Mozno sanca pre niektorych.

http://www.cas.sk/clanok/308194/slovensko-sa-zaradilo-medzi-spicku-europy-kosti-liecime-modernym-pristrojom.html
16.02.2015 - 11:23:14
00
erooor
aku kadenciu zvyknes tocit?
16.02.2015 - 20:49:12
00
take priemerky z výjazdov mam asi 70-80 do kopca na ľahších prevodoch viac naopak po rovinke na ťažších menej
17.02.2015 - 09:03:52
00
tak skus tie dlhsie jazdy aspon 100,110.budes kolena menej namahat.
17.02.2015 - 09:05:36
01
nebude to mať ale rovnaký dopad na koleno ? Aspoň teda podľa mňa, budem síce koleno namáhať menej, ale točiť ho budem viac. Každopádne vyskúšam
17.02.2015 - 12:17:02
00
Pomôcť ti môže ak aj budeš robiť nejaké jemne cviky na nohy, napr. drepy z predklonu, ale nerobit ich hlboke, to mne dosť pomohlo, bike tiež, po roku aj pol môžem opäť behať a uz aj lyzovat bez bandaze.
17.02.2015 - 13:31:34
00
A robiť drepy aj cez bolesť ? Teraz som dostal nejaku virózu kedy ma začali bolieť všetky klby a medzi nimi sa ozvalo aj koleno ktoré vydržalo po všeljakých sprejoch géloch a rehabku týždnovu lyžovačku. Som tam kde som bol po rehabilitácii. Inak neviem ci som spominal ale casto mi nieco praskne v kolene, hlavne ak ho mam dlho skrčene a chcem ho vystrieť alebo dlhšie ležim/sedím
17.02.2015 - 14:42:14
00
Cez bolesť to je dosť riskantné, na jednej strane spevňuješ šlachy, ale ked sa tam niečo poserie... ono keď robíš drepy z predklonu koleno zaťažíš menej, ale, ak ti to praská a boli to tak sa skús dať do sviečky a tak robiť drepy, teda priťahovať nohy k telu a vystierať ich, tedy tie kolená zaťažuješ najmenej, ide o to, že ak spevníš šlachy, tak aj to ti pomôže, možno by nebolo zlé, dostať sa aj na CT nech sa ti na to pozrú, Ked máš virozu, tak radšej necvič...
17.02.2015 - 16:12:55
01
chlapi mozem vam s cistym svedomim poradit ze s condrosulfom, mobilinom, artrotekom, artrostopom, atd. v zasade vyhadzujete peniaze (resp. ich strkate do vrecka vyrobcovi, distributorovi a predajcovi). Aktualny zaver v sucasnosti je, ze ziaden z tycho (ani podobnych) pripravkov nepreukazal ziadny pozitivny ucinok z hladiska zlepšenia priznakov osteoartrózy (napr. artrózy kolena konkretne v tomto pripade). Teda ak sa niekto citi lepsie po tychto pripravkoch, bolo preukazane ze ide o kombinaciu niektorych z nasledujucich mechanizmov: placebo, zmiernenie alebo uprava zatazenia, co zvycajne nastava ked si clovek uvedomi ze ma problem ktory vyzaduje chrustanie piluliek, preukazany mierny protizapalovy ucinok u tychto latok (asi ako keby ste brali 100 mg paralenu denne, atd.
ZAVER: za kazdy mesiac klbovej vyzivy mas cca 1x XT kazetu, za rok mozes kompletne prezbrojit bajk, za 4 roky mas novy bajk...
P.S. plati to aj na lieky na predpis aj volnopredajne, dokonca aj na najnovsi zo šamanizmov, tzv PRP (injekcie vlastnej plazmy z krvi obohatenej krvnými doštičkami do kolena)... služi to hlavne na vyťahovanie peňazí z ľudí, ktorí nemajú čas si to poriadne naštudovať.
Howgh.

Tak som počúvol a prestal brať Condrosulf.
Znova to po cca dvoch mesiacoch začalo bolieť - PLACEBO efekt asi nefunguje ( hlcem Lentilky? )
Neviem ako ostatným ale mňe to "asi" pomáhalo.
17.02.2015 - 16:53:00
02
Henten príspevok co si napísal, je tak zavádzajúci a tendenčný skoro ako Ficove istoty. Jedna vec je, ze to nezaberá štandardne na osteoartrozu, ale vyhlásiť, ze vôbec v žiadnej miere je aj tu veľmi odvážne. Druha vec co sám priznal, ze to zaberá na bolesti spôsobene zápalom, ktoré su spôsobene napríklad nachladnutim kolien v zime a podobne, takze až taká somarina to nebude. Osobne mi to tiez stale pomôže, ale liečim tým akútne zápalove bolesti na co to je vlastne určené, kolagén a ďalšie latky co to obsahuje zas zosiluje vaziva, takze pomáha predísť úrazom a podobne. Ono nikdy nie je všetko take čiernobiele ako by to niektorí chceli vidieť.
18.02.2015 - 08:10:37
02
nebude to mať ale rovnaký dopad na koleno ? Aspoň teda podľa mňa, budem síce koleno namáhať menej, ale točiť ho budem viac. Každopádne vyskúšam

este jednu vec ja robim: nosim navleky na kolena, aby som na ne necitil chlad.
http://velonews.competitor.com/2015/02/training-center/five-tips-prevent-knee-pain_360612
vraj pod 15 stupnov to treba.
18.02.2015 - 11:54:07
01
Ja chodim k ortopedovi raz za polroka na 5 davok injekcie do kolena. Ako povedal dr. "prisli ste na udrzbu?" :p
mne pomaha toto
21.02.2015 - 14:04:27
01
Ako to uz u mna býva pri nabehavani jarných kilometrov, tak tiež sa sem tam objaví bolest kolien (presnejšie úponov). Z vlastnej skúsenosti možem poradiť nasledovne.
1. Skontrolovať si nastavenie výšky sedlá a polohu kufrov.
2. Po tréningu alebo výjazdu úpon ľadovať cca 15 min.
3. Naťahovavať, naťahovať a naťahovať. Jednoducho ťahať pätu k zadku, podržať 20 sekúnd a opakovať počas dňa vždy kedy je to možné. Aj 50x
4. Na noc si dávať prießnitzov zábal.
5. Obmedziť záťaž.
Natiahnuté úpony sa hoja dlho 2 - 6 mesiacov, takže trpezlivosť.

Toť moja skúsenosť. Snáď niekomu pomôže :)


Naposledy upravil trinedy dňa 25.04.2015 - 20:59:54, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2015 - 14:36:53
02
kolenám škodí vraj i spánok na bruchu. Pravdepodobne to môžem potvrdiť, kúpil som si nové matrace,dosť tvrdé a skutočne sa zdá,že vplyv na kolená to má.
23.04.2015 - 18:19:34
00
Caute, prejdem rovno k problemu. Pri bicyklovani, hlavne do kopca, ma boli prave koleno, konkretne jeho vnutorna cast vlavo hore nad jablckom. Neboli to ked je koleno v pokoji a ani pri chodzi. Pred pravym ma bolelo aj lave ale nevenoval som tomu pozornost moc lebo ma to velmi pri slapani neobmedzovalo. Lave prestalo a chvilu bolo vsetko fajn a zacalo prave a to uz bola riadna bolest a som rad ze som to otocil domov tam kde som to otocil. Po bolestivej skusenosti s pravym kolenom som sa rozhodol ze si dam pauzu a tyzden som nikde nebol. Vyzeralo to v poriadku tak som sadol na bajk a po 3 kilakoch sa ozvalo tak som siel naspat domov. 3-4 dni ubehli zasa vyzeralo byt v poriadku a hadajte co sa zas stalo :( . Neviete co to s tym mam? Mam vobec skusat sadat za bajk alebo sa na to na dlhsi cas vysr*t lebo ma poriadne frustruje toto uz. S kolenami som problem nikdy este nemal. Ani ked som behal na horskom, ani ked som trocha bodyweight cvicil(teraz jazdim na cestnom len). Ked som tento rok zacinal na cestnom tak vsetko slo fajn a kolena nerobili problemy tak nechapem preco az teraz to zacalo. Tazkymi prevodmi to asi nebude kedze vacsie kopce idem vacsinou na granny ringu :D a trasy naozaj nie su dlhe. Vyska sedla by mala byt tiez dobra. Este spomeniem ze nemam tretry a tie zaklikavacie pedale ale tazko povedat ci to bude tym kedze ako vravim zo zaciatku som nemal problemy.
A pretoze vy ste v tomto mudrejsi ako ja tak sa vas pytam:
Co by mohlo byt pricinou?
Ako by som to mal liecit?
13.08.2015 - 20:12:08
00
keyboard_arrow_up