nehanbite sa a kludne prispejte,viem,ze taki na fore su
ak mate rozne zdravotne problemy sposobene parazitmi chlamydie/mykoplazmy/boreliozy+ine koinfekcne zataze sem s nimi: OSVETA je dolezita ;) kedze chronicke latentne perzistentne infekcie sa nasich lekarov zial bohu netykaju,kedze su nasi totalne lekari "mimo" z niektorych tychto vyrazov a nepatria vlastne nikomu :tmi:
stretol som sa s par ludmi primarmi,ktori zial bohu poculi 1x o niektorych parazitoch a odpoved bola,ze toto sa nelieci :puke: vid moj pripad ohladne kliestovej encefalitidy,ktoru mi diagnostikovalo 12 lekarov chybne,resp. vobec a nebyt mojej duchapritomnosti,tak tu nie som alebo este v horsom stave ako mam teraz
mozem prispiet aj ja,kto bude chciet,od prolongovanej ATB liecby,bylinky,systematicke symptomy,priznaky apod
kludne aj PM,kto bude mat s tym verejne problem,kedze na takychto ludi sa pozeraju lekari ako na debilov
30.04.2015 - 14:01:42
02
tak aj ja som prekonal kliestovu encefalitidu, antibiotikami sa urcite nelieci...
30.04.2015 - 14:33:19
00
hmmm...nechce sa mi tak vela pisat, ale borelioza je pekne svinstvo.
Do r. 2013 som nepoznal, co je to byt chory (az na zlomeniny). V r. 2013 som "chytil" kliesta = borelioza, preliecovana 2 mesiace 2 ATB (doxyhexal, azitromycin). Sezona v prdeli, vykon isiel prudko dole. Borela bola ale len vstupna brana do dvojrocnych problemov s imunitou. V skratke za rok som vybral 5 ATB, lepili sa mna choroby ako na mucholapku: 2x zapal priedusiek, angina a ako bonus mononukleoza. Koncom minuleho roka som rezignoval na pohybove aktivity, len take to vozenie sa a lahka turistika. Prosto nic fyzicky namahave, bral som betaglukany, C vitamin a bral som nejaky preparat zo svinky...Terazky je to myslim uz celkom ok, aj ked nejdem na to uplne zhurta. Kondicka samozrejme poklesla, nejazdim ale zatial dlhe trasy, ktore viac vysiluju. Co je skoda, lebo dlhe streky (100+) som na MTB mal najradsej a mal som tak nastavene aj moje fungovanie na biku.
Rada: vzdy sa prehliadnut ak jazdite lesom, ak sa valate v trave.
Foto: prejavy borely


Naposledy upravil romanx dňa 03.05.2015 - 08:24:09, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2015 - 08:15:16
00
Babezióza takmer zabila nášho psa, inak nám ľudom sa tieto pliagy našťastie vyhýbajú, hoci začiatkom sezóny má moja žienka dosť silné reakcie aj na bežné štípance.
02.05.2015 - 08:24:32
00
Nezaskodi pri celodennych aktivitach pribalit do minilekarnicky aj pinzetu, pripadne mne sa celkom osvedcila aj ta sranda z lacneho cinskeho "svajciarskeho" nozika. Dezinfekcia je samozrejmost. Cim skor sa kliest vytiahne, tym lepsie. Ale je to aj o stasti/smole - ked zalezie na miesto kde nevidis/nezbadas...takisto len cast z nich nosicom...
02.05.2015 - 21:00:19
00
Toto je lepsie ako pinzeta, pri pinzete je riziko stlacenia / rozpucenia (hlavne tych malych). Kupil som si to pred tyzdnom na tie svine. A ako dezinfekcia cokolvek - kludne aj Cyklostar abo technicky benzin ked nie je ine po ruke. Lepsie ako nic. :)

02.05.2015 - 23:25:34
02
Jezus na dezinfekciu bohate stacia sliny..
02.05.2015 - 23:29:10
00
Na kliešťa mi zatiaľ vždy stačila papierová vreckovka.
02.05.2015 - 23:30:42
00
A ako sa vybera pomocou vreckovy? Ked ma 1 mm a neviem ho bezpecne chytit ani pinzetou, tak mi nenapada ziadny iny sposob ako ten plastovy "podberak".
02.05.2015 - 23:43:22
00
Jemne ho tou vreckovkou akoby šúcham do kruhu, on sa postupne uvoľní. Takisto ako ho vytočíš ty tým umelým bázmekom (keď sme ho už kdesi spomínali :)) tak ho ja vytočím vreckovkou len s tým rozdielom, že ho nijako nechytím. Tú umelú vec som použil pri psovi, tam by som sa s vreckovkou cez chlpy ku kliešťovi nedostal.
02.05.2015 - 23:48:47
00
To si neviem celkom dobre predstavit (to suchanie vreckovkou a co ho prinuti sa pustit). Tym podberakom sa nevytaca, ale len jemne taha. Vytacanie je riziko - mozes mu ukrutit hlavicku. Ked tu svinu tahas, tak sa pusti.
02.05.2015 - 23:51:14
00
S tou vreckovkou ho práve nijako neuchytíš, len ho šúchaš dookola, nehrozí utrhnutie hlavičky. Zatiaľ mi to vždy fungovalo. Či tak alebo tak, pred prípadnou nákazou nás to neochráni.
02.05.2015 - 23:53:29
00
To ano, jedine co mozeme ovplyvnit je rychlost odstranenia - cim skor ho odstranime, tym nizsie riziko. Treba sa fakt kontrolovat uz pocas vyjazdu, napr. pri prestavke na kofole.
02.05.2015 - 23:55:25
00
ked ma 1mm, je to este len nymfa a na tu ti staci len prst/necht, ta nie je poriadne zakusnuta...
02.05.2015 - 23:55:28
00
Mate nejaku prakticku skusenost s repelentami? :) asi aj tak bude najlepsie nikde nezastavovat, nezosadat a ist tak rychlo ze vsetko hmyz z tela odfukne :)
02.05.2015 - 23:58:25
00
keyboard_arrow_up