Na rozdiel od prispevku vyssie, dorazne neodporucam ist na Lajosku. Dorazili sme s priatelkou, ze si reku spravime pekny vylet s obedom. Po prichode obidvaja nadraty a hadaju sa o majetok - kto koho vyplati, kto zavola policajtov, zavrie chatu a vyrazi toho druheho. Ked som si opytal jedlo, stary povedal, ze jej nebude robit ziadny biznis isiel do kuchyne a polievku aj gulas vylial do vylevky .... tak sme sa otocili a najedli sa na Jahodnej. Posledny krat co som sa stavil na Lajoske s tym, ze si tam nieco kupim. Dakujem.


tiez ma ten prispevok vyssie trochu zarazil - pred 2 tyzdnami som zazil na Lajoske cez kopirak rovnaku situaciu.

neviem ci chata terajsiemu personalu patri alebo to maju len v najme, ale prajem si nech su odtial cim skor prec a nech sa to tam vrati do starych kolaji
16.05.2015 - 19:36:36
00
Podobnú hádku sme zažili asi pred dvoma týžďnami. Asi je to tam ako na hojdačke. Škoda chaty, tá si taký osud nezaslúži. Preto vravím, ak pôjdem okolo Lajošky, furt si tam niečo dám (bárs len čaj), nech funguje chata ďalej. A predsa chata musí mať vlastníka a hentí čo sú tam teraz sú len správci, ktorých možno vymeniť. Len nech sa nestane niečo zlé počas ich hádky. Chráň Pán Boh. Ani nechcem na to pomyslieť.
16.05.2015 - 19:57:26
00
Pokiaľ si budú len vylievať polievky, tak maximálne pôjdu hladom a to môže trvať dlho, čo je pre chatu škoda :-)
Ale vážne, tej chaty je škoda a prístup "obchodníkov" som tam zažil aj ja asi pred 3-ma rokmi a odvtedy tam nestojím. Za vlastne peniaze dostať pocitiť že niekoho otravujem, neprosím. Nemusí to byť holyvúdsky úsmev, ale dudrať popod nos......báchnuť nechadený plecháč na pult...no divím sa že tam ešte sú. Že to odvtedy prežili až dodnes.
16.05.2015 - 20:41:30
00
Lajošku viac-menej už nejaký ten rok ignorujem. Hlavne práve z toho dôvodu popísaného aj vyššie. ... že sa tam jednoducho väčšinou necítim vítaný.
16.05.2015 - 21:06:37
01
Snazim sa vymysliet najlepsiu trasu zajtra na Izru. Ako sa dostanem zo skarosa na asfaltku smerom na izru? Po zelenej cez malu marovku alebo po zltej cez velku marovku? Alebo ist naokolo traverzom?

www.tronkosice.sk/Akcie/A2012/MalaIzra
16.05.2015 - 23:46:41
00
A predsa chata musí mať vlastníka a hentí čo sú tam teraz sú len správci, ktorých možno vymeniť.

po kratkom googleni - chatu Lajoska odpredal v roku 2009 Klubu turistov mesta Košíc novému majiteľovi, spolocnosti Holica, za 10 000e. "S najväčšou pravdepodobnosťou bol pritom porušený zákon, ako aj smernice nášho Klubu turistov"
(zdroj: http://kosice.korzar.sme.sk/c/5822305/turisti-sa-obavaju-o-oblubene-chaty-v-okoli-kosic.html)
17.05.2015 - 10:05:14
00
Vždy keď som šiel okolo, som si dal aspoň niečo, aby som chatu podporil. Túto zimu som tam došiel pešo s priateľkou a keďže sme boli vymrznutí, dali sme si najskôr len čaj. Po nás došli ďalší turisti, tiež si niečo dali a potom vytiahli vlastné jedlo. Keď to zbadal "chatár" tak im vynadal. A pokračoval ďalej, že jeho nejaký čaj nezachráni, že si treba viac kupovať.
Od vtedy len prejdem okolo a ani mi nenapadne tam znovu vojsť.
17.05.2015 - 12:49:34
01
To vysvetluje ich "vztah* k chate a navstevnikom.
17.05.2015 - 13:00:10
00
Ahojte. totalne off topic, ale Ste tu viaceri z KE : kam davate servisovat svoje Foxy v KE? dufam ze nie len Slovkolex a Lapiere ...
17.05.2015 - 13:34:21
00
ked som chcel servisovat svojho FOX-a, slovkolex bola odpoved u 4roch kamennych muzikov - predajni. Neviem, ci sa za ten rok a pol nieco zmenilo, asi nie :-)
Ak by sa niekto nasiel, velmi rad sa pridam!
17.05.2015 - 14:45:22
00
Roky som jazdil iba po ceste, teraz na cyklokrosovom bicykli zajdem aj do lahkeho terenu. Dnesny vyjazd so zaciatkom poza Schustera -kedy sa mi v sotva 2m sirokej casti oproti prirutilo par cyklistov, vacsina "bez" ako "s" helmou, v cca 40+ km/h- ma opatovne (minule sa mi stalo na tom istom mieste to iste) priviedol k uvahe, ci je skutocne jazda po asfaltke za krajnicou nebezpecnejsia. Ked je clovek na traili kde je jasne, ze sa jazdi iba dole a chodnik je vyhradeny pre cyklistov, nech si to rube aj cez 80 km/h. Na chodniku, na ktorom je viac pesich ako cyklistov, mi to pride minimalne...ehm...nezodpovedne. Nakoniec dnes iba Jahodna po asfaltke.

A trosku mimo kosickej temy, v piatok cyklovylet Brezno-Kamenista dolina-Sihla-Utekac-Hnusta-Tisovec-Zbojska-Brezno. Hlavne usek Sihla <-> Utekac je ako z ineho sveta. A mimochodom jedno z najdlhsich klesani ake som u nas zazil...cca 20 km. Kto nebol a ma moznost, urcite sa tam chodte pozriet. Prilozeny obrazok je zo sedla pod Chorepou, vyhlad na Klenovec.

Prílohy:

klenovec.jpg
klenovec.jpg 819.06 KiB thumb_up1thumb_down

17.05.2015 - 22:27:36
02
čo s tými konskými sračkami?
to že obieham kone na modrej na alpinku a trpnem či sa pri tom nesplašia a nezhodia ma do rokliny mi až tak nevadí, ale že vyhehnem zo zákruty a kebyže nepreskočím kopu konským sračiek na zemi tak som celý od hovien, ja po svojom psovi zbieram, oni po koňoch nemôžu? veď to sú kopiská...
17.05.2015 - 22:44:07
04
Nuz, ako v mnohych inych pripadoch, na system sa to neda zvalit. Je to o obycajnej ludskej ohladuplnosti. Snaziac sa vidiet to ocami jazdca na koni, neviem si predstavit, ze by som sa kazdych par sekund otacal a kontroloval, ci nahodou za mnou neostala kopka. Niezeby som to povazoval za ospravedlnenie...
17.05.2015 - 23:00:17
00
a čo tak plátené vrecko pod chvost ??? tak nejako sa to riešilo kedysi, keď kone "jazdili" po meste, ale asi iba vtedy keď ťahali voz, bez voza to asi nie je veľmi kam upnúť.
PS - mal si zavolať mestkých cyklopandúrov, dnes doobedu oxidovali po Ťahanovciach, tak by sa možno radi previezli aj na Alpínku :-)
17.05.2015 - 23:09:12
00
Ale neprehanajte. Kon uz patril do prirody o par tisic rokov skor nez my. A tym padom aj jeho hovno. Skor je to o tom podelit si chodniky. Je ich v okoli dost. Ked nahodou dobieham kone tak dam vcas vediet a ked idem naproti tak na chovani jazdca vidim ci to bude v pohode. Ak to na to nevyzera pockam az prejdu. Raz sa mi stalo, ze som stretol dve policajtky (tato cast by asi patrila do inej temy - pekne vyzerali) tak som sa ich opytal ci ma nechcu zatknut. Nechceli. Asi som nebol ich typ.
17.05.2015 - 23:29:05
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up