Zdravím vás,
na mojom bicykli mám hydraulické kotúčové brzdy Shimano, hadičky sú naplnené minerálnym olejom. Nedávno som robil kompletnú údržbu bicykla, pričom som ho otočil hore kolesami. Bola to moja nevedomosť a zjavne aj chyba. Potom ako som ho otočil naspäť, brzdy prestali fungovať. Brzdovú páčku teraz v pohode pritiahnem až k riadidlám a brzdové platničky len jemne šúchajú o kotúč. Predtým brzdy účinkovali približne v polovici záberu páčky. Skúsil som brzdy ako keby natlakovať stláčaním páčky. U zadnej brzdy to pomohlo, tlak sa zvýšil a brzda brzdí ako predtým. U prednej problém stále pretrváva. Vedeli by ste mi prosím poradiť, čo s tým ďalej? Ďakujem.
26.03.2015 - 08:22:55
01
Odvzdusnit.
26.03.2015 - 08:38:29
00
Ďakujem za odpoveď, skúsim tutorialy na youtube. Vedel by mi ešte niekto vysvetliť, prečo vlastne k tomuto javu dochádza? :-) Celý tento brzdiaci mechanizmus je vlastne uzavretý a utesnený systém a mám odsledované, že k úniku oleja nedošlo. Preto mi logicky vychádza, že by sa tam nemal dostať ani vzduch. Ale možno sa mýlim. Ďakujem.
26.03.2015 - 17:56:39
01
vzduch ide hore a ked bajk prevratis hore nohami vzduch z packy prejde hadicou az do prasata a potom mas makku packu, netreba robit paniku, staci postavit bajk na kolesa a par sekund popumpovat packou aby bublinka docestovala naspat do packy, mam odskusane ze na mieste to trva dlhsie, za jazdy je to rychlejsie, 2-3 pobrzdenia a packa funguje jak ma

samozrejme ak sa ti nechce srat s odvzdusnenim
26.03.2015 - 18:34:06
00
sr*ť sa mi s tým teda nechce, to máš pravdu :-) každopádne ďakujem za radu, vyskúšam za jazdy.
26.03.2015 - 18:47:23
00
hlavne davaj bacha a mysli na to ze momentalne to nebrzdi :D
26.03.2015 - 18:56:27
00
a aj na to aby si neprišiel na to, že už to brzdí, keď budeš letieť ponad riadidlá :-D
26.03.2015 - 20:03:18
00
počas preletu ponad riadidlá vznikajú vzácne životné úvahy, napríklad aj také, že nemám podceňovať učinnosť mojich bŕzd. :D vďaka chlapi za cenné rady. :-)
26.03.2015 - 22:04:54
00
Sa prizvim na tejto teme. Brzdy Tectro nejaky nizsi rad. Este v zaruke sa frajerka stazovala ze to nejak slabo brzdi. Som jej povedal ze sa musia kus vypalit ;-) Po 2 mesiacoch tu uz bolo strasne a brzdilo menej a menej. V kaktuse brzdy checkli ze im nie je nic a odmastili kotuce. To na chvilu pomohlo, ale po mesiaci opat nic. Packa az k riaditkam ale brdzili slabucko ako keby bol na dostickach olej. V dalsom servise checkli ci nie su zavzdusnene ale neboli. Vymenil dosticky, btw boli na stranach rozmrvene. Brzdilo to o 50% lepsie. Baba vytiahla po zime bajk a tie brzdy nebrzdia iba piskaju. Uz sme sa rozhodli kupit nove, ale predsa WTF je s tyma brzdami? Vsak to ani predat nebudem moct ;-) Ci tie Tectra ( asi draco ) su fakt take slabe?
27.03.2015 - 13:26:34
00
ak ide packa az k riaditkam tak su zavzdusnene
inac su tie brzdy shit, odporucam financne nenarocny upgrade na m395, malo by to vyjst do 45€ predok+zadok
27.03.2015 - 19:02:56
10
Diky moc za tip.
30.03.2015 - 14:28:36
00
Sa prizvim na tejto teme. Brzdy Tectro nejaky nizsi rad. Este v zaruke sa frajerka stazovala ze to nejak slabo brzdi. Som jej povedal ze sa musia kus vypalit ;-) Po 2 mesiacoch tu uz bolo strasne a brzdilo menej a menej. V kaktuse brzdy checkli ze im nie je nic a odmastili kotuce. To na chvilu pomohlo, ale po mesiaci opat nic. Packa az k riaditkam ale brdzili slabucko ako keby bol na dostickach olej. V dalsom servise checkli ci nie su zavzdusnene ale neboli. Vymenil dosticky, btw boli na stranach rozmrvene. Brzdilo to o 50% lepsie. Baba vytiahla po zime bajk a tie brzdy nebrzdia iba piskaju. Uz sme sa rozhodli kupit nove, ale predsa WTF je s tyma brzdami? Vsak to ani predat nebudem moct ;-) Ci tie Tectra ( asi draco ) su fakt take slabe?

Nemam možnosť porovnať, ale mne Tectro Draco funguju dobre
18.04.2015 - 11:38:51
00
O brzdy, ktoré sú z kategórie tých lacnejších sa treba aj pavidelne starať. Odmasňovať kotúč, čistiť platničky, sem tam ovzdušňovať a tak. Tiež si treba dávať bacha aby sa olej vo forme spreja nenastriekal na kotúč, pretože platničky, ktoré sú pórovité nezachráni už ani vybrúsenie.
24.04.2015 - 20:01:25
00
keyboard_arrow_up