kolko je v to prepočtu na nejaké stúpanie? :)
02.04.2015 - 13:55:51
00
na kalkulacke mi vyslo pri case 40 min, jeho vahe a 8 kg bic: 10 km, stupanie okolo 9,5 %... tolko teoria :-)
02.04.2015 - 14:27:28
00
no však toto...preto neni nad to trenovat v realny podmienkach za akéhokolvek počasia :)
02.04.2015 - 14:45:25
04
ja som zase nazoru,ze intervalovy trening by mal byt
1.merany
2.za rovnakych podmienok.
inak nemas co porovnavat.
a navyse realne podmienky pri standardnom treningu vonku aj tak nemas, pretoze nemas balik - superov. Telo/hlava funguje pocas preteku uplne inak..
V tom pripade si mozes len vybrat medzi jednou a druhou simulaciou, kt. ma kazda svoje pre a proti.
02.04.2015 - 14:51:26
00
ja bysom až taký skeptický čo sa týka intervalového výjazdu vonku nebol...dokonca aj včerajsie kopce v snehových prehánkach ma celkom bavilo, zoceluje to psychiku a organizmus :D
02.04.2015 - 14:59:26
00
včera si dával intervaly vonku, či si len jazdil cez kopce? ja som sa tiež pohrával s myšlienkou ísť von, nakoniec som bol rád, že som zvolil valce, lebo po 20 minutách na nich sa vonku spustila riadna mela.. inak na dýchacie cesty sú nič moc veľké intenzity keď je vonku zima, ale tak každý máme inú odolnosť. aj profíci chodia buď do tepla, alebo makajú na trenažéroch / valcoch
02.04.2015 - 18:16:28
00
hej cestou som si dal pár "kopcov" (max 150 výškových, vačšie v tesnom okolí niesu) v SV v snehových prehánkách a silnom vetri (také malé snehové guličky, pekne to pichalo do tváre)...ale aj tak dobre bolo, je to dobré na psychické zocelenie, potom v preteku ta už nič neprekvapí :D
na dýchacie cesty, ako hovoríš, to neni ideálne, čo som tu ja sám kedysi spomínal, ale zase není nejaký mráz či tak a ani SV zase není nejaká velká intenzita...čo som si ale všimol, tak ty jazdíš ovela intenzívnejšie :)

inak teraz boli preteky v Hlohovci, myslím že Tropheo Chinelli..nebol si?
02.04.2015 - 22:46:22
00
ja dúfam, že na pretekoch už nebude snežiť :D v hlohovci sme neboli, mali by sme začínať sezónu v suchej nad parnou budúci víkend. sobotu sme mali mať meranie laktátu, len doktorovi kolega zobral kľúče od miestnosti kde má trenažér až do chorvátska :D tak niekedy nabudúce
02.04.2015 - 22:54:46
00
Tento posledný veslárov tréning vyzerá uz veľmi nepríjemne pre súperov :D ja som si vcera dal Galibier zlepšenie od najlepšieho casu o 6:30, posledných 5 km po rovine po zjazde som sa tiez snažil udržať 330W co sa aj podarilo, ale uz to nebolo moc prijemne.
03.04.2015 - 12:28:54
00
ja som zase nazoru,ze intervalovy trening by mal byt
1.merany
2.za rovnakych podmienok.
inak nemas co porovnavat.
a navyse realne podmienky pri standardnom treningu vonku aj tak nemas, pretoze nemas balik - superov. Telo/hlava funguje pocas preteku uplne inak..
V tom pripade si mozes len vybrat medzi jednou a druhou simulaciou, kt. ma kazda svoje pre a proti.

inak este ku tomuto - intervalovy trening nie je na to aby si nieco porovnaval. trening vseobecne vratane intervaloveho je na to aby si travil urcity cas na pozadovanej pulzovej frekvencii stylom ktory je zadany... podmienky su irelevantne - ak si schovany v baliku tak len menis rychlost - na pozadovanej PF bude vykon rovnaky... nehovoriac o krasach horskej cyklistiky / casovky kde sa 95% / 99% casu ide za svoje - bez schovavania sa...
a o tom ze telo / hlava funguje pocas zavodu inak - pochopis sam ked odjazdis viac ako 1 zavod :)
04.04.2015 - 02:10:50
01
a k dnesnemu treningu - prave zobrana posledna tableta 4tej sady antibiotik :muscle:
mozem sa zacat vozit... trenovat este o chvilu neskor :sweat: a menej vypisovat na fore...
04.04.2015 - 02:11:17
00
k tomu intervalovemu treningu.ja to vidim ako urcity cas nie na urcitej PF ale na urcitej zatazi,pretoze PF nie je pri vyssej zatazi ani rychlym ani spolahlivym ukazovatelom zatazenia.ak nemeras intervalovy trening,nemozes si byt isty,ci si siel v konstantnej intenzite.podla mna je takyto, podla Vas umely trening,ovela kvalitnejsi a s pridanou hodnotou spatnej vazby.nieco ako by ste tak jeden trening v tyzdni absolvovali diagnostiku.
k tomu jednemu zavodu,srandista :-)
mam toho uz viac za sebou-40+pretekov a 10+rokov treningu v ramci veslovania,behu,fitness,kanoistiky a momentalne cyklistiky.viem ake to je vyhravat aj prehravat.za cyklistiku mam tak zo 6 dalsich neoficialnych nahanaciek typu Jasna,Bradlo,Ironman,Karpatak..
inak drzim palce,nech si coskoro fit,lebo choroba je pre sportovcov nocna mora.
04.04.2015 - 06:16:01
00
suhlasím, že watty su rozhodne lepší a presnejší ukazatel zátaze ako tepy, o tom žiadna...ale jazdiť intervaly výhradne na trenažeru, to prakticky bysom sa von ani nedostal :D
neviem ako ty, ale já čo poznám cyklistov, tak vnútri už teraz nikto netrénuje (a ak nemusia, tak ani v zime)...ale možno tvoj systém je lepší a všetkých nás prekvapíš, však ako si hovoril, čas už skoro ukáže :D
04.04.2015 - 08:27:57
00
No tak nie každý má na SRM systém..my chudobnejší sa musíme spolahnut na pulz :)
04.04.2015 - 08:37:08
01
teraz ma napadlo, ako vždy Froome jazdí pri preteku na watty a stále sa pozerá na SRM :D už sa pomaly vytráca jazdenie podla pocitov, na srdce, ale šlapeme ako stroje :D
04.04.2015 - 08:44:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up