Jarná Cena mesta Rimavská Sobota

03.05.2015
Cestný maratón
Rimavská Sobota (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
z mojho pohladu tiez skvely pretek, akurat mam malo skusenosti v jazde v baliku a ten pad pred nami ma dost pribrzdil a balik sa vzdialil, hned za tym ten stupacik, kde pomalsi isli celu sirku cesty a nedalo sa predbehnut a balik sa vzdialil natolko, že sám sa ho dobehnut nedalo. Ale asi baccardi42 podla jeho umiestnenia bol jednym z tych v skupinke, s ktorou sme to dotiahli do ciela a na cielovej rovinke mi usiel o 6 desatin :) Trocha ma mrzelo, ze rychlost po dobehnuti asi 10-clennej skupinky sa dost znizila, pritom keby sme striedali vsetci, tak by strata nebola taka velka. Mal som dojem, ze sa kazdi setri na zaverecny spurt, lebo ani kopce sa nesli, ze sa tam chce niekto odtrhnut. Ano, naznaky boli, ale to sa dalo vzdy dotiahnut. Obdiv patri dievcine (myslim, ze bola z Madarska), ktora vypadala na to ze niekde spadla a ked nas dobehla, tak sa dokazala drzat a na konci este aj ujst. Skusal som ju dobehnut, ale opat sa nikto nepridal. No moj ciel bol dokoncit preteky, co sa podarilo a tymto pretekom davam 5 hviezdiciek. Este popracovat na tej jazde mestom, miestami to bolo o hubu, hlavne v miestach kde stali na krajnici auta a balik sa medzi ne takmer nezmestil. Tak ale vsetko sa neda zvladnut dokonale
04.05.2015 - 13:58:53
00
z mojho pohladu tiez skvely pretek, akurat mam malo skusenosti v jazde v baliku a ten pad pred nami ma dost pribrzdil a balik sa vzdialil, hned za tym ten stupacik, kde pomalsi isli celu sirku cesty a nedalo sa predbehnut a balik sa vzdialil natolko, že sám sa ho dobehnut nedalo. Ale asi baccardi42 podla jeho umiestnenia bol jednym z tych v skupinke, s ktorou sme to dotiahli do ciela a na cielovej rovinke mi usiel o 6 desatin :) Trocha ma mrzelo, ze rychlost po dobehnuti asi 10-clennej skupinky sa dost znizila, pritom keby sme striedali vsetci, tak by strata nebola taka velka. Mal som dojem, ze sa kazdi setri na zaverecny spurt, lebo ani kopce sa nesli, ze sa tam chce niekto odtrhnut. Ano, naznaky boli, ale to sa dalo vzdy dotiahnut. Obdiv patri dievcine (myslim, ze bola z Madarska), ktora vypadala na to ze niekde spadla a ked nas dobehla, tak sa dokazala drzat a na konci este aj ujst. Skusal som ju dobehnut, ale opat sa nikto nepridal. No moj ciel bol dokoncit preteky, co sa podarilo a tymto pretekom davam 5 hviezdiciek. Este popracovat na tej jazde mestom, miestami to bolo o hubu, hlavne v miestach kde stali na krajnici auta a balik sa medzi ne takmer nezmestil. Tak ale vsetko sa neda zvladnut dokonale



ako píšeš, škoda, že sme nemali vizuálny kontakt s ďalšou skupinou pred nami, všetci sme sa zmierili s tým, že už to lepšie nebude a v podstate sa nastupovalo len na prvom kopci...potom sa to už postrážilo a rozhodol u nás šprint...inak díky za spoluprácu, vidíme sa zase niekedy :-)
04.05.2015 - 14:20:17
00
ako píšeš, škoda, že sme nemali vizuálny kontakt s ďalšou skupinou pred nami, všetci sme sa zmierili s tým, že už to lepšie nebude a v podstate sa nastupovalo len na prvom kopci...potom sa to už postrážilo a rozhodol u nás šprint...inak díky za spoluprácu, vidíme sa zase niekedy :-)


Vizualny bol jedine na tej dlhej rovinke po prvom stupani hned po pade, no kym sme sa dali nejaka skupinka dokopy, tak mali dost velky naskok a neviem kto z nas by vladal tahat cez 40km/h. Na prvom stupani v kamenolome nastupila ta babenka, ju som fakticky dotiahol az pod kopec, no po tolkych kilometroch vpredu som jednoducho nastup v kopci nezastihol a kym som obehol tych co ma pred stupanim predbehli, tak bola uz na vrchole. Urcite sa vidime, ja jazdim v Merida cupe, takze je dost prilezitosti, pripadne Seredmaraton a na konci sezony opat v RS na Malohonte :) A tiez dakujem za spolupracu, snad to nabuduce bude s lepsim vysledkom
04.05.2015 - 14:36:26
00
Tak som rád, že to snáď dobre dopadne...Bol som v druhej polovici balíka a ten pád som ani nevidel, iba zrazu nehybný človek dole tvárou v tráve. Pretekám iba druhý rok a zatiaľ som nemal nikdy problém, že by som niekde spadol v balíku. Vždy je to pre mňa veľký šok, keď na každých pretekoch vidím ako niekto letí do priekopy alebo sedí dotrhaný na ceste. Musím priznať, že som nemal tú odvahu zastať pri ňom, lebo by som ani nevedel čo mám robiť, úplne ma to omráčilo a ten pohľad som mal ešte dlho pred očami...ale obzeral som sa a videl, že tam niekto zastal - klobúk dole. Inak bol podľa mňa pretek zorganizovaný veľmi dobre, ten úvod po meste bol dosť nervózny. Z môjho pohľadu zlá pozičná jazda, ostal som vzadu a na prvom brdku som ostal odpojený, postupne sme sa pozbierali asi 20 členná skupina, a došli sme tak až do mesta, kde som si prvý raz v živote zašpurtoval a tesne skončil druhý v skupine, celkovo 103. Ten dojazd bol veľmi dobre vymyslený, dávam palec hore.

urcite si 103.? lebo ja som oficialne na 100. mieste a v spurte som nestihal len na dvoch a ked ty si bol druhy, tak musis byt na 99. mieste. pozri sa na http://www.cenars.sk/vysledky
04.05.2015 - 15:20:12
00
urcite si 103.? lebo ja som oficialne na 100. mieste a v spurte som nestihal len na dvoch a ked ty si bol druhy, tak musis byt na 99. mieste. pozri sa na http://www.cenars.sk/vysledky

záleží na tom, či do poradia berieš aj ženy...4 boli pred vami
04.05.2015 - 15:27:49
00
z mojho pohladu tiez skvely pretek, akurat mam malo skusenosti v jazde v baliku a ten pad pred nami ma dost pribrzdil a balik sa vzdialil, hned za tym ten stupacik, kde pomalsi isli celu sirku cesty a nedalo sa predbehnut a balik sa vzdialil natolko, že sám sa ho dobehnut nedalo. Ale asi baccardi42 podla jeho umiestnenia bol jednym z tych v skupinke, s ktorou sme to dotiahli do ciela a na cielovej rovinke mi usiel o 6 desatin :) Trocha ma mrzelo, ze rychlost po dobehnuti asi 10-clennej skupinky sa dost znizila, pritom keby sme striedali vsetci, tak by strata nebola taka velka. Mal som dojem, ze sa kazdi setri na zaverecny spurt, lebo ani kopce sa nesli, ze sa tam chce niekto odtrhnut. Ano, naznaky boli, ale to sa dalo vzdy dotiahnut. Obdiv patri dievcine (myslim, ze bola z Madarska), ktora vypadala na to ze niekde spadla a ked nas dobehla, tak sa dokazala drzat a na konci este aj ujst. Skusal som ju dobehnut, ale opat sa nikto nepridal. No moj ciel bol dokoncit preteky, co sa podarilo a tymto pretekom davam 5 hviezdiciek. Este popracovat na tej jazde mestom, miestami to bolo o hubu, hlavne v miestach kde stali na krajnici auta a balik sa medzi ne takmer nezmestil. Tak ale vsetko sa neda zvladnut dokonale


Aj ja som bol v tej skupinke, suhlasim s tym ze po spojeni skupin sa uz netahalo (az na par vynimiek), ak by bolo do ciela este par km naviac tak nas dobehne skupina zo zadu...
Ja obdivujem aj dalsiu dievcinu v tejto skupine (podla vysledkovej listiny iba 16 rocnu) , ktora so mnou odpadla v zaverecnom stupanicku, a do ciela prisla tesne predo mnou :)...

9 min videa nizsie zachytava nestastny okamzik mojho odparania :(

https://www.youtube.com/watch?v=cJPBuQEWi8A
04.05.2015 - 15:40:22
00
Pre morelon: Ani v jednej časti môjho príspevku som nespochybnil vašu prácu a organizáciu pretekov. To by som si určite nedovolil. Vašu prácu si vážim a pripravili ste výborný pretek. Ja som len popísal situáciu tak, ako som ju ja videl. Tie časy, čo ste napísal, môžu byť. Ja som to nestopoval, len viem, že keď som z miesta po cca. 3 min. odchádzal, väčšina mechanických vozov tam stála a pozerala na nás pri tom chlapcovi, ako na UFO. Ja som len chcel napísať, že tak ako sme tam dvaja - traja zastavili, tak mohli vystúpiť aj z mechaničáku a nás hneď poslať preč a my sme mohli pretekať alebo aspoň skúsiť sa pretekať. Mechanické vozy mňa aj s jedným cyklistom, ktorého číslo ani meno bohužiaľ neviem, predbiehali až keď sme sa - naivne - snažili dobehnúť pelotón. Ešte raz píšem - ja ako organizátorom tak ani mechanickým vozom nič nevyčítam. Mňa to len ako človeka zarazilo. Viem, že sa o zdravotný stav toho chlapca zaujímate a že ste ho boli pozrieť a aj o veci ste sa mu postarali, ale to som nenapísal, nakoľko som to považoval a aj považujem za samozrejmé. Všetkým prajem veľa km bez pádov a zranení. PEACE.


Dobry den ma-or, k tym mechanickym vozidlam - toto mal Marek myslim zvladnute viac nez dobre. Ako sam pisete, reakcia organizatora bola rychla a pri zranenom pretekarovi bol takmer okamzite. Mna ako mechanicke vozidlo M1 cez mobilny telefon usmernoval a presne navigoval, kam po tejto kolizii k pretekarom zaradit. Nemalo by vyznam, keby vyskakali vsetci soferi sprievodnych vozidiel a sli ratovat zraneneho pretekara, pri ktorom uz bol sam organizator. V konecnom dosledku by len zasa vznikali nebezpecne situacie - jednak by sme blokovali sanitku, ktora prichadzala zozadu a jednak by boli ohozeni odpadlici z balika, ktorych by potom predbiehali nervozne sprievodne vozidla v snahe zaradit sa za hlavny balik.

Celkova kvalita organizacie pretekov velmi slusna, mal som moznost pomahat den pred touto akciou na pretekoch Karpatskych kurierov a bol som velmi milo prekvapeny, ako sa daju robit preteky pre siroku sportovu verejnost.

Snad len zelanie do buducna, ze ubudne plasakov a premotivovanych amaterov. Treba si uvedomit, ze na takomto preteku skutocne nepojde o prestiz, ale o to, aby som si ako cyklista cely den uzil v spolocnosti podobne naladenych ludi a priatelskej atmosfere.
04.05.2015 - 16:39:52
00
Dobrý deň, MartinD. Ja som len napísal svoj názor, s ktorým môžete a nemusíte súhlasiť. Viac sa k tomu vyjadrovať nemienim a ani nechcem s nikým polemizovať, hádať sa a robiť "zlú krv". Každý má právo vyjadriť svoj názor. Pekný deň a veľa úspechov pri organizovaní ďalších športových podujatí.
04.05.2015 - 16:50:46
00
cirinko: rátal som to podľa absolútneho poradia na sportsoft.sk, tam som 103., medzi mužmi 99. máš pravdu
bruntels: v tom prvom videu si to na konci položil do trávy - defekt?
MartinD: ja som skor zato aby ubudlo nasratych poloprofikov co iba pi*uju, nadavaju ludom okolo seba a kazdeho druheho nazyvaju plasakom (to nemyslim konkretne na Vas), ti keby si nechodili vybijat frustracie medzi hobikov a amaterov, tak by hned bolo menej nervozity v baliku. Lebo je uzasne sledovat aka priatelska atmosfera vznika ked sopliak co este nema 20 rokov nadava do ko*otov chlapovi, co by mu mohol byt otcom lebo ma mozno pocit, ze ked ma na drese sponzora, tak mu vsetci stoja v ceste a zavadzaju.

Mne sa preteky pacili, boli zorganizovane skvele.


Naposledy upravil baccardi42 dňa 04.05.2015 - 18:48:58, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2015 - 18:24:56
02
Obdiv patri dievcine (myslim, ze bola z Madarska), ktora vypadala na to ze niekde spadla a ked nas dobehla, tak sa dokazala drzat a na konci este aj ujst.

Tak tato dievcina si velmi tvoj obdiv nazasluzi, pretoze vas dobehla len preto ze ju tahalo dlhe kilometre jej doprovodne vozidlo. Viezol som sa s nou niekolko km za autom, ale bola taka drobna ze som sa nemal kde schovat do zavetria (do haku). Po tych par km cca 45-50 km rychlostou som mal dost a to bol len cca 40-km tak som zvolnil a pockal si dalsiu skupinku. Ona sa dotiahla, lebo som skupinu mal na dohlad cca 500m. Podla vysledkov som zistil ze Bikerhikermirec bol som mnou v skupine a skoncil dva miesta za mnou. V skupine som bol prvy v cieli aj ked neviem ci vobec niekto spurtoval. Bikerhikermirec bol v tych troch malych kopcekoch bol rychly to bolo videt ako lahko ich vybehol. Ja som kopcoch stracal zopar metrov (90 kg tahat hore kopcom nie je slast) ale stale som sa dotiahol spat. Predpokladal som ze Mirec mal nejaky problem, lebo sem tam sledujem "segmenty" na Strave hlavne v okoli Omisa, Brely, Makarskej a tam su Balkovci v rebrickoch vysoko. S toho usudzujem ze natrenovane maju. Mirec bol som na Scotte Foil a mal som kriklavo zlte tretry Sidi a bielo modry dres EUROCAST Kosice.
04.05.2015 - 18:47:14
01
inak aj okolo našej dvojičky ťahalo neutrálne auto jedného až do hlavného balíka, sa mi zdá, že mal pred tým defekt, ale aj tak mi to neprišlo moc fér voči nám... keby za ním točil, nepoviem nič, ale on sa ho držal, keď nás obiehali, tak sa pustil a po chvíli sa zasa chytil...
04.05.2015 - 18:53:07
00
Lakko, ja som nemal moznost vidiet dozadu, jedine co som videl, ze ma osuchane plece, z toho som vyvodil, ze asi spadla, to ze ju "tahalo" auto mi vravel aj Miro, ked som sa snim po pretekoch rozpraval. Ak to tak bolo, nie je to sportove, no potom, co sa zaradila do nasej skupiny, tak sice sa vozila, ale na prvom stupani nastupila a nikto ju uz nedobehol, aj ked z mojej strany snaha bola, no sam som to nemal sancu utiahnut. A mas pravdu aj s tym technickym problemom, Miro by urcite finisoval niekde vyssie. Pri tolkych kilometroch im kopce idu ako rovina :)
04.05.2015 - 19:05:01
00
Ano bola v tom pade na zeleznicnym prejazdom. Tam som aj ja musel zastat a stratil som kontakt s balikom.
04.05.2015 - 19:13:43
00
Zdravim...pridam aj svoj pohlad na pretek. Podla mna kvalitne zorganizovane so super vyberom trate. Dufam, ze sa tato cena dlho udrzi v kalendari.

Bol som v skupinke co prisla s casom 2:41(tiez som ostal visiet za prvym padom). Kedze to bol moj prvy cestny pretek tak hlavne, ze som dosiel v poriadku :). O vysledok vobec neslo. Na konci v klesani do mesta som si nastupil a tahal az do ciela....na cielovej rovinke dosla para a par borcov ma obehlo :). Chcel som si len otestovat kondicku a nazbierat nejake data do polaru. Uz viem, ze 5km do finisu je este pre mna priskoro :).
04.05.2015 - 19:46:46
01
Tiez som sa cudoval ze si to rozbali uz tak daleko od ciela, viezol som sa za tebov
04.05.2015 - 19:56:40
00
keyboard_arrow_up