Treba do toho búšiť z rôznych strán, nech sa to pohne. Odnekiaľ som dostal info že v tom rannom vlaku do Pešti je vozeň na prepravu batožiny a to ma naštartovalo k takejto aktivite..

Vážená spoločnosť.
Chcel by som sa informovať, či sa v nasledujúcej letnej sezóne neuvažuje o zrušení zákazu prepravy bicyklov vo vlaku EC 187/186 na trati Košice - Budapest.Vo vlaku je pritom zaradený vozeň na prepravu batožín a tak mi príde nelogické, ak tento spoj pri minimálnej vyťaženosti neponúka prepravu bicyklov.
Nasledujúci vlak s odchodom vo večerných hodinách - EC 183 Rákoczi - má umožnenú prepravu bicyklov, avšak odchod na povedzme jednodenný výjazd , do oblasti okolia Miskolca je absolútne nevhodný. Obdobne to je aj pri opačnej trase, keď ranný vlak EC 182 prepravu bicyklov v smere Miskolc - Košice umožňuje, ale večerný EC 186 Hornád na tej istej trati prepravu bicyklov neumožňuje.
Odstránením zákazu prepravy bicyklov v mnou spomínaných spojoch, by minimálne počas jarnej, letnej aj jesennej sezony, určite došlo k väčšej vyťaženosti spojov. Verím že sa vám do nasledujúcej sezony 2015 podarí tento nezmyselný zákaz prepravy bicyklov zrušiť a potešiť aj cyklistickú verejnosť, ktorá by rada využívala služby aj na tejto trati.

S pozdravom
30.03.2015 - 20:20:43
00
ako vravia nasi este juznejsi susedia, svaka cast Pani, za tuto iniciativu.
30.03.2015 - 20:58:22
01
Tak tu je odpoved:

Dobrý deň,

ďakujeme, že máte záujem o zlepšenie podmienok pre "obojsmerný" turistický ruch medzi Slovenskom a Maďarskom a plne súhlasíme s Vašim názorom, že zmena prepravného poriadku železníc by prispela k zvýšeniu záujmu o prihraničnú cykloturistiku. Žiaľ, ale z našej pozície informačnej kancelárie nie je aktuálne možné ovplyvniť tento stav. Nemáme kompetencie ovplyvniť rozhodnutie železničných spoločností. Ale minimálne môžeme tento problém spomenúť na príslušných fórach venujúcich sa cykloturizmu.

Prajeme Vám veľa šťastných cyklokilometrov a aktívnych zážitkov (aj v Maďarsku).

S pozdravom,

Silvia Renácsová

Kontakty / Elérhetőségek:

Veľvyslanectvo Maďarska/ Magyarország Nagykövetsége
Turistická kancelária / Turisztikai Iroda
Cukrová 14., 811 08 Bratislava

Tel: 00421 2 59 324 217
Fax: 00421 2 59 324 216
Email: info@madarsko.sk

http://www.madarsko.sk
http://www.facebook.com/DovolenkaMadarsko

Objednajte si pravidelný NEWSLETTER maďarského turizmu v slovenskom jazyku.
01.04.2015 - 20:12:05
00
hneď má z toho človek lepšiu náladu, keď ti dajú nádej že to spomenú na nejakom fóre :-)
nevadí........treba skúšať ďalej
Možno by stálo za pokus napísať to maďarským železničiarom, keďže na ich uzemi chceme cestovať s bicyklom
01.04.2015 - 20:36:03
00
Nech maju estradu - spachal som cosi na zaklade mojej chabej madarciny (na adresu eszrevetel@mav-start.hu urcenu pre zistenia ci navrhy) :

A bicykli turistaknak (magyarorszagrol is bisztosan) hijanzik a lehotoseg eljutni a Zempleni hegyek nyugati oldalahoz (Encs) vagy a Bukk kornyekebe (Eger, Miskolc). A Kassa - Budapest gyorsvonat - reggel Kassarol es este visza bicyklit nemszalit. Ez a velemenyem szerint nagy hijany. Nem lehetne ezen javitani?

Koszonom.



PS Nech sa nenudite tu je strojovy preklad nazad do slovenciny:

Kolo pre turistov (magyarorszagrol tiež bisztosan) hijanzik lehotoseg dostať na západnej strane hôr Zempléni (ENCS), alebo v okolí Bukové (Eger, Miskolc). Košice - Budapest expresný vlak - ráno a večer Kassarol späť bicyklit nemszalit. To je podľa môjho názoru veľmi hijany. Nemožno to zlepšiť?

Děkuju.
02.04.2015 - 00:01:11
02
ešte Trebuľovi a Ficovi napíšeme :-) .....a Ficovi sľúbim že ho budem aj voliť:-)...... no čo, aj on len sľubuje :-)
02.04.2015 - 00:30:25
02
Fico zabera len od 1000 hlasov .... a Trebula? Moze byt treti krat? U neho tazko vediet je to najlepsie utajeny funkcionar Smeru. Myslim utajenie existencie funkcionara, funkcie aj uradu.
02.04.2015 - 08:55:34
01
Politici na nas zvysoka ... oneee .... Skor sa tu vytvara priestor pre podnikatelov ... Mozno by nebolo od veci ranne "Cyklotaxi" z KE smer Miskolc :)
02.04.2015 - 09:07:16
00
Dobry napad. Som na dlhodobej PN ke a od 9tej do 11tej mam vychafzku ;-) auto s nosicmi tiez :-)
02.04.2015 - 11:40:51
00
post935446.html#p935446
02.04.2015 - 12:00:05
00
Dnes som to roztocil na Bedli ... stretol som aj Kidaka, ktory poctivo makal na traily :y: + bratov Lamiovcov ked ma fukli pri vyslape po singli, isli snad rychlejsie ako ja smerom dole :lol: .

... par foto, neskor mozno video

Prílohy:

GOPR3414.JPG
GOPR3414.JPG 625.84 KiB thumb_up0thumb_down

GOPR3420.JPG
GOPR3420.JPG 731.74 KiB thumb_up0thumb_down

GOPR3429.JPG
GOPR3429.JPG 604.54 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2015 - 15:21:19
04
Politici na nas zvysoka ... oneee .... Skor sa tu vytvara priestor pre podnikatelov ... Mozno by nebolo od veci ranne "Cyklotaxi" z KE smer Miskolc :)

Tohoto som objavil pred par dnami (mikrobus plus prives) http://www.mlines.sk/cestovna-agentura/ . Na otazku, ze napriklad par ludi s bikmi do Encsu odpovedal samozrejme ano. Este otazka bude ekonomika.
02.04.2015 - 15:50:10
00
Ja som si dal Jahodu. Je mňamková. Trailbuilderom poklona. Mne slnko nesvietilo, padal sniežik.
02.04.2015 - 17:52:59
00
Jahoda chuti najlepsie ako predjedlo k jeho-michalkovmu :) urcite by sme vsetci radi pozivali oba dva chody! Lesy postupne beru popadane drevo, no pre nich nie je sprejazdnenie chodnika priorita. Pre prvu etapu trailov na bankove nam v lete vyprsi vynimka zo zakona na trailbuilding v lokalite a preto budu aktivity KECY sustredene najme tam.
Kto ma moznost zalobovat na lesoch alebo chut organizovat (najlepsie legalne) vycistenie michalkovho v inych kruhoch ako sme schopni oslovit my, bude velebeny! V lese bicykluje kopa ludi, stale viac sa stara aj o chodniky, no mame rezervy
Buduci vikend budeme robit dalsiu brigadu na bankove, neskusime dajako spojit akcie Boris?
02.04.2015 - 18:20:46
02
Príďte v dresoch na Bikertest ,dostanete klobásku a priestor na propagáciu a nábor. Určite budů aj neformálne rozhovory vo foyeri. Klobáska je podmienená dresom, nie štartom.
02.04.2015 - 18:36:04
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up