ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

16.05.2015
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Dolná Mariková (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (97)
18luboss1869bruniusace123anarchistaandrej25baggio79Biker201bubakcatcherxxdano696Domestikdon281doubleDyonexennioerichkfabkoFarmaceutfeltoFernandofondriForestRunnerGaliPetGreywolfHack3rHazardhives.jchnuroicemanital12jaroslav_hjaroslavgjelo520joziCCJulkokrystof08lavinaklavorkamLeroyLIGRlukassamoM8RIOMajkyFmali6marek.kolesMareKMMmaros1974masko7MatejBacomatko055matttassmaxximusMcDuroMichal89michelinoMoccaMrKoubakNoriokoorvaqP3terPavol.Grujbarpeter_dzurnakpeter22prakoloRBprorebbelrichtoškaRobo87sagatjurajsaki66sangy38sebutwShamuschwarzbachersimon97siso33skytakslavoSNBzuziSodjagsolvoSTULObikerTakeUrPillstatranectinoLMTomikZATrakot57tritolunigenaUrsusviktor_gc_2015vlsuwhitemamutxbikerzihadlo 5zobaniezrniek
K tym stazovatelom na blato - myslim, ze sa to tu na fore trochu nepochopilo. Piseme su tu svoje dojmy a pocity /vyplakavali a nadavali sme na trati :-p - jednoducho taketo blato, v Malych Karpatoch nenatrenujeme/. Ak to niekto chape, ako utok na organizatorov a stavia sa do defenzivnej pozicie tak sa brani spätnej vazbe . Zakladom predavajuceho /a organizatori su predavajuci !!/ je riesit spätnu vazbu. Niekto tu napisal, ze by sa nemuselo ortodoxne lipnut na usekoch, ktore su chronicky mokre. Mozno by sa do buducna mohol najst nejaky kompromis. Singlace boli super - osobne som si ich uzil. Skoda, ze tie krajsie boli pri konci, ked som uz isiel na rezervu /ten technicky zjazd bol mnamkovy :-p / Otazka - co keby sa dlha trasa isla najprv od Dolnej Marikovej hore /ako sucasny zaver/ a potom by sa napojila smerom na Kliestinu /sucasny uvod/. Zaver by bol ako sucasna sterdna trat. Tie sucasne zaverecne single by sme si tak vychutnali v plnej sile ;-)
P.S. k tym vyskovym metrom - nie su metre ako metre :-/
18.05.2015 - 14:00:23
04
Máš pravdu. Aj moju kritiku domáci vzali tak, že kto nevie jazdiť, nech na preteky nechodí. Aj sa ma takýto prístup organizátorov po konštruktívnej kritike dotkol. Mám za sebou XX maratónov a na tom kritizovanom som bol na bedni. ( ten čo podľa nich na to nemá)
18.05.2015 - 14:12:58
01
Podla mna stazovat sa na blato je neopodstatnené. Poznám terén a videl som ze napadlo 30mm pred dvoma dnami tak som na maraton nesiel lebo som vedel ze bude blato, čo by mi ani tak nevadilo ale bolo mi jasne kedze mám rad radsej dolekopcom tak by som si to moc neuzil, kedze viem ze 90% pola by ma len brzdilo. Tí co platia dopredu by mali mat vtom jasne preto je aj cena taka aka je. Na strane organizatorov zase by bolo lepsie nejake useky pozmenit alebo obíst ked sa vie ze nikdy suche nebudu. Taktiez nepísat tu blbosti otom ako je pred maratonom vsetko suche a vsetko bude idealne len preto aby prisli ludia. A ked pridu ludia a su zadrbaní od blata nadavat im, ze nevedia jazdit v blate:)
18.05.2015 - 14:52:39
010
zabludil som, x krat spadol, blato snad vsade, po 45 km mi uz ani bike neradil co bolo dost zle najma na tu druhu cast, tak som to potom zobral vyletne a vyzieral obcerstvovacky neverim, ze niektore useky sa obist nedali .. Stale som mal v hlave jednu vetu, ze maraton vedie z velkej casti po prekrasnych singloch no, nejak som ich tam nenasiel, bolo par peknych usekov, ale takto si to pisat do propozicii, je dost trufale, to uz Jursky maraton mi prisiel ovela zabavnejsi a krajsi ako toto v Marikovej. A silou mocou to motat kade tade po okoli, radsej to natiahnut a nech je to prejazdne, lebo niektore useky asi vznikli sposobom, ze sa zobrali hrable, preslo sa lesom a tu bude trat .. Co sa tyka trate, tak som od nej ocakaval trochu viac, kedze bola prezentovana ako bola, ale lokalita pekna. DO buduceho roka trochu lepsie vyznacit sprchy a poriesit mozno parking pre biky, aby sa nestalo, co sa stalo. Verim tomu, ze ked si niekto dal Marikovu ako prvy maraton, tak uz mozno aj skoncil s cyklistikou. Nabuduci rok by to chcelo zmenu trate aspon v niecom, alebo pohodlnu obuv v pripade takeho blata a tie vyjadrenia s tym trenovanim techniky .. k tomu radsej nic
18.05.2015 - 15:47:12
02
mal si sa ma držať :D
18.05.2015 - 15:50:33
00
Chvilu som to skusal, ale ked som sa *****, tak som to nechal tak :D nabuduce :)
18.05.2015 - 15:52:19
02
A ake to je ***** sa? Je to podobne ako spadnut? ;)
18.05.2015 - 15:56:51
00
ale kde, toto nemalo s padom nic spolocne :)
18.05.2015 - 16:01:09
02
Máš pravdu. Aj moju kritiku domáci vzali tak, že kto nevie jazdiť, nech na preteky nechodí. Aj sa ma takýto prístup organizátorov po konštruktívnej kritike dotkol. Mám za sebou XX maratónov a na tom kritizovanom som bol na bedni. ( ten čo podľa nich na to nemá)


Prečítal som si 6 strán dozadu a daj mi prosím 1 (slovom jeden) príspevok organizátora (nemýliť si domácich a organizátorov) ktorý sa ťa dotkol. Ok Shifty12 napísal "z 90% jazdia asi po asfalte.." bohužiaľ ale je to tak. S tým nič nenarobíme. Samozrejme že sa organizátor zaujíma o spätnú väzbu. Osobne som pomáhal len prekopávať kaluže, vešať fáborky a maľovať šípky na stromy a cestu, prekopávať a spevňovať single, preriezať stromy, osekávať kríky, kosiť trávu a v areáli ...... ale to je jedno. A ak si po tomto všetkom niekto povie ( organizátor akéhokoľvek podujatia) že kašle na názor cca 700 ľudí, tak áno mal by prehodnotiť prečo to vlastne robí. Samozrejme sa dá všetko urobiť lepšie. Lepšia trať= menej blata=šotolinové zvážnice=je to to, čo chceme? Lepšie zázemie=lepsie vyznacit sprchy=škodovka postavila veľa stanov a tie ich prekryli=presťahovať sprchy OK. Lepšie vyznačiť trať=lepšie vyznačiť trať=tu sa nič nenavymýšľa proste lepšie vyznačiť trať. .............................................. atď...... tak prosím ver, že spätná väzba tu je. Napríklad ten úsek nad Nimnicou kde pár ľudí zablúdilo. Ok mal tam byť človek- či tam nebol z takého alebo takého dôvodu je teraz jedno. Keď nestačí 5 šípok, dve X-ká a fáborky a potom aj stromy nahádzané cez cestu, proste na budúce tam bude. Bodka.

A inak tiež sa nepovažujem za organizátora ako takého. Proste pomáhame vytvoriť niečo, pre vás-nie pre seba.

Prílohy:

WP_20150516_11_35_59_Pro.jpg
WP_20150516_11_35_59_Pro.jpg 482.21 KiB thumb_up0thumb_down

WP_20150516_11_24_57_Pro.jpg
WP_20150516_11_24_57_Pro.jpg 461.99 KiB thumb_up0thumb_down

WP_20150516_11_34_22_Pro.jpg
WP_20150516_11_34_22_Pro.jpg 460.76 KiB thumb_up0thumb_down

18.05.2015 - 17:49:03
07
no tu som skoro aj ja zabudol odbocit (ale moja chyba ze som si v rychlosti nevsimol tie sipky) a isiel rovno ale tam som si hned vsimol tie X-ka na strome takze pohodicke som zastavil a odbocil. ale inac vsade bolo pohode znacenie
18.05.2015 - 18:51:55
03
v blate jazdit vobec neviem ale aj tak som si to uzila a cela som dosla do ciela :muscle: tie singlace tam mate krasne! :y: DAKUJEM za krasnu sobotu, vidime sa dufam o rok ;)
18.05.2015 - 18:59:03
05
Zdravim vsetkych, tak ja som blato cakal :), ale spokojnost (sem tam som kvoli nemu tahal na 2 prevodovom stupni, niekedy na tretom :D). Organizacia super, znacenie v pohode, vzdy ked som zdvyhol hlavu, bola tam paska alebo sipka, alebo vyjazdnene :), pocasie na jednotku. Jedina vec co mi vadila, bola moja kondicka, ale na tom sa popracuje ;). Tak vidime sa aj nabuduce...
18.05.2015 - 21:59:27
02
V Marikovskom blate som bol na 20 km trati zo synom aj minuly rok. Tento rok sa mi to zdalo viac zjazdne. Dopadol som ale podobne. Sprevádzal som sice mladsieho ale aj ten mi v kopci usiel a na blate som uz nemal šancu ho dobehnut. V cieli mi dal 4 minuty a cakal ci mu pokazim vysledkok. Isli sme v kategorii rodin. K značeniu na 20 nemam ziadne výhrady ked to zvladlo 11 r dieta samo tak asi stacilo byt pozorný. Skor mi vadilo ,ze ta 20 tka mala sotva 16 km aspon podla tachometra. Chalanom sa na blate pacilo ,takze na rok opät :)
18.05.2015 - 22:02:55
04
Organizatori, nedajte sa odradit, aj ked som siel len strednu trat, ale ta trat bola podla mna paradna. Aj luky, strme vyslapy, vela krasnych singlov...O rok sa vidime znovu.
A hodnotit tu nevyznacene sprchy a podobne ptakoviny...ved staci len otvorit usta a spytat sa. Jedlo som nehodnotil ani na jednom maratone- za prve tam nechodim koli jedlu, za druhe ma pocit ze je to vsade rovnake a za tretie po zavode zozeriem vselico:)
Znacenie tratie neviem moc posudit, v tomto pripade stacilo ist po vyjazdenej stope:)
A ak som si nebol isty kadial, tak velmi chvalim X na stromoch znaciace zly smer, tu by sa mohli inspirovat aj ostatne maratony.
18.05.2015 - 22:03:30
03
..Keď nestačí 5 šípok, dve X-ká a fáborky a potom aj stromy nahádzané cez cestu, proste na budúce tam bude. Bodka.

ja len doplním k tým tvojim fotkám toho miesta, kde to zvádzalo pokračovať (napriek značeniu): hneď dole boli dvaja chlapíci a pýtali sa ma, či je to problematické tam, či tam majú ísť natiahnuť pásku, alebo niečo také.. Čiže naozaj snaha to vyznačiť čo najlepšie a aj drobnosti operatívne zlepšovať..
Ale priznám sa, že najprv som sa tiež chystal skočiť ten konár :-) až potom som si všimol, že to asi nebude dobrý nápad, zvlášť keď celá trať bola naozaj super prečistená..(až na to blato - nedalo mi:-)..
19.05.2015 - 10:05:12
01
keyboard_arrow_up