ani keď je iná forma vlastníctva ako štátna.výnimky tvoria len vinohrady,ovocné sady,zvernica,prípadne pasienok kde sa chová dobytok.Tam aj keď je to súčasť lesných pozemkov môže sa oplotiť,ale aj na to treba povolenia.Preto vidíme tolko súkromných zverníc samozrejme povolených,aby si mohli oplotiť les.
30.03.2015 - 12:48:17
00
"astro a ten skok cez tie kamene na tom mociarnom traily si dal?" Ten "skok" přes kameny na Močiarna traily dala i moje úžasná přítelkyně! A to je jen 4 měsíce od operace s kolenem... Nedělejme prosím z AM/EN trailu hned DH trať... :-)
30.03.2015 - 18:03:58
00
A operaciu absolvovala preto, lebo jej nejaky iny skok predtym nevysiel? :lol:

P.S. Na bajku sa jazdi, nie skace. Si to poniektori asi mylite s trampolinou. :D
30.03.2015 - 18:11:19
00
Tak teraz si nám to natrel (Tomasek), idem sa hanbiť do kúta :$


Naposledy upravil astro dňa 30.03.2015 - 19:10:33, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2015 - 18:23:58
00
No ale potom ako Jezus vysvetlí to "jazdenie na mieste" napr. trialistov alebo aj bajkerov, ktorí si poskakujú na mieste. Ja si napr. dosť často "skáčem" pred domom, a nikdy nehovorím, že idem "jazdiť" :) Ale znie to dobre.. :)
30.03.2015 - 18:26:52
01
"Tak teraz si nám to natrel (Tomasek), idem sa hanbiť do kúta"
Mým cílem nebylo/není/rozhodně tu "někomu/něco/natírat" . Každý ať si jezdí podle svých možností/schopností...hlavně ať nás to všechny baví- to je myslím základ! :-) Nazývat ale některé AM/EN traily v okolí BA(TBK, PT, Močiarna, apod.) nějakýma "DH" tratěma, to se mě zdá poněkud zcestné/zkreslené...
Hlavně nezapomeňme na myšlenku Bikeslavy- "nekopeš-nejazdíš".


Naposledy upravil Tomasek dňa 30.03.2015 - 19:49:01, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2015 - 19:45:18
00
Zaujímavá myšlienka.
30.03.2015 - 19:48:45
00
ono ale je to fakt, je to enduro :) sem tam amen ( chvalabohu nje casto ) a nie dh :) a co neskaceme nie sme enduristi ale xcckari a v modernej dobe uz len turisti, a nie je na tom nic zle, mna naozaj nevzrusi ze baby jazdia tazsi teren ako ja, tak ako vzdy mali aj vascsiu vykonnost

co by ma ale zaujimalo, kde kto s toho urobil dh trat? asi mi ten prispevok usiel :) a tudiz sa len tomasek chcel pochvalit frajirkov a mohol by porkacovat :) a dat nam aj jej fotku ( nie v integralke )
30.03.2015 - 20:51:21
02
keyboard_arrow_up