Update. Bike mi maju poslat tento tyzden a nasledne budu riesit vyzdvihnutie Luxu. Presny termin zatial neviem.
04.05.2015 - 20:33:33
00
ahojte, pozeram ze sa tu dost riesila velkost Nerve AL, ale vacsinou ci je dobre L. pri mojich 172 mi podla kalkulacky vychadza S, ale mam obavu ze to bude prilis kratke. skusal som L co ma znamy a nebol som na tom vyslovene naspagatovany. niekto so skusenostou ? :)
05.05.2015 - 12:39:33
00
vyska nie je smerodajna, ak mas dlhe nohy a ruky, mozno ti bude dobre i L, ale skor asi M
05.05.2015 - 12:53:52
01
Dufajme posledny update. Dostal som tracking number a bike je na ceste, podla poslednej skusenosti a ak budem mat stastie dorazi vo stvrtok. Canyonu som napisal, ze Lux si moze prist kurier vyzdvihnut ako im to bude vyhovovat. Najblizsie dufam, fotka v teme o nasich bikoch.
05.05.2015 - 16:37:25
04
napisem sem aj ja priebeh mojej objednavky:
-31.3.-objednavka, na email prislo jej potvrdenie (dostupnost - CW 24)
-2.4. prisiel email na overenie karty, ale s inym menom - telefonat na tel.support - o chvilu prisiel email so spravnym menom
-7.4. prisiel email s oficialnym potvrdenim objednavky
-6.5. priesiel email, ze platba nepresla - telefonat do banky preco - dovod bol nizky denny limit na internetove txn - okamzite navyseny (dalo sa to cez telefon - TTB)
-6.5. telefonujem na canyon support o zmenenom limite, ziadaju ma zaslat im to emailom
-6.5. doruceny email o tom, ze behom 48 hodin by mal bit bike vyexpedovany
-11.5. doruceny

priebezne budem status updatovat


Naposledy upravil perez dňa 11.05.2015 - 10:57:27, celkovo upravené 1 krát.

06.05.2015 - 12:04:33
00
ahojte, pozeram ze sa tu dost riesila velkost Nerve AL, ale vacsinou ci je dobre L. pri mojich 172 mi podla kalkulacky vychadza S, ale mam obavu ze to bude prilis kratke....

ahoj, ja mam 171cm, vyska rozkroku 80 a vaha 65kg. Mam Nerve AL 7. PPS mi vyplul S. Pri druhom merani som zmenil rozkrok na 81 a uz to bolo M. Trochu som sa bal tejto velkosti (S), predsa len je to druha najmensia, ale po porade s kamaratmi som sa predsa len rozhodol ist do toho Ska a.. nevidim ziaden problem, citim sa na nom uplne prirodzene. rozdiel medzi S a M je pri rozmere "Horizontální délka horní trubky" 2 cm, takze si myslim ze to Mko bude tiez v klidku ;)
07.05.2015 - 17:42:46
00
jj pozeral som ze tie 2 cm su tam iba. ako je to s vyskou sedlovky, niesi pri hornej hrane s S ?
07.05.2015 - 17:46:33
00
ako som spominal vyssie, kupil som NERVE AL 7. je to moj prvy full-bike, nemam s nimi teda vela skusenosti ale spokojnost je maximalna, neda sa nan povedat jedine krive slovo. koho by zaujimal priebeh objednavky, tak:
22.4.-vytvorena objednavka
24.4.-potvrdenie objednavky+faktura
24.4.-prevod penazi na SK ucet Canyon
28.4.-potvrdenie zaplatenia, kompletizacia biku 28.4.-odovzdanie biku UPS
29.4.-bike odchadza z Viedne
4.5.-bike je doma :)
dodavka UPSom by bola aj rychlejsia, ale bol tam 1 den st. sviatku. Prikladam este foto, neskor mozno viac, ved na tieto biky sa da pozerat donekonecna a nikdy nebudu "vykukane" :D

Prílohy:

IMG_0331.JPG
IMG_0331.JPG 457.13 KiB thumb_up0thumb_down

07.05.2015 - 17:52:26
07
jj pozeral som ze tie 2 cm su tam iba. ako je to s vyskou sedlovky, niesi pri hornej hrane s S ?

som 2-3cm nad maximom
07.05.2015 - 17:54:46
00
Tak aj moja skúsenosť s objednávkou:

26.4. Nedeľa - objednávka + platba cez pay pal
30.4. Štvrtok - píšem na zastúpenie canyon sk+cz , že 4 dni od objednávky a nič sa nedeje....(že vraj spadol systém v Nemecku, ale objednávky naskakujú naspäť)....ok + znovu platba cez pay pal....
3.5. Nedeľa - potvrdenie objednávky (poslanie faktúry, že si mám skontrolovať údaje, či sú správne....adresa sedí, len namiesto Slovenska SLOVINSKO ! - nejaký negramotný nemec, ktorý nevie rozoznať Slovensko od Slovinska)
Tak píšem priamo do Nemecka v Anglickom jazyku, Nemeckom Jazyku (pre istotu), že mi budú odpovedať na e-mail za 2-3 dni - doteraz mi nikdo nepísal....) + pre istotu píšem so zastúpením canyon sk+cz , že informáciu predajú kolegom.....
4.5. Pondelok - 48 hodín do expedície objednávky (....v pohode, to stihnú opraviť tú adresu...)
4.5. Pondelok - bicykel odoslaný ( hmm, asi to opravili )
aha....poslali link na sledovanie objednávky (aby mi asi robili nervy)
4.5. Pondelok - Germany, Frankfurt, Norimberg - tu to stojí celý deň, konečne zmena adresy a smeru.....ok)
5.5. Utorok - Norimberg...........Bologna (píšem so zastúpením canyon sk+cz , že čo sa deje, cesta na Slovensko tadiaľ nevedie. že pŕŕŕ )
5.5. + 6.5. Utorok + Streda - Bologna , Brnik - Slovinsko (reakcia na môj e-mail - že zmena doručenia nastane až v cieli cesty (Brnik - Slovinsko)
6.5. Streda - objednávka "DELAY"
......tak a späť....
6.5. Streda - Slovinsko, Bologna
7.5. Štvrtok (Realita) Norimberg......

Tak čakám...........a sledujem, kde bike momentálne je.........a len rozmýšľam, či to príde pokope, či ***** (neviem ako to nakladali, keď to prešlo cez toľké ruky........) a tak dokola

Zastúpenie mi písalo, že bike isto príde, aby som sa nebál, .................ale bol na sklade, a to už presahuje nimi garantované dni do dodania 2-8 dní od platby - síce ešte nie ale myslím že prísť nestihne

Peniaze nemám, ani bike zatiaľ nie, túla sa po európe a užíva si ....asi tak , a Nemci to majú u p**í

8.5. Piatok - príchod ráno do Viedne, na obed z Viedne odišlo....bude to stáť niekde medzi A a SVK....

Tak očakávam na druhý týždeň, uvidíme...
07.05.2015 - 21:19:01
00
len pre info.. som majitelom NERVE AL 7 2015 o velkosti ramu S (panska verzia), po prehliadke som myslel, ze mi omylom poslali damsku verziu ramu. Podla obrazkov na ich stranke
je medzi damskou a panskou verziou ramu rozdiel v navarenom mostiku medzi hornou ramovou a sedlovou trubkou. Tento na mojom biku chyba, tak som sa zlakol, ze mi poslali damsky ram. Odpoved z SK/CZ mail hotline bola nasledovna:
"Bicykel jsme vám dodali správný. U našich modelů není mezi pánskými a dámskými rámy rozdíl. Spojovací můstek mezi horní rámovou a sedlovou trubkou je na modelech Nerve AL až od velikost M. Vy máte velikost S a tam tento můstek není."
11.05.2015 - 18:34:02
01
a ozaj, sranda :)
11.05.2015 - 18:50:55
00
riot, môžem sa ťa opýtať aký si vysoký a koľko cm máš inseam? Chcem objednať tento bike pre manželku a neviem sa rozhodnúť či XS alebo S. Ďakujem
11.05.2015 - 18:58:23
00
riot, môžem sa ťa opýtať aký si vysoký a koľko cm máš inseam? ...

ahoj, pozri moj prispevok na tejto strane vyssie z 07.05.2015 - 17:42:46
11.05.2015 - 19:16:34
00
Aha, už vidím. Fíha, pri výške 171cm si išiel do S-ka? A vravíš, že je ti OK? Manželka má len 162cm a ten výpočet na stránke jej hádže XS. Ale mne napr. vychádzala veľkosť M (LUX) pri 184cm ale zobral som L a neviem si predstaviť menší rám. Tak som myslel či aj pre ňu by nebolo lepšie S-ko?
11.05.2015 - 19:35:53
00
keyboard_arrow_up