Isoma 1000 Miles Adventure

05.07.2015
Bikepackingové preteky
Nová Sedlica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Reportáže
Ja sa snehu nebojim, ale budem robit fotodokumentaciu a report do nasho firemneho casopisu tak podam info aj tu nebojte, no urcite co viem isto ze sneh je este na Kojsovej Holi.
Prikladam moju trasu, http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=174312
08.04.2015 - 23:40:54
01
tak ja sa pýtam preto, že v takých výškach ako sa ide ten úvod je u nás ešte snehu dosť...ale zrejme u vás tak nesnežilo ako tu :)
09.04.2015 - 08:18:47
00
stefanvanicky, daj potom report z vyletu, som velmi zvedavy pretoze v okoli Levoce bolo vsade nad 1000 metrov este dost snehu. Kazdopadne drzim palce a obdivujem za odhodlanie
09.04.2015 - 08:56:29
00
No ako? Nezapadol si? (do snehu)
12.04.2015 - 21:24:10
01
Ahojte, nie nezapadol som, fotky mam nafotene, bolo to zaujimave, musel som urobit par zmien, ked to dam doporiadku tak to tu hodim
16.04.2015 - 14:41:26
00
ako Vam pokracuje priprava na zavod ? :)
08.06.2015 - 15:43:49
00
no....snazim sa bicyklovat ked sa mi da.....bol som na troch 24hod MTB, este pojdem na BA-Jasna, nakupene mam vacsinou uz vsetko, este potrebujem nejake kolenne navleky kupit a asi aj kompresne podkolienkove ponozky, - tie som este nikdy nepouzil - je citit rozdiel oproti klasickym ponozkam???
A este sa chystam aspon raz si urobit vyjazd v plnej polnej do lesa a skusit tam prespat - este som to nerobil, snad to prezijem :)....Samozrejme, nemoze prsat :)
CO sa tyka psychickej pripravy, tak ta spociva v tom, ze si hovorim, ze to "dako dam"
08.06.2015 - 20:44:16
02
K tým kompreskám: cítiť rozdiel vo výkone podľa mňa ani nemáš ako zistiť, raketa sa z teba nestane :D Ale na psychiku je to skvelá vec, takže odporúčam!
08.06.2015 - 21:37:15
01
nejde mi ani tak o ten vykon, ale skor o regeneraciu po nom.....Ma zmysel si ich po nejakom narocnejsom vykone natiahnut na noc??..Ake odporucate kupit?
09.06.2015 - 08:02:45
00
Po narocnom vykone to urcite ma zmysel, najlepsie su take co vyzeraju ako ponosky, cize nie iba navleky na lytka, ale idu aj cez pätu a tym umoznuju lepsie prekrvenie. Par krat som mal kompresne aj pocas behu a strasne ma po tom boleli slachy v oblasti kolien, odvtedy si ich davam iba po zatazi.
09.06.2015 - 09:07:58
00
Ja si ich dávam po tréningu vždy. Či to funguje neviem, mne je to rozhodne príjemné. Mám základné z insportline (za cca10€) a úplne stačia.
09.06.2015 - 10:35:11
00
čo sa týka mojej prípravy, minulý týždeň som si prešiel časť trasy minuloročných Míl (ako som spomínal pár strán dozadu)... pôvodne som chcel prejsť takmer celú slovenskú časť za 4-5 dní, nakoniec kvôli študijným povinnostiam som to musel skrátiť na 2 dni, v reáli to bol len 1 deň :) šiel som od Vršatca cez Homôlku smerom na Maguru a Križnú... nakoniec som sa za deň dostal pri Šturec, kde som aj prespal (dokopy len okolo 100km)... na druhý deň som chcel pokračovať a prejsť aspoň spomínanú Krížnú a dokopy cca 150km smerom na Poprad, ale nakoniec z toho nič nebolo kvôli lejaku, kt. sa spustil o pol druhej v noci (samozrejme som spal po stromami, "veď hádam pršať nebude" :lol:) a na druhý deň som už radšej klasicky po asfalte prišiel domov, keďže terén bol dosť rozbahnený už pred dažďom... stúpanie na Maguru je riadny brutál (na biku som okrem spacáku a bundy nemal nič nevyše a aj tak mal hádam 20kg, takže obzvlášť preto), keďže som v Čavoji nejak stratil odbočku na červenú, tak som si ho predĺžil asi 2-3x :) keď si predstavím, že v tomto momente mali pretekári minulý rok v nohách už cca 1000km :tmi: každopádne to účel splnilo, otestoval som výbavu a pokiaľ bude ešte čas do štartu závodu, budem pokračovať v trase... akurát crossový bike na daný terén a závod "prekvapivo" nie je veľmi vhodný, ale snáď to nejako prejdem :)
09.06.2015 - 14:28:10
00
Ak vsetko dobre pojde, tento vikend by som chcel v Malych Karpatoch otestovat vybavu v terene a vyskusat si nalozeny bike....
09.06.2015 - 14:40:23
00
Taka prakticka otazka. Ako to riesite s poistenim??

Kedze som zo SVK, na SVK cast (povedzme ze od 5.7 do 9.7 ) sa mam v plane len pripoistit pre zasah Horskej sluzby ( asi online v Union, sak kde inde ). To stoji 5 EUR.

Akurat neviem ako to spravim s poistenim na CESKU cast trate.
Ked som klikal na stranke UNIONu pre kratkodobe cestovne poistenie od 8.7 do 19.7 -typ SPORT, tak mi cca na 11 dni vysla suma 24 EUR, lebo mi to ponuka okrem "Technickej pomoci v horách v zahraničí" b aj dalsie dva produkty, o ktore nemam zaujem a nedaju sa odskrtnut prec.
Nedoklikal som sa k niecomu takemu, ze len "Technická pomoc v horách v zahraničí"....Nakolko mam europsky zdravotny preukaz a Cesko je v EU, tak myslim, ze ziadne ine pripoistenie nie je nutne.

Vdaka tomu cele pripoistenie na mile je spolu 29eur

Akoze nevravim ze je to nejaka horibilna suma, len ci nahodou ste nenarazili na nejaky lacnejsi sposob poistenia. Celkom by ma to zaujimalo.
Príloha:
str1.jpg
str1.jpg 201.67 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
str2.jpg
str2.jpg 200.86 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2015 - 14:01:23
00
Hlavne si dobre pozri podmienky, ci to plati pre organizovane podujatia - preteky :) Bezne poistenia sa mi zda, neplatia na preteky. Pisane to byva pismom velkost 3 niekde v podmienkach :lol:
22.06.2015 - 15:24:00
00
keyboard_arrow_up