v podstate ale platí to, že keby nebolo lesníkov, nemáme sa kde bicyklovať

A (cyklo)turistické značky?
26.04.2015 - 12:33:51
00
páni, cca v strede jahody modrá flaska neznameho povodu a obsahu caka na svojho majitela. Teraz uz na kraji trailu.
PS: verim, ze je to len ojedinela zalezitost, zrejme kvoli pretekom do kopca si to nejaky biely ford rezol starou spiskou od alpinky na bankov. Na bankove bolo tych aut viac.
26.04.2015 - 14:56:31
00
A (cyklo)turistické značky?


Čo bolo skôr? Cesta, alebo značka? That's the question. :)

... druhá otázka by mohla byť, že kto je cesty stvoriteľ.
26.04.2015 - 17:55:50
00
s troskou nadsadzky,
lesaci su teda pravdepodobne stvoritelmi mtb, nebiť ich nemáme lesné cesty?. Taktiež vdaka za cyklotrasu ktora ide po cervenej z jahodnej, keby nebolo SNP a hrdinov ktorí ju "vyšľapali" dnes by sme nemali cyklochodnik. Smeroval som to k tomu ze je to oficialna C trasa, makadam ma hnusnú chuť a zdravie je len jedno. Keze je to Statny podnik lesy SR tak aj ten nechutný makadam si museli verejne obstarať, mohli ho trošku prebehnu LKTčkom, takto vysypaný nepridal na kvalite cyklotrasy.
Späť k téme, aj dnes som sa bol prebehnut a smerom tam aj ušľapať makadam.
Chcem sa opytat na singeltrak michalkov, minule som tam pobludil, niekde v hornej časti sa schadza čast po ako keby lesnej ceste po ktorej zvazaju drevo, je tam odbočka do prava po ktorej sa vysliape hore k nejakej chatke, alebo odpocivadlu už nepametam co tam bolo, odtiaľ treba isť dalej po ľavom chodniku? ja som sa dal doprava obišiel som kopec dookola po vrstevnici a vyšiel asi 20m nad miestom kde som odbočil z cestičky do lesa, to som kukal že som po 10 minutach znova na tom istom mieste, a tak som to pustil po tej ceste dolu a vysiel som na ceste ktora ide od alpinky niekde vzadu kde je mostik a nejake chalupy.
26.04.2015 - 19:36:51
00
Veľa nepresností, málo samostatnosti. Peace!
26.04.2015 - 20:19:50
00
... Taktiež vdaka za cyklotrasu ktora ide po cervenej z jahodnej, keby nebolo SNP a hrdinov ktorí ju "vyšľapali" dnes by sme nemali cyklochodnik. ...


To je dobré! :) A keby nebolo "hrdinských sovietskych vojakov", nemali by sme ani Námestie osloboditeľov.
26.04.2015 - 20:23:23
01
Veľa nepresností, málo samostatnosti. Peace!


Skusim presnit
Niekde tu som odbocil mimo singla bola tam nejaka drevenica a malo sa ist odtial dolava? Ja som pokracoval vpravo a vyplulo ma to spat tam kde som bol.

Prílohy:

2015-04-26_21.05.40.jpg
2015-04-26_21.05.40.jpg 804.09 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2015 - 21:14:07
00
Ked sa tu takto stazuju poniektori na kvalitu lesnych cesticiek, prispejem aj ja .Preco na Bedli su take ostre zakruty a prudke dole a zase hore a nie je tam znacka, ktora by na to upozornovala a trcia smyklave korene kde som dostal smyk a urobil som tigri skok?....A v zime ked som slapal na Kojsovku nebola posypana cesta a musel som ist po smyklavom snehu. Je to otrasne ake su niektore prispevky. Kto chce rovnu cestu nech ide na asfalt,alebo nech si zlepsi svoju techniku jazdy,alebo nech da dole rit z bicykla pokial sa neciti isty prejazdom nebezpecneho useku.Chlapi,nebudte ako sracky a kazdu hlupost takto rozoberat. :puke:
26.04.2015 - 21:21:33
03
@bran veľa nepresností po slová späť k téme. Ďalej platí viac samostatnosti. Určite sa tu v téme nájde popis, mapka a i. Ja ti veľmi neporadím, preto tam nejazdím, lebo naposledy mi to lesáci neodpratali od popadaných stromov. :-)
26.04.2015 - 21:48:42
00
...Keze je to Statny podnik lesy SR ....

S istotou ti mozem povedat, ze v tom useku urcite nie. Co sa tyka tych staznosti, isteze po makadame sa nejazdi dobre, ale urcite obmedzenia sa obcas pritrafia. Ani po kalamite, ked su cez cyklotrasu popadane stromy, to nie je idylka, ale aj Mestske Lesy(to je ta spravna institucia) robia, co mozu.

Čo bolo skôr? Cesta, alebo značka? That's the question. :)

... druhá otázka by mohla byť, že kto je cesty stvoriteľ.


Tu by som si mohol prihriat polievocku, nakolko viacero cyklochodnikov v nasich lesoch nebolo, kym sa niekolkym cyklistom nezachcelo kopnut motykou do zeme. A ze su prave tieto dost oblubene asi nie je tajomstvo(hoci pre niektorich "bikerov" su vraj prilis narocne).


Naposledy upravil muffin dňa 26.04.2015 - 23:30:17, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2015 - 21:53:02
02
na tuto rozbehnutu debatu mozem len parafrazovat z filmu, ktory som videl nedavno. Stary s mladym sa bavili priblizne na temu respektu generacii:
Vasa mlada generacia pozna len sarkazmus, nasa ked niekoho chcela poslat do riti, tak mu povedala chod do riti. Vy poviete akurat sarkasticky "mas pekne sako".
26.04.2015 - 22:10:56
00
Skusim presnit
Niekde tu som odbocil mimo singla bola tam nejaka drevenica a malo sa ist odtial dolava? Ja som pokracoval vpravo a vyplulo ma to spat tam kde som bol.


michalkov je po veternej kalamite uz XY mesiacov neprejazdny, niektore useky musis prenasat/obchadzat. zrejme preto si odbocil zle
27.04.2015 - 09:47:17
01
michalkov je po veternej kalamite uz XY mesiacov neprejazdny, niektore useky musis prenasat/obchadzat. zrejme preto si odbocil zle

ahoj, dakujem za odpoved, info o kalamite som nejako nezachytil, az na mieste som zistil ze je vela miest neprejazdnych, moze byt ze aj tu odbocku som netrafil. dik.
27.04.2015 - 14:00:40
00
Červená hrebeňovka z Kojšovky na Lajošku je hodne "zarúbaná"
post945503.html#p945503
27.04.2015 - 21:18:43
00
Je este sneh?
27.04.2015 - 21:23:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up