Zdravím. Mám problém s brzdami Shimano Saint br-m810. Brzdy po zahriatí intenzívne vŕzgajú. Na brzdách sú pôvodné platničky D02S METAL (v 80% stave). Používam kotúč Shimano SMRT-79L s priemerom 203mm na ráme Lapierre DH 720. Za odpovede vopred ďakujem.
05.04.2015 - 23:23:33
00
Hvizdanie a vrzganie metalickych platniciek je normalne. Vzdy boli a budu viac hlucnejsie ako organicke. Na Avid brzdach mi to robilo stale, nech som robil co som chcel stale to neprestavalo. Dokonca stacil dlhsi pobyt na slnku a poriadne zahriatie po zjazde (asi som ich vtedy uvaril , lebo cele prasiatko bolo nenormalne horuce az ma popalilo) potom brzdili uz samy od seba cim dalej tym viac a nepomahalo ani ziadne laborovanie az ma presla trpezlivost rupli mi nervy a sli z biku dole ! Zo SAINT mam len pozitivne skusenosti, s nimi som tieto problemi nikdy nemal nech stvaram co chcem. Zapiskaju len sem tam aj to len na chvilku ked preletim cez kaluz alebo potok, kym sa voda neodpari. Podla mna su to najlepsie brzdy ake som kedy v zivote jazdil. ;-) Nemas nahodou krivy kotuc skus vymenit za iny, alebo zle vystredene prasiatko ? Piestiky v prasiatku sa ti vracaju ok ? Odvzdusnene brzdy predpokladam su ?
06.04.2015 - 10:04:10
00
Jj všetko je v poriadku. Viem o tom že je to super brzda, ak nie je kotúč zahriaty, brzdia skvelo. :)
06.04.2015 - 22:58:00
00
prečo vás dokážu rozhodiť takéto somariny ? Nevravím že ja mám bezporuchový bezproblémový bike tichúčky, ale tak toto by som veľmi neriešil. Ak by som to mal aj ukázať na videu a porovnať to už s Elite kategoriou zjazdarov, tak tam to cinká, vŕzga, húčí v jednom kuse. Stačí si pozrieť videjko od kolegovcov z The Fest series a hneď budete vedieť očom rozprávam :)
Osobne by som to až tak neriešil :)

a spomínané videjko
https://vimeo.com/117305173
enjoy
07.04.2015 - 10:42:42
00
skus este zbrusit hornu a dolnu hranu platniciek do 45 st. uhla. mne to pomohlo. a velmi dobre chapem, ze to je otravne. ked nepomoze, experimentuj s inymi platnickami.
10.04.2015 - 22:31:31
00
keyboard_arrow_up