Zdravím. V bajkovaní som pomerne nový, chcel by som sa tomu začať venovať popri zamestnaní. Mám vyhliadnuté dva bajky, TREK Superfly 5 2015 a TREK X Caliber 9 2015. Neviem sa rozhodnúť, ktorý by bol pre mna lepší. Plánujem jazdiť 40% asfalt, 60% lesné cesty. Viem, že za dobré bajky sa platí rádovo viac ako to, čo chcem dať za bicykel ja ale momentálne nemám na rozdávanie. Medzi týmito kusmi je parametrovo len malý rozdiel, chcem sa opýtať, či je hodný tých 200€. Takisto viem, že ide o rôzne modelové rady, že Superfly je viac ako X-Caliber ale je predsa rozdiel, keď si kúpite Octaviu v plnke alebo Superb v normálnej výbave :)

Moje miery sú cca.: 187 cm, 87 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=7_OWy7sssr4 TREK SUPERFLY 5 2015
https://www.youtube.com/watch?v=dZPudipj9XM TREK X Caliber 9 2015

Ďakujem za váš čas a pomoc.
19.04.2015 - 11:02:06
00
Aky je cenovy strop? Mozno by malo vyznam zvazit aj ine moznosti okrem Trekov.
19.04.2015 - 12:45:12
00
musi to byt od Treku :-/
19.04.2015 - 13:59:24
00
Neviem preco to musi byt prave Trek (aj ked tusim), no ked inac nedas tak na tvojom mieste by som bral X Caliber. Hlavny rozdiel medzi nimi je v rame. Pre teba, ako bezneho uzivatela (zaciatocnika) si myslim, ze nema zmysel priplacat tych 200€ za Superfly. Takze na tvojom mieste beriem X Caliber.
19.04.2015 - 14:19:36
00
Samozrejme, že ten Superfly vyzerá lepšie. Osobne odporúčam sa pozrieť na čo ten bike budeš využívať a ako často, ci na ňom plánuješ chodiť do zamestnania, alebo do mesta na nakúpi. Aký štýl jazdy uprednostňuješ. Za 1200€ sa už da vymyslieť hocičo. Ak máš divoké kopce rozbite cesty tak celoodpružený by bol lepší, keď naopak tak kros. Poznám ľudí čo majú namakaný horsky bicykel, ale inde ho ako na ceste nepoužili, lebo by sa zašpinili, druhy extrém majú tréningoví bike a chodia na ňom tak extrémni terén že aj celoodpružený bike ma čo robiť...
Záleží aký štýl jazdy uprednostňuješ, napríklad ísť niekde do lesa vybahniť sa ako prasa, vrátiť sa domov skočiť pod sprchu, alebo niekoľko hodinové tury zo zastávkami v reštauráciách u známych, pri tom druhom spôsobe musíš počítať ešte s nejakou tou investíciou 100€ + svetla, taška, blatníky, pumpa,zamok, lepiaca sada, náradie, stojan... keď dostaneš defekt 2 hodiny od domu, alebo ta zastihne dažďova prehánka, a potom isť dve hodiny domov keď ti predne koleso hádže bahno do oči, zadne zase na chrbát nie je nič prijemne.
19.04.2015 - 14:19:54
01
keyboard_arrow_up