Mam na mysli standardne predchadzanie zlava v sulade s predpismi. Tak, ze kazdy cyklista zacne predbiehat z pozicie posledneho az predbehne vsetkych, a potom sa necha predbehnut ostatnymi a tak stale dokola. A pritom cyklista s rychlostou 30,5 km/h predbieha cyklistov pohybujucich sa rychlostou 30 km/h.
06.04.2015 - 10:48:03
00
to je cudne tocenie. ked taham spicu a mam toho dost, tak sa uvolnim dalsiemu v poradi a zaradim sa na koniec. ak by som sa mal z konca dostat na celo, tak budem mat toho dost uz len kym sa tam dostanem....
06.04.2015 - 11:15:43
04
Dobra pripomienka, ale ja nehovorim o pretekoch, kedy treba setrit energiou, ale snazim sa zistit, ci je takyto sposob zabrania jazdneho pruhu legalny,
teda ak sa jedna o neoficialnu jazdu. Zamerom je legalne zabranit vodicom, aby predbiehali cyklistov v tom istom pruhu.
06.04.2015 - 14:27:34
00
Tak ako teda?
Moze cyklista pri rychlosti 30,05 km/h legalne predbiehat cyklistu pohybujuceho sa rychlostou 30 km/h v tom istom pruhu?
A pritom sa spolu rozpravat? Nejde o subeznu jazdu?
07.04.2015 - 22:54:03
00
Teoreticky uvazujes spravne. Faktom ale je, ze je jedno, co tu napiseme. Dolezite je, aby si si to obhajil pred policiou ak Ta zastavia.

A to podstatne je, ze spoza volantu to nebude vyzerat ako predchadzanie, ale ako subezna jazda. Takze sa priprav na vytrubovanie a od mentalne menej zdatnych jedincov mozno aj na agresivnejsie prejavy (vytlacanie, blokovanie). V konecnom dosledku tymto dosiahnes presny opak toho o co Ti ide - budes este viac ohrozeny a naviac budes este viac vytacat vodicov, ktori to potom "spocitaju" mozno aj dalsim cyklistom.

Radsej jazdi cca v tretine pruhu. To Ta nikto predist bez vybocenia do vedlajsieho pruhu nemoze a mozes tvrdit, ze to chapes ako pravy okraj vozovky, nakolko si od stredu napravo a este viac vpravo uz su prekazky obmedzujuce Tvoju jazdu (jamy, strk, kanalizacne vpusty, mlaky...) a obchadzas ich. To sa da obhajit pred policiou asi lahsie ako subezna jazda.
08.04.2015 - 09:35:49
04
V prvom rade to zavisi od konkretnej situacie. Na 90% ciest, po ktorych jazdim maju vodici moznost sa zazipsovat do laveho pruhu. V tomto pripade je ovela nebezpecnejsia individualna jazda cyklistu, kedy sa moze dajaky inteligent vtrepat do 250 cm medzery medzi autom v lavom a cyklistom v pravom pruhu.
Je tu este jeden dolezity aspekt, ktory treba zvazit:
V suvislosti s tym spomeniem svoj dnesny zazitok, ktory sa opakuje takmer kazdy mesiac. Isiel som po Trnavskej, kde ma vodic autobusu vytlacil z pruhu a donutil ma prudko brzdit. Chcel som ho na zastavke zastavit a riadne mu znadat, avsak som si uvedomil, ze som sam a nemam ziadnych svedkov a pripadny konflikt by sa obratil proti mne. Ak by si to niekto dovolil na skupinu cyklistov (co je ovela menej pravdepodobne), velmi lahko by dopadol nejak tak, ako soferka o ktorej dnes pisal JOLI o-hocicom/skusenosti-s-vodicmi-t20544-4965.html
08.04.2015 - 20:53:27
00
Teoreticky uvazujes spravne. Faktom ale je, ze je jedno, co tu napiseme. Dolezite je, aby si si to obhajil pred policiou ak Ta zastavia.

A to podstatne je, ze spoza volantu to nebude vyzerat ako predchadzanie, ale ako subezna jazda. Takze sa priprav na vytrubovanie a od mentalne menej zdatnych jedincov mozno aj na agresivnejsie prejavy (vytlacanie, blokovanie). V konecnom dosledku tymto dosiahnes presny opak toho o co Ti ide - budes este viac ohrozeny a naviac budes este viac vytacat vodicov, ktori to potom "spocitaju" mozno aj dalsim cyklistom.

Radsej jazdi cca v tretine pruhu. To Ta nikto predist bez vybocenia do vedlajsieho pruhu nemoze a mozes tvrdit, ze to chapes ako pravy okraj vozovky, nakolko si od stredu napravo a este viac vpravo uz su prekazky obmedzujuce Tvoju jazdu (jamy, strk, kanalizacne vpusty, mlaky...) a obchadzas ich. To sa da obhajit pred policiou asi lahsie ako subezna jazda.


Pred policiou sa neobhajis mam tolko pokut od policajtov ze by som si zadok na WC utrel. To ma uz raz nahanalo polocajne auto za "nebezpecnu jazdu a ohrozovanie chodcov" este ze som behol do hory a nahanacka bola asi 50 metrov dlha. Ide o to ze ak dostanes debil* tak nic ti nepomoze a rovno si priprav panazenku. Policajti idu po uplatkach a je im jedno ako ich zohnaju.
08.04.2015 - 21:10:21
00
Podla legislativy musis mat : privbu, dve samostatne brzdy, stplne na volantoch, odrazky, svetla a vestu reflexnu. Aj tak dokazu najst dovod na pokutovanie cyklistu.
08.04.2015 - 21:12:29
00
mas to popletene, radsej si to najskor dostuduj.
jazdim na biku do prace uz roky, vela aj po tme ci za zleho pocasia a este som nemal ziaden problem s policiou. bezpecnosnych prvkov pouzivam viac ako pozaduje vyhlaska, ved v prvom rade ide o moju bezpecnost ....
09.04.2015 - 06:52:40
03
Reflexna vesta a svetla len za zhorsenej viditelnosti. Jazdim bez odraziek mam len reflexne pasiky a este ma nezastavili. A to okolo policajtov dost casto prechadzam aj na ceste pre motorove vozidla
11.04.2015 - 06:13:08
00
Podla legislativy musis mat : privbu, dve samostatne brzdy, stplne na volantoch, odrazky, svetla a vestu reflexnu. Aj tak dokazu najst dovod na pokutovanie cyklistu.

doloz pls nejakym citatom vyhlasky
minimalne prilba nemusi byt v meste pre dospeleho
bike kupim aj bez odraziek, tak by ma zaujimalo ako mozem kupit nieco co odporuje vyhlaske ...
12.04.2015 - 15:22:31
00
KinDo, mozes. Ani auto nekupujes vo vybave tak, aby si splnal vsetko potrebne. Lekarnicku urcite nedostavas automaticky u kazdej znacky.
12.04.2015 - 21:52:56
00
jj - to budes mat pravdu

len by ma zaujimala ta povinna vybava bicykla
a do akej miery je postihovane, ked je riadne osvetleny cyklista (blikacka / reflexne prvky) + svetlo na bajku ale nemam na nom odrazky ...
13.04.2015 - 07:59:07
00
Vyhlaska 464/2009
13.04.2015 - 08:51:18
00
Ak by niekto zazaloval spravcu komunikacie za nebezpecne kanalove poklopy s rebrovanim v smere jazdy, mal by sancu na uspech?
21.04.2015 - 19:01:20
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up