ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

16.05.2015
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Dolná Mariková (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (97)
18luboss1869bruniusace123anarchistaandrej25baggio79Biker201bubakcatcherxxdano696Domestikdon281doubleDyonexennioerichkfabkoFarmaceutfeltoFernandofondriForestRunnerGaliPetGreywolfHack3rHazardhives.jchnuroicemanital12jaroslav_hjaroslavgjelo520joziCCJulkokrystof08lavinaklavorkamLeroyLIGRlukassamoM8RIOMajkyFmali6marek.kolesMareKMMmaros1974masko7MatejBacomatko055matttassmaxximusMcDuroMichal89michelinoMoccaMrKoubakNoriokoorvaqP3terPavol.Grujbarpeter_dzurnakpeter22prakoloRBprorebbelrichtoškaRobo87sagatjurajsaki66sangy38sebutwShamuschwarzbachersimon97siso33skytakslavoSNBzuziSodjagsolvoSTULObikerTakeUrPillstatranectinoLMTomikZATrakot57tritolunigenaUrsusviktor_gc_2015vlsuwhitemamutxbikerzihadlo 5zobaniezrniek
Zavod bol super, aj ked zo zaciatku som riadne somral a dokonca som to planoval aj zabalit.
Hlavne asi z toho dovodu ze som to necakal, ked vacsina pred startom hovorila je to v pohode trosku blata na trati.
Takto spatne to bolo v poriadku, neskor som sa prisposobil a kopec blatovych usekov sa dala krasne obchadat krajom po lese a slapat v sedle.
Single boli paradne, koli nim sa tam asi o rok vratim:)
17.05.2015 - 09:47:35
01
ahojte,
par postrehov:
- o pol deviatej (vtedy sme dorazili mozno bolo plne skor) plne parkovisko a nasledne presunutie ucastnikov na skoro neupravenu plochu... hned na zaciatok sok - do buducna radsej vykosit viac a nedufat ze nikto nepride ;)
- prezentacia bez cakania - super
- podme k maratonu: niekto svatojurskemu vycita "10 metrov asfaltu" a tu sa na nom teda islo pozehnane ale VDAKA ZA NEHO...vdaka vdaka vdaka :)
- hned ako sme nabehli na 1. blatisty usek sa mi vratili spomienky z minuleho rocnika co moralke nedodalo...
jasne mam na p**u techniku a urcite prehustene pneu ale aj napriek tomu som to zvladal o dost lepsie ako minuly rok (nebyt defektu tak o hodku lepsie - to bude asi tym ze som mal pneu podhustene lebo to bol moj 1.defekt na "zavode")...netrenujem v blate a ani to NIKDY neplanujem ale podla niektorych vyjadreni tu to vyzera ze cakate len na to kedy poriadne zaprsi a kym nie je 10 cm blata ani do lesa nejdete...hmm
a ano nie je blato ako blato...to sulovske vyzera skor na nelepivu sr**ku ako blato...blato nie je o tom kto je az pokial od neho za**bany ale ako to drzi na biku...
- k vykricnikom - niekde boli kde som sa cudoval ze tam boli a niekde vyslovene chybali
- znacenie trate ako som to videl ja postacujuce aj ked na par miestach by to chcelo k dokonalosti vylepsit - takze skoro super
- obcerstvovacky na vybornu az na tu poslednu co bola cca 10 km do ciela...chybala tam sol...co by uz ku koncu asi uvitalo par bikerov...
- wapky super...vyborne aj na ocistu tela nie len biku...
- tento maraton v tejto podobe by som skor oznacil ako XC cyklokros ako maraton...s maratonom to ma hadam spolocne len tu dlzku trvania preteku...kolko krat som z biku zoskocil a o5 na neho naskocil a rozbiehal sa a zasa zoskocil a naskocil a rozbiehal sa nedokazem spocitat...
- singlace fajn ale ked po nich prejde 300 ludi je to skor trapenie...na maraton ich bolo asi dost...
- kedze je to pretek hlavne pre masovu verejnost a nie pre par vyvolenych co davaju cez 10 000 km rocne trebalo by sa asi na nich zamerat...
- organizatorom prajem do buducna vela stastia s organizaciou ale za mna o rok skor asi NIE ako ano...2x po sebe asi stacilo...
- keby tam nebolo tolko tych ASI ;)
17.05.2015 - 09:57:40
06
Za mna organizacia 100% spokojnost, ale ako uz bolo spomenute a zhrnute v predchadzajucich prispevkoch - tato trat by podla mna nebola uplne sucha ani keby 2 tyzdne neprsalo a kedze ide o dost masovu akciu pre siroku verejnost mozno by stalo za zvazenie viest pretek aspon trosku inou trasou, neviem ake su moznosti ale keby sa dalo vyhnut aspon par stovkam metrov takychto blatovych usekov bolo by to fajn.

Ja chapem ze MTB prinasa jazdenie, tlacenie cez blatove useky ale tu ich bolo uz naozaj vela... Taketo podujatie by malo byt postavene tak, aby ucastnik odchadzal s dobrym pocitom a pokracoval v serii SKODA BIKE OPEN aj na dalsich pretekoch pripadne sa vratil aj o rok.

Osobne tiez budem velmi zvazovat ucast aj na buduci rok
17.05.2015 - 10:11:33
03
organizanče super. to lepivé blato bola hrôza. ale keďže som šiel len krátku trať, tak som si toho až toľko neužil. technicky veľmi náročné. prá ľudí ma dolekopcom obiehalo ale nie všetci to vtej rýchlosti aj ustáli. najviac som asi ľutoval jednu slečnu ktorá sa tak cca 4km do konca vyváľala v takej veľkej kaluži blata. vyzerala na nevinne ale koleso sa jej zaborilo pomaly 30cm.
17.05.2015 - 11:34:40
00
Išiel som dlhú na konci,kde býva stále menej ľudí. Po 1hod. ma začali predbiehať borci zo strednej trate. Bolo to dosť nebezpečné pre nich aj pre mňa. Nabudúce by bolo vhodné ich vypustiť pozdnejšie, aby sme sa navzájom nemotali.
Po opušťaní spoločnej časti trate cca 40km stal chlapec a pýtal sa ma, či idem preč z trate a vzdávam. Myslím si, že tam nalomil viacero ľudí z dlhej a ztočili to do cieľa. Bolo by vhodnejšie
povzbudiť pretekárov.
Inak oganizácia pretekov fajn.
17.05.2015 - 11:36:52
02
ma niekto fotky? bola tam Fax Copy asi a este niekto?
17.05.2015 - 11:54:24
00
Faxcopy bude mat fotky asi najskor az zajtra, zopar foto som nasiel na www.fcteam.sk
17.05.2015 - 11:58:22
00
aj tu je zopar fotiek http://www.cyklo.sao-tatry.sk/zobr_foto.php?ake=03&l=sk&akyrok=2015
17.05.2015 - 12:03:05
00
musím sa aj ja vyjadriť:
som domáci, jazdím tieto trate prakticky denne.. za sucha to je bez problémov rýchly maratón.
Postavil som sa na štarte do druhej polovice tých vyše 300 bikerov takže prvých 15km som musel obiehať aj takých čo majú v nohách ale nemajú techniku. Ak sa vyhovárate na blato asi sa neviete bicyklovať, sorry ale je to tak. Mne blato vôbec nevadilo, vyhovovalo mi. Najviac sa mi páčilo obiehať v rýchlosti zúfalích a nadávajúcich bikerov na miestach kde aj piati za sebou tlačili a padali. Musím pochváliť organizátorov ako dobre vyčistili a označili trať po zime. Zase, ak ste zablúdili tak to musela byť nepozornosť, pozeranie do zeme, tam kde sa odbočovalo bolo je až prehnane vela šípok. Tiež musím im vytknúť to že na internetovú propagáciu sa vykašlali a nechali propozície z minúleho roka. Trať sa tento rok zmenila a vedel som že to nebude len 900 výškových, nameralo mi 1160. Mne to nevadilo ale na niekoho z ďaleka to mohlo zanechať negatívny dojem. Všetko na jednotku okrem tých propozícií.
17.05.2015 - 12:06:46
00
musím sa aj ja vyjadriť:
som domáci, jazdím tieto trate prakticky denne.. za sucha to je bez problémov rýchly maratón.
Postavil som sa na štarte do druhej polovice tých vyše 300 bikerov takže prvých 15km som musel obiehať aj takých čo majú v nohách ale nemajú techniku. Ak sa vyhovárate na blato asi sa neviete bicyklovať, sorry ale je to tak. Mne blato vôbec nevadilo, vyhovovalo mi. Najviac sa mi páčilo obiehať v rýchlosti zúfalích a nadávajúcich bikerov na miestach kde aj piati za sebou tlačili a padali. Musím pochváliť organizátorov ako dobre vyčistili a označili trať po zime. Zase, ak ste zablúdili tak to musela byť nepozornosť, pozeranie do zeme, tam kde sa odbočovalo bolo je až prehnane vela šípok. Tiež musím im vytknúť to že na internetovú propagáciu sa vykašlali a nechali propozície z minúleho roka. Trať sa tento rok zmenila a vedel som že to nebude len 900 výškových, nameralo mi 1160. Mne to nevadilo ale na niekoho z ďaleka to mohlo zanechať negatívny dojem. Všetko na jednotku okrem tých propozícií.

Takze ty tie trasy jazdis "prakticky denne" , ale ti, co tam boli prvy krat /alebo raz rocne/ sa nevedia bicyklovat. Hmm, ty si fuckt frajer :muscle:
17.05.2015 - 13:58:02
05
aj napriek tomu ze sa neviem bicyklovat som si vybral dlhu trat a nie strednu ako niekto...
asi ho to blato az tak velmi nebavi ;)
17.05.2015 - 14:13:04
02
Mne sa napriklad to blatko pacilo. A maraton bol paradny. Len tak dalej. O rok som tu znovu.
17.05.2015 - 19:02:44
02
trať bola super označená (Y) podmienky lepšie ako minulý rok, škoda nimnického singláča :P niektoré úseky boli dosť o chlp na tandem ale zvládli sme :) tešíme sa na fotky :)
17.05.2015 - 19:23:45
03
Ja teda musim organizatorom iba odkazat DAKUJEM. fakt super sobota. Co sa trate tyka blato asfalt kopce single proste vsetko... organizacia 100%
17.05.2015 - 20:26:28
02
Takže konečne som sa sem dostal a mám chuť napísať veľa vecí po tom čo ste tu niektorí napísali....za mňa sa vyjadrím z 2och pohľadov...za prvé ako organizátor a za druhé ako jazdec....Takže...naozaj sme sa snažili myslieť na všetko, všetkých, ale ako vidím tie problémy ktoré tu dokáže niekto riešiť sú naozaj na zasmiatie.Mám dojem že niektorým ľuďom by nestačilo ani keby im natiahneme červený koberec, lebo ešte aj na ten by povedali že je moc chlpatý :) Takáto akcia stojí veľa času, nervov, peňazí a preto sa pri takej mase štartujúcich asi nedá vyhovieť všetkým, ale také podmienky ako ponúka každý rok maratón v Marikovskej doline ponúka máloktorý maratón tu na SVK...z pohľadu jazdca...ja pochodim ročne XY závodov krížom krážom cez celé SVK...nikdy som nepotreboval riešiť či budem mať rizoto, alebo klobásu a či k nej dostanem kečup alebo horčicu...povrch trate ? a čo ? Bohužiaľ...napršalo, tak sa ide na blate a prispôsobim sa tomu, v hlave si upravim psychiku a chystám sa na blato...ako vidím očividne niektorí z ľudí ktorí tu okomentovali povrch trate a okolie trate z 90% jazdia asi po asfalte...ja osobne blato neznášam ale včera som sa tak neskutočne bavil, že to som už dlho nezažil....kto chce jazdiť MTB nech si zvyká...kto nie nech si ide jazdiť do balíku na cestu... (aj tam by ste plakali že vás vytláčaju z cesty :D ) takže ja sa s týmto komentárom lúčim...a inak...pre tých ktorí si toto prečítaju pozrite si komentár nad týmto...chlapci odjazdili závod na tandeme...máte dojem že nad niečim nariekali ? chlapci na tandeme...RESPECT !! a pre vás ostatných...trénujte ;) PEACE
17.05.2015 - 21:25:48
023
keyboard_arrow_up