Dnes som bol pozrieť na Kršlenici a Jelenej hore.
Smolenice -> Kršlenica -> Plavecký Mikuláš -> Jelenia hora -> Javorinka -> Klokoč -> Slepý vrch -> Horné Orešany
Kršlenica väčšinou nosenie, alebo skôr lezenie. Ale chcel som sa dostať na tú poslednú lúku na prvej fotke, a keď som tam z diaľky zbadal stáť bikera tak som to nosenie prekúsol. Zhruba odtiaľto ide po lúke slabo vychodený/vyjazdený chodník, celkom pekný zjazdík rovno do dediny.....


paradny vylet, dik za inspiraciu.
25.04.2015 - 23:10:41
00
ja som dnes obehol klasiku, start pri Figare - Koliba - Panova luka - Maly Slavin - Cerovka - Snezienka Koliba - Figaro. Start 7:02h, koniec 9:06h. Stretol som 1bikera,oddychujuceho na Panovej luke o 7:55, a potom neskor dvojicu na Cerovke a na zaver este 1 na Cerovke. Inak nikto. Na moj vkus uz dost plno na Cero ;)))
25.04.2015 - 23:20:19
00
Na Čermák. Rohožník-Kuchyňa-Čermák-Hubalová a do RH... tošku prenášania pri poslednom stúpaní na Čermák, spravili sme opekačku a po tme domov...ešte sa ulomila kamoške prehadzovačka...chvalabohu že sa šlo tak malo, ale super bolo :)...30km

Prílohy:

DSCN1512.jpg
DSCN1512.jpg 472.86 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN1493.jpg
DSCN1493.jpg 721.37 KiB thumb_up0thumb_down

DSCN1498.jpg
DSCN1498.jpg 920.93 KiB thumb_up2thumb_down

26.04.2015 - 00:16:45
024
Bony si tu poslednu fotku dala pre potesenie nasich chlapskych oci? Uz ani do temy vasa vysnivana zenska nemusim chodit:-) kukadla mas teda riadne(pekne)
26.04.2015 - 08:58:10
02
presne tak ale nemusi byt najlahsia aspon co sa tyka zjadzov :-) nejake tie kratke nosenia/tlacenia nemam problem

Je tam zopar veci co sa da lepsie a inak .. ale zavahal si. Hrebenovka od Cmelka po Skalnatu myslim, ze je stale nepriechodna (nepriechodna na peso!) .. a zvaznica co obchadzka Cmelok neviem ci ju spojazdnili. Asfaltku Spariska-BK by si mohol vynechat ako spravny AM/ENak :P .. ale tak je mi jasne, ze to pojdes na HTcku, to len podrypujes trosku :lol: Kedy to chces ist ? Ze by som sa pridal ? :?:
26.04.2015 - 09:08:17
00
Bony si tu poslednu fotku dala pre potesenie nasich chlapskych oci? Uz ani do temy vasa vysnivana zenska nemusim chodit:-) kukadla mas teda riadne(pekne)


Co ti poviem, trasa nic moc, bikes tiez aspon kukucom to zachranim. :-)
26.04.2015 - 09:13:24
05
tá časť červenej Skalnatá-sedlo Javorina je stále zapadaný,klasická obchádzka je plne zjazdná,teda z Čermáku treba ísť obchádzkou pod Skalnatou do s. Javorina,odtial štandartnou obchádzkou Čmelku,sú plne prejazdné obidve varianty
26.04.2015 - 09:18:08
01
Je tam zopar veci co sa da lepsie a inak .. ale zavahal si. Hrebenovka od Cmelka po Skalnatu myslim, ze je stale nepriechodna (nepriechodna na peso!) .. a zvaznica co obchadzka Cmelok neviem ci ju spojazdnili. Asfaltku Spariska-BK by si mohol vynechat ako spravny AM/ENak :P .. ale tak je mi jasne, ze to pojdes na HTcku, to len podrypujes trosku :lol: Kedy to chces ist ? Ze by som sa pridal ? :?:


zalezi od pocasia a volna, mozno uz buduci strvtok ten vyzera zatial asi najlepsie
26.04.2015 - 09:19:16
00
zalezi od pocasia a volna, mozno uz buduci strvtok ten vyzera zatial asi najlepsie

Samozrejme alternativy alebo vylepsenia uvitam, tejto trasy sa striktne nedrzim ale nikde som nenasiel vhodny gpx, dobre by bolo Cerovka na zaciatok
26.04.2015 - 09:36:34
00
No s tymi vylepseniami opatrne. Teda ak nechces, aby Ti niekto naklikal zachadzky na 5 hodin navyse. :)

Ja som si akurat vsimol, ze po prejdeni Dobrej vody nie je plan odbocit na Dobrovodsky hrad, co je asi 300 metrova zachadzka, takze to by som odporucil pozriet, inak je to dobre navrhnute a kedze sa nevynechava Vapenna ani Zaruby tak dost casovo narocne.
26.04.2015 - 09:46:55
00
bobris: buduci tento ? No pocasie sa ma pekne zkazit, ani nemozem, ale inak dobra vec, dat to cez tyzden, aspon sa clovek nemusi predierat davmi hrebenovky chtivych bajkerov a psov :lol: .. cerovka na zaciatok = hodina strateneho casu :( Na pojazdenie tychto veci na cely den treba dojst specialne, hrebenovku treba co najpriamejsie a z BA zmiznut co najrychlejsie :D, aj tak budes mat dost. Hrebenovku MK siel raz wukie, kdesi tuna je aj gpxko. Ale siel to opacne.
26.04.2015 - 09:54:32
01
o kolkej ráno chceš vyraziť ? ak by nemalo pršať,šiel by som kúsok tej trasy,od Kamzíka po Čermák,príp.po sedlo Uhliská-teda ak nemáš na pláne vražedné tempo
26.04.2015 - 10:10:34
00
cerovka teda nie, az ked bude full. Predpoved sa stale meni cize termin medzi Stvrtkom az Sobotou, Start medzi 7-8:00
26.04.2015 - 11:03:19
00
O osmej je strasne neskoro :D ... singlace dojdi pojazdit niekedy specialne, ti spravim sprievodcu :lol: Na cerovku fulla netreba :P
Mozes to ist cele takto (viz. gpx priblizne naklikane) ... vytlacit na zaruby po zelenej, nie je to dlhe (inak da sa aj za zapadnej strany, je tam zvaznica a na konci vytlacit ako si mal naklikane) .. ale potom mozes na Havranicu. Mozno na par miestach prenesies bajk po skalach, ale zbytok je pekne zjazdny. Ta dalsia cervena .. tu ja nemam rad .. taka nijaka, nic pekne tam nie je, skoro vsetko asfalt .. hrebenovku by som ja siel cez Srekov vrsok a Cerovo .. naklikal som to priblizne, je tam viac ciest a nemam teraz po ruke presne gpxko. Idealne potom zatocit smer Katarinka (pripadne ju navstivit) a potom po modrej. To je pekna cesta. Nad Brezovou je tajny Palov singlac (alebo trochu dalej po modrej dole), to sa imho oplati viac, ako zosupnut po asfatke, alebo potom po zvaznici poza modru (samotna modra je grc, ide zlabom zakonarovanym).

Prílohy:

mk1.gpx [15.34 KiB] Zobraziť na mape

26.04.2015 - 11:36:28
01
som bol dnes bez bajku na kratku prechadzku a ze mohol za mnou zaflekovat nejaky bajker? som ho zvozil, to co je toto? by som zakazal vsetkych bajkerov na turistickych chodnikoch

- info pre fanusikov Kaviarne u Kovacov v Losonci - varia (ako uz pisal Tesak) a ja doplnim, ze budu capovat aj Radegast (zatial Svijany)

- a toto uputalo moju pozornost, na bajku chodim okolo ale som si to doteraz nevsimol... to co je za technicke riesenie? :-)

Prílohy:

IMAG2312.jpg
IMAG2312.jpg 1.63 MiB thumb_up0thumb_down

26.04.2015 - 17:42:48
02
keyboard_arrow_up