Media maju zvycajne vacsi uspech
21.04.2015 - 19:06:40
00
nemyslim si ...
zaloba sa musi nejakym sposobom riesit / uzavriet
nad medializaciou zodpovedni kyvnu rukou a budu si robit dalej po svojom

ak sa to zacne niekedy riesit, tak len potom, ak sa niekto na takej kanalizacii rozlame, resp. ho kvoli nej sejme auto (co je dost smutne)
22.04.2015 - 08:40:49
00
Zdravím, páni,
možnože sa to tu už riešilo, ale nepodarilo sa mi dohľadať... Rád by som sa opýtal ako je to s BUS-pruhmi, keďže vo vyhláškach sa spomína vozovka. Môžem ako cyklista jazdiť v BUS-pruhu alebo sa tam nesmie? Viem, že mnoho z Vás má vyhlášky v malíčku a vedia citovať paragrafy z pamäte, tak verím, že nebude problém odpovedať na túto jednoduchú otázku.
Ďakujem.
15.05.2015 - 09:15:24
00
Je to vyhradeny jazdny pruh, tzn. pohybovat sa v nom smu len tie druhy dopravnych prostriedkov, pre ktore je vyhradeny. Cize cyklisti nie.
15.05.2015 - 09:47:44
00
Nemôžeš. Mal by si jazdiť v nevyhradenom jazdnom pruhu. Ale nech mi niekto skúsi niečo povedať keď idem od Patrónky hore kopcom po Brnianskej v BUS pruhu pri pravom okraji. Blikám síce ako vianočný stromček na červenomodro dúfajúc, že si ma vodiči všimnú ale v strednom pruhu pri jeho pravom okraji na trojpruhovej ceste ani náhodou nepôjdem.
15.05.2015 - 09:47:45
04
Ja tiez jazdim v BUS pruhoch a no problem. :) A teraz sa tu zas ozvu ti, co na nich BUSaci vytrubuju, ze tam nemaju co robit. :D
15.05.2015 - 09:49:12
00
Ďakujem za odpovede, čas a ochotu. Pýtal som sa, lebo som si myslel, že môžem jazdiť v tých pruhoch, vidím, že som sa mýlil. Tiež som mal problém s jedným autobusákom, ktorý ma obehol tak, že zadnou časťou ma úplne vytlačil z cesty, čo pri 30km/h rýchlosti nebolo úplne príjemné. Keď stál na zastávke, tak som sa mu milo prihovoril, že či je normálny a on že nemám porušovať zákon, tak som sa mu snažil vysvetliť, že aj keď som možno porušil zákon, nemusí ma za to hneď zabiť, zjavne nepochopil.... Ešte raz ďakujem za odpovede.
15.05.2015 - 09:59:34
00
ĎTiež som mal problém s jedným autobusákom, ktorý ma obehol tak, že zadnou časťou ma úplne vytlačil z cesty, čo pri 30km/h rýchlosti nebolo úplne príjemné.

post952448.html#p952448
15.05.2015 - 10:06:20
00
Ale nech mi niekto skúsi niečo povedať keď idem od Patrónky hore kopcom po Brnianskej v BUS pruhu pri pravom okraji.

Inak ja uz v BUS pruhoch chodim stredom a len si priebezne kontrolujem, ci nejde nejaky autobus/trolejbus, ktoremu sa treba uhnut. Totiz asi 3-4 razy som zazil idiotov v osobnych autach, co cez BUS pruh obiehali sprava auta, ktore v standardnom pruhu sli pomaly, resp. stali, lebo bol plny.
15.05.2015 - 10:22:04
00
V bus pruhu nejazdim a pravidelne tam vidim autobusy, ktore sa musia vliect za cyklistami :/
15.05.2015 - 10:24:15
00
Tak za mnou sa urcite nikdy ziadna MHD nevliekla, ja sa uhybam do standardneho pruhu. :)
15.05.2015 - 10:25:49
01
astro, po brnianskej ja nechodím, prejdem poza smerom na horský park a potom dole ku min zahraničia .. mne tam vadí potom na pražskej pripájanie od kramárov
15.05.2015 - 10:28:01
00
Nezvyknem ani ja, toto bolo asi druhý, či tretí raz. Zvyčajne idem z Lamača poza Tesco cez kopček ku červenému mostu, potom od Vojenskej nemocnice cez kruhák okolo BSP smer Kramáre, tam prejdem krížom do jednosmerky :angel: na ulicu Pri suchom mlyne, potom pri OMV popod železnicu po takej betónke prejdem popod Kramáre až vyjdem na Opavskej - Ďurgalova - Jaskový rad a na jeho konci pri križovaní so Stromovou mám na výber - buď prekrižujem ďalej na Jaskáč alebo to šupnem dole po Stromovej k žel. stanici. Väčšinou volím druhú možnosť, križovať Stromovú v tom mieste je celkom hardcore. To pripájanie od Kramárov je celkom v pohode, idem v BUS pruhu až po jeho koniec, tam ale zapínam aj prednú neurotickú blikačku :)
15.05.2015 - 10:34:27
00
Panónska cesta má tri jazdné pruhy. Krajný pravý je vyhradený BUS pruh. Bol by som samovrah, keby som jazdil v strednom! Viem, že podľa zákona nesmiem, ale tam nech si jazdia policajti, zákonodarci a správca ciest na bicykli. Po ich skúsenostiach budem aj ja. Mimochodom, vodiči MHD to celkom tolerujú, niektorí sa dokonca presunú do stredného pruhu pri predbiehaní...
15.05.2015 - 11:13:20
00
ha ha. No ti by si mali svoje vytvory vzdy vyskusat nech vedia ze ich vyhradene pruhy pre biky su uplne nepouzitelne. Btw. Vo vrakuni od toho noveho obchodaku smerom k akademii buduju snad prvy vyhradeny pruh pre cyklistov, ktory ma farebny asfalt ;)
15.05.2015 - 11:22:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up