Jarná Cena mesta Rimavská Sobota

03.05.2015
Cestný maratón
Rimavská Sobota (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Pridám sa ku kope určite veľa spokojných účastníkov - výborne zorganizované, super závod, ja mám rád takéto cesty.... :) veľká spokojnosť :)
03.05.2015 - 21:49:57
01
SyDo podľa fotky ty si bol v špurte o druhe miesto nie??? :) Som si to všimol, že niekto s rovnakou prilbou :D :D
03.05.2015 - 21:57:13
00
Áno ja :) k tej prilbe ...ak nálepka na fotke tvojho spešla neklame, tak máme okrem prilby aj rovnaké meno :D
03.05.2015 - 22:16:16
00
áno meno sedí, a teraz sa podrž, aj ja mam biele tretry shimano R320, vieščo? neopakuj ;)
03.05.2015 - 22:19:51
01
No nasli ste sa:)...a tak dlho ste sa hladali:D
03.05.2015 - 22:27:37
00
Ako dopadol ten chalan čo padol pár km po štarte na tom priecestí? Nehybne ležal tvárou dole v dosť neživej polohe, úplne ma zamrazilo.
03.05.2015 - 22:30:12
00
Viem, ze jeden sa dostal do nemocnice a jeden mal ruku v dlahe, zopár oderkov a polámaných kolies/bicyklov som tiez postrehol. Neviem ci tento chalan, co spomínaš nebol z tej partie hluchých, co ich potom zháňali po finiši.
03.05.2015 - 22:37:16
00
z mojho pohladu super pretek, organizacne dobre zabezpecene, registracia rychla, trat tak akurat, vytkol by som asi len ten slavnostny start, ten si nabuduce radsej odpustite, miestami som isiel 50 a za chvilu 20.....taketo zmeny tempa a kopec plasakov v pelotone nevesti nic dobre
03.05.2015 - 22:58:36
04
Pre baccardi42. Ten chalan v drese SKY, čo spadol asi 600 až 700 m za tabuľou mesta RS bol v bezvedomí, asi po minúte sa začal dezorientovaný preberať. Zobrala ho sanitka a je v nemocnici s otrasom mozgu. Tu musím napísať, že sa mi nepáči prístup osádok v sprievodných vozoch, ktoré boli pri nehode, nikto ani len nevystúpil a len tak pozerali, ako že sa ich to netýka. Pritom mohli chlapca zabezpečiť do príchodu organizátorov a RZP. Ja som potom mal z celého preteku akurát jednu dlhú časovku.
04.05.2015 - 08:14:26
01
Tak som rád, že to snáď dobre dopadne...Bol som v druhej polovici balíka a ten pád som ani nevidel, iba zrazu nehybný človek dole tvárou v tráve. Pretekám iba druhý rok a zatiaľ som nemal nikdy problém, že by som niekde spadol v balíku. Vždy je to pre mňa veľký šok, keď na každých pretekoch vidím ako niekto letí do priekopy alebo sedí dotrhaný na ceste. Musím priznať, že som nemal tú odvahu zastať pri ňom, lebo by som ani nevedel čo mám robiť, úplne ma to omráčilo a ten pohľad som mal ešte dlho pred očami...ale obzeral som sa a videl, že tam niekto zastal - klobúk dole. Inak bol podľa mňa pretek zorganizovaný veľmi dobre, ten úvod po meste bol dosť nervózny. Z môjho pohľadu zlá pozičná jazda, ostal som vzadu a na prvom brdku som ostal odpojený, postupne sme sa pozbierali asi 20 členná skupina, a došli sme tak až do mesta, kde som si prvý raz v živote zašpurtoval a tesne skončil druhý v skupine, celkovo 103. Ten dojazd bol veľmi dobre vymyslený, dávam palec hore.
04.05.2015 - 10:36:40
00
Malo amaterskych hobby pretekov konci spurtom a este v takej atmosfere a v centre mesta .Bolo to velmi dobre zorganizovane a taktiez pocetny balik co robi take zavody este viac atraktivnymi.
04.05.2015 - 10:46:37
01
o zlej pozicnej jazde v baliku by som mohol napisat autobiografiu :) ...pretek naozaj super organizacne zvladnuty, co po skusenosti z okolo malohontu nebolo prekvapenie
04.05.2015 - 10:51:41
00
Bol som v prvom aute za pelotónom, akonáhle prešiel balík a videli sme cyklistov na zemi zastali sme. chlapca som šiel ratovať. Bol som pri ňom do 60 sekúnd od pádu. Zavolal som nášho zdravoťáka ktorý bol v sanitke na konci kolóny, bol tam podľa mňa odhadujem do 120 sekúnd od pádu. Kým prišiel už som volal na 112, aby chlapca prebrali a naša zdravotná služba mohla pokračovať. To že z áut v kolóne nikto nevystúpil bolo len dobre, mohol som ich hneď poslať ďalej za pelotónom, aby neupchávali cestu. Šoféri boli disciplinovaný počas pretekov až na jednu výnimku, bez označenia mechanického vozidla.
Stav chlapca nás zaujíma, boli sme ho pozrieť, je potlčený ale inak komunikoval bez problémov. Dúfam že bude čím skôr fit.
04.05.2015 - 11:07:49
010
morelon ďakujem za rýchlu reakciu a výmenu kolesa po defekte ešte pred ostrým štartom...síce som sa s tým kolesom celý čas trápil, keďže až v cieli som zistil, že mi brzda šúcha o ráfik, ale aspoň som si mohol trochu zapretekať, čo by pri klasickej oprave defektu nebolo možné...organizácia na jednotku :y: a neviem ako to robíte, ale ľudia povzbudzujú v každej dedine a každého...pri iných pretekoch o závode nikto nemá ani šajnu
04.05.2015 - 11:59:11
04
Pre morelon: Ani v jednej časti môjho príspevku som nespochybnil vašu prácu a organizáciu pretekov. To by som si určite nedovolil. Vašu prácu si vážim a pripravili ste výborný pretek. Ja som len popísal situáciu tak, ako som ju ja videl. Tie časy, čo ste napísal, môžu byť. Ja som to nestopoval, len viem, že keď som z miesta po cca. 3 min. odchádzal, väčšina mechanických vozov tam stála a pozerala na nás pri tom chlapcovi, ako na UFO. Ja som len chcel napísať, že tak ako sme tam dvaja - traja zastavili, tak mohli vystúpiť aj z mechaničáku a nás hneď poslať preč a my sme mohli pretekať alebo aspoň skúsiť sa pretekať. Mechanické vozy mňa aj s jedným cyklistom, ktorého číslo ani meno bohužiaľ neviem, predbiehali až keď sme sa - naivne - snažili dobehnúť pelotón. Ešte raz píšem - ja ako organizátorom tak ani mechanickým vozom nič nevyčítam. Mňa to len ako človeka zarazilo. Viem, že sa o zdravotný stav toho chlapca zaujímate a že ste ho boli pozrieť a aj o veci ste sa mu postarali, ale to som nenapísal, nakoľko som to považoval a aj považujem za samozrejmé. Všetkým prajem veľa km bez pádov a zranení. PEACE.
04.05.2015 - 12:13:12
01
keyboard_arrow_up