V Bratislave, kadiaľ často jazdím:
Dole Karloveskou sa niekde v polovici pripája Nad lúčkami - tam vidí autá na Karloveskej možno aj štvrtý a keď si nenechajú veľké rozostupy, tak aj piaty
Pri jazde od Prístavnej na kruháč na zjazde z Prístavného mosta, druhý-tretí vidí, ale bolo tam pár tragických nehôd, tak tam dali stopku. Rovnako na vjazde na ten kruháč z Bajkalskej.
V minulosti od DNV smerom ku krematóriu - bol problém, aby do ľava videl prvý, potom posunuli plot autobazáru a videl aj tretí - už neaktuálne, je tam kruháč

A celkom určite ich je viac...
01.04.2015 - 13:10:01
00
aj u nás pri nemocnici pod Shellkou, STOP-ka pri pripájani na hlavnú, dva odbočovacie pruhy doľava aj doprava....doprava sa cesta dokonca rozdvojuje na dva súbežné a ak zastanem a som kľudne aj tretí a vidím, že nič nejde tak idem...rovnako tak ak doľava ide trolejbus a aj keby som nič nevidel, lebo on už odbočuje, tak je jasné, že môžem ísť....
01.04.2015 - 13:29:55
01
nič len ďalšia filozofická úvaha s vlastným názorom a kľučkovaním v zákonoch a ich dierach :)
ako sa zachovať bude samozrejme otázkou zdravého rozumu a vyhodnotenie nebezpečnosti situácie, ale treba si to vedieť prípadne následne obhájiť aj u polície.. zákon je napísaný ako je napísaný a zákon by asi nemal definovať ako sa chovať podla zákona keď niekto iný zákon porušuje :whew:


Idem v pravom pruhu na diaľnici 110km/h, v ľavom ma predbehne auto 130km/h. Ostane v ľavom pruhu, ale pribrzdí a dostane sa za mňa. Predbehol som ho sprava a porušil predpisy? Mal som spomaliť tak, aby sa nedostal späť za mňa? Ak zastaví, musím aj ja? Ak nemeníš pruh, nie je to predbiehanie (ale súhlas, že predpisy to nedefinujú 100% presne)
01.04.2015 - 13:36:01
00
Zatial kazdy skusobny komisar v autoskole na skuskach nerobil problem z toho, ak druhe (tretie) vozidlo na krizovatke so stopkou znova nezastivilo. Dolezity je vyhlad a rozhlad. Umiestnenie znacky stop s tym nema nic spolocne.

Policajt riesi priestupky, ale nerozhoduje o vine, ci nevine. Jedine sud ma pravo tom rozhodnut a ziadny clanok v novinach na tom nic nezmeni, aj keby to pisal pravnik.

Zakon 8/2009 riesi predbiehanie a tam je napisane jasne, co to znamena. Netreba si do toho vkladat rozne obchadzky a klucky, len aby ste nasli sposob, ako sa to da aj inak. Chyby a nedodrziavanie predpisov inych vodicov nas nema donutit robit mozno este vacsie chyby.
01.04.2015 - 15:27:32
00
Pokial idem v pravom jazdnom pruhu viacpruhovej komunikacie mimo obce, tak predchadzam v pripade, ze sa v tomto mojom pruhu vyskytne ine pomalsie vozidlo. V takom pripade ho predchadzam zlava a po predideni sa opät radim doprava. Pokial v mojom pruhu ziadne pomalsie vozidlo nie je, tak nemam co predchadzat, tzn. nemam dovod na zmenu jazdneho pruhu. A vobec ma nemusi zaujimat, ze niekto ide v inom nez pravom pruhu aj ked nepredchadza / nevyhyba sa prekazke, tzn. porusuje platne pravidla pre jazdu v jazdnych pruhoch mimo obce.
01.04.2015 - 15:39:00
02
Jezus, prave to sa riesi, ze co robit s ludmi ktori bezdovodne idu v lavom a porusuju pravidla. Ako ich obist tak, aby sme neporusili oravidla
01.04.2015 - 16:23:54
00
Ale ved ja chapem. :) Len pisem moj nazor.

Ja ich nemusim obchadzat / predchadzat kedze mi nezavadzaju v jazdnom pruhu. A s ich porusovanim predpisov tiez nic robit nebudem, na to je predsa policia. :) Maximalne ich mozem telefonicky nahlasit ked sa budem velmi nudit.
01.04.2015 - 16:25:09
00
Telefonovanie za jazdy je zakázané!!!!
01.04.2015 - 17:50:52
00
A to odkedy? ;)

§ 4
Povinnosti vodiča

(2) Vodič nesmie

l) počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem telefonovania s použitím systému "voľné ruky" alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla
01.04.2015 - 17:54:49
00
Prídem si pozrieť to tvoje handsfree...
01.04.2015 - 18:14:05
00
ak to nie je fejk, tak sa chalan znova narodil :D

https://www.facebook.com/video.php?v=1111752475517532
01.04.2015 - 22:52:44
00
:)
01.04.2015 - 23:23:46
01
povedzme to takto: na slovensku uz davno jazdi kazdy ako sa mu chce, ziadne predpisy ho pri tom nerapia lebo ich ani neovlada :). a policia neverim tomu ze odchyti co i len 1% poruseni dopravnych predpisov. nehrozi ;) a kym na to policia bude drbat tak kazdy bude jazdit ako pride
02.04.2015 - 07:36:35
00
Všetky teórie, ako obhájiť predchádzanie vravo mimo obce sú nanič, ten idúci v ľavom prhu by mohol zas argumentovať že obchádza prekážku, sklo, vodu... na trase BA-TT to riešim tak že sa v predstihu (ak sa dá) zaradím do stredného pruhu a keď vidím, že dotyčný nepochopil a neuhne prejdem do tretieho, predbehnem, dám mu 70m zaradím sa najskôr do stredného a potom do pravého (bez posunkov, blikania a trúbenia). Niekedy mu to docvakne a zaradí sa aj on.
Vo všeobecnosti mám pocit, že všetci čo tadiaľ jazdia, považujú všetky od seba pomalšie vozidlá za nepriateľa...a naopak tí pomalší ich majú za pirátov.
Spomínaná cesta je prehliadkou rôznych typov ľudí a spôsobov jazdenia(dedkovia, cudzinci, blodky, rodinky, manageri...) , som radšej, keď tadieľ nemusím...
02.04.2015 - 14:02:32
02
Toto patri sem. :)

post936021.html#p936021
03.04.2015 - 13:36:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up