Matt : V praci aj doma pouzivam Steelcase Leap, presne tento model :
https://www.google.sk/search?q=steelcase+chairs&biw=1653&bih=896&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1glGVZS1L8zraO3mgYAB&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=jAcAz_hMlrjjPM%253A%3BlGnaGnAZrbiS0M%3Bhttp%253A%252F%252Flib.store.yahoo.net%252Flib%252Fthehumansolution%252FSteelcase-Leap-Chair-with-headrest-image.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.thehumansolution.com%252Fsteelcase-leap-chair.html%3B695%3B400
03.05.2015 - 15:01:34
00
ja pracujem za pc doma - číže nič mi nebráni sedieť na fitlopte a oproti akejkoľvek stoličke je to /verím/ sto a jedno...

už len z toho prachsprostého dôvodu,že pri stoličke sa človek vždy nevdojak ocitol s nohami na stole,čo krásne ničí chrbát:)

Toto pri fitlopte nehrozí:)
03.05.2015 - 16:20:08
00
Hmm ja mavam vylozene nohy, to mi znici chrbat? :) a sakra, alebo ak aj tak mam len obycajnu lacnu stolicku, kedze nejsom riaditel, tak je to jedno? :)
03.05.2015 - 19:31:03
00
Hmm ja mavam vylozene nohy, to mi znici chrbat?

samozrejme a to celkom úspešne. Chrbátu vadia už také veci ako sedenie s prekríženými nohami. Ono sa to rokmi nenápadne zhoršuje až raz uvidíš výsledok.
04.05.2015 - 08:01:26
00
Nic nepodporuje lepsie vznik krcovych zil, ako statie pri stole, vyrobnej linke a podobne. Trocha lepsie su na tom "chodiace" profesie, ako casnici napriklad. To z dovodu, ze pri stati lytkovy sval vykonava maximalne staticku pracu, pri chodzi a behu uz je to kineticka praca. Pri pohybe lytkovy sval napomaha cievam pumpovat odkyslicenu krv do srdca.
Vylozene nohy to este viac ulahcuju, rovnym prietokom dole kopcom. Pri tychto profesiach je dokonca odporucane vylozit si nohy z casu na cas...
Dobra alternativa je vyskovo nastavitelny pisaci stol, kde sa poloha v stoji strieda so sediacou.
Asymetricky vykonavana praca a zle drzanie tela je to, coho nasledky mozete neskorsie pocitovat...
05.05.2015 - 21:37:30
00
z mojej skusenosti- na stolicke az tak nezalezi, skor na sposobe sedenia. u mna je to o sebadiscipline, pretoze sediet "na Hawkinga" sa da na akejkolvek drahej stolicke. ked studujem tak sa pristiphem pri tom ze tri hodiny sedim povykrucany. ked si vsak dam pozor a sedim rovno tak ma vecer chrbat a krize nebolia. najdolezitejsia je vyska stola a monitora. ked je monitor nizko- pod urovnou oci tak trpi krcna chrbtica. najhorsie su na tom ti ktori pracuju na notebooku...
08.05.2015 - 21:08:33
00
Skusim vytiahnut tie klakacie stolicky exte... Ma niekto realnu skusenost, overenu znacku / predajcu ? Poslednych 5 rokov sedim 8 az 12 hodin za kompom, hrbim sa pri tom, vselijako krcim atd, k tomu 2 male deti, az som sa prepracoval k dvom platnickam v hajzli. Pomoze klakacka aspon stabilizovat situaciu ?
09.05.2015 - 00:43:25
00
Problém ani tak nieje v stoličke ako vo vystretej či zhrbenej polohe pri sedení (ako spomenul napríklad mnavak). Ja sa "neviem" opierať pri sedení, keď píšem. Preto obdivujem niektoré kolegyne ako krásne vystreto sedia bez opierania sa o operadlo - tu je podľa mňa problém. Ochabnuté svalstvo chrbtice a hrbenie sa a nie predražená "anatomická" stolička. Našťastie ma ešte chrbát nebolieva.
09.05.2015 - 11:41:22
00
Presne ako hovoris ( teda pises ) a prave preto ako sedim ma uz par ludi presviedcalo, ze klakacka mi nedovoli sa hrbit a krutit. Ale nikto z noch ju nema, takze neviem ci to nie je len jedna pani povedala... Rehabilitujem, cvicim atd, poobede uz v robote citim, ze to zacina boliet, takze to sedenie mi asi dobre nerobi
09.05.2015 - 15:39:59
00
keyboard_arrow_up