Mam Recon 351 u-turn a bajk skladujem takto http://www.diskontbike.sk/sk/get_image. ... &i_tov=327
vcera som si vsimol ze na pravej nohe okolo gufera mi vyteka olej(vidla je takmer "hore nohami"), nie prudom, ale je ho dost na to aby sa po rame pomaly dostal az na zadnu stavbu... tesnenie nejavy znamky vonkajsieho poskodenia
co s tym moze byt? mohlo sa vo vnutri (v MC) nieco uvolnit ze ten olej prepusta takto?
je to na reklamaciu?
ci nebodaj bezny jav?
lava noha kde je u-turn je ok
vdaka
05.09.2007 - 19:30:08
00
rozborka pomoze, treba zistit ci ti neodislo vnutorne tesnenie..mohlo sa uvolnit, posunut, cvaknut, poskodit vselijako inak. Ako dlho mas to vidlu a skladujes to stale takto?
05.09.2007 - 19:37:14
00
ano stale to takto skladujem a vidlu mam od zaciatku aprila...
05.09.2007 - 19:42:35
00
aj keby si bike skladoval hore nohami, tak takyto jav by nemal nastat = jednoznacne reklamovat !
05.09.2007 - 19:48:22
00
=mesiac bez bajku. preto hladam ine cesty
05.09.2007 - 19:50:09
00
K poškodeniu spodného dochádza spravidla až ako dôsledok poškodenia vrchného, kde sa nečistota dostane medzi brity a následne ich poškodí.
Môžeš skúsiť reklamáciu, kde bude verdikt poškodenie na základe vonkajších vplivov.
Pri rozoberaní by mali postupovať opatrne a ak sa medzi britmi nachádza bordel tak to na reklamáciu nieje, nakolko sa dostal zvrchu a je to spôsobené zatlačením bordelu pri utieraní vidly. Iné by bolo kedy to spravilo po pár km, tak by bolo jasné, že pri skladaní šripli vrchný brit, ten zobral bordel a po čase poškodil spodný. Ak je tam čisto tak by reklamácia mala byť uznaná. RS má kvalitné stieraky a na vrchu má dva brity, takže asi skús reklamáciu. Držím päste.
05.09.2007 - 21:28:12
00
dik roman za info
ako som si teraz precital zarucny list, tak som zistil ze nemam garancnu prehliadku, takze bez toho sa mi to asi ani neoplati posielat na reklamaciu
05.09.2007 - 22:16:27
00
veru neoplati... a navyse zaruka na tesnenia je tusim len 3 mesiace (mozem sa mylit), takze za ich vymenu by si tak ci tak platil. ja by som to na tvojom mieste riesil normalnym servisom u kvalitneho servisaka. a kade ti to presne tecie? okolo toho sedeho stieracieho kruzku? alebo hore na korunke okolo packy mc? (nemam rad termin gufero, pretoze z neho nie je jasne, co to konkretne je)
06.09.2007 - 08:06:36
00
martin: s tym nesuhlasim. Zaruka na vyrobok ako celok je 2 roky. Vynimku tvoria baterky a pod. ale tie tam urcite nie su. Ja by som to urcite riesil reklamaciou.

vladol: o akej garancke pises? Moja vidlica isla na garancku po jednom roku, tak ako bolo v navode. A rok este predsa nepresiel.
06.09.2007 - 08:15:49
00
Gufero - dvojbritý obojstranný stierak, vrchná časť vonkajšej nohy .... na vidle sú len dve, pre každú nohu jedno. Pod nimi máš evila a klzné ložisko resp. púzdra 4ks (2x2)
jfab: záruka je síce dva roky na všetko, ale toto je diel ktorí je braný ako spotrebný materiál. To je ako keby si chcel reklamovať zjazdenú pneumatiku. Toto sa dá identifikovať len rozobratím a skontrovať priestorom medzi planžetkami gufera. Je to len na servise, či to uznajú alebo nie. Stretol som sa aj s tým, že pod gufero daval ihlou olej, prípadne čistenie gufera vybratím pružinky a plastom ....

Nové gufero stojí okolo 750,-Sk/pár. prípadne ak by si chcel niečo extra tak potom toto
06.09.2007 - 09:25:49
00
jfab: presne, ako pise roman... tesnenia sa povazuju za spotrebny material...
roman: ja si tiez myslim, ze gufero=stierak, ale najde sa par jednotlivcov, ktori aj obycajne o-kruzky volaju guferami... preto tento termin nemam rad a ani ho nepouzivam. :) btw ked si vsimnes, tak enduro stieraky pre rockshox nemaju tie molitanove kruzky (evil)...
06.09.2007 - 10:53:01
00
...jfab: záruka je síce dva roky na všetko, ale toto je diel ktorí je braný ako spotrebný materiál. To je ako keby si chcel reklamovať zjazdenú pneumatiku.


Nesuhlasim. Ak si kupim auto a po troch mesiacoch mi zacne tiest z olejovej vane, pod prevodovkou budem mat olejovu skvrnu, z brzdoveho valca mi vylezie kvapalina..., tak si to mam ist dat na vlastne naklady pretesnit? Pneumatiky, ziarovky, gumicky stieracov..., to je nieco uplne ine. Sa cudujem, ze sa tak lahko vzdavate svojich prav.
06.09.2007 - 11:14:48
00
jfab: to máš plnú pravdu. Olejová vaňa je zatesnená a nedochádza k žiadnemu pohybu dielov. Tam je to bez debaty.
ked ti začne tiect vidla s Locku, zo spodnej nohy, tak je to bez debaty záruka. Jednoznačne sa to dá povedať len prípadným rozobratím a skontrlolovaním miesta medzi britmi. Ked bude čisto, tak záruka, ak špina tak nie.
Toto ber skôr k prirovnaniu k mechanickému poškodeniu, defekt ... na auto máš záruku, vbehne ti kamen do okna a uznajú ti ju? (nehovorím poistka) takto sa dostal kamienok do gufera a mohol spraviť prasklinku na brite a po čase začne prepúšťať olej. Môže to byť aj zlou údržbou ... (vladol neber to osobne).
Aj na lod máš záruku, ale ked vbehneš dnom na skalu a začne tiecť, tak ti ju aj tak neuznajú (titanic)
Treba skúsiť a možno uznajú ..
06.09.2007 - 12:33:49
00
vdaka vsetkym za rady. neozyval som sa, lebo som bol na dovolenke:)
zajtra zbehnem do servisu za Ja?Nom co na to povie a uvidi sa. nerad by som posielal pred vrcholom sezony vidlu do ciech na mesiac, pripadne viac...
10.09.2007 - 21:49:56
00
keyboard_arrow_up