lapaloma - ja pisem o tom ze ak chce Porte pretekat na top 5 na Grand Tours, tak musi byt ovela vacsi profik. Taketo kiksy sa jazdcovi jeho rangu nesmu stat, tak ako by sa to nestalo ostrielanym pretekarom ako je Contador alebo Nibali. Im by sa to nestalo uz aj preto, lebo vzdy maju pri sebe svojho domestika ktory im to koleso alebo cely bike da.
Inak to pravidlo je dobre, lebo jazdec ktory pomoze svojmu krajanovi, by asi nepomohol jazdcovi z inej krajiny a z ineho timu, ked sa ocitne v rovnakej situacii. Napriklad keby tam stal s defektom nejaky talian, tak si ho Clarke ani nevsimne. To pravidlo ma eliminovat tuto disproporciu.
20.05.2015 - 07:58:57
00
len to nevypovedá o Portem ale o tom že jeho tým sneho má zjavne prču, podobne ako Saganov tím so Sagana :)
20.05.2015 - 08:03:05
00
A čo takí bratia, napríklad PV + MV ... pomohli by si ?
20.05.2015 - 08:06:00
00
lapaloma - ja pisem o tom ze ak chce Porte pretekat na top 5 na Grand Tours, tak musi byt ovela vacsi profik. Taketo kiksy sa jazdcovi jeho rangu nesmu stat, tak ako by sa to nestalo ostrielanym pretekarom ako je Contador alebo Nibali. Im by sa to nestalo uz aj preto, lebo vzdy maju pri sebe svojho domestika ktory im to koleso alebo cely bike da.
...


Vzdy zas az tak nie.
A mozno to spravil Clarke naschval ako sabotaz, poznajuc to pravidlo :D

Ale ked UCI uplatnuje taketo pravidlo, mala by sankciovat vsetko, tak ako by mala a nezatvarat oci.
20.05.2015 - 08:12:28
00
lapaloma - ja pisem o tom ze ak chce Porte pretekat na top 5 na Grand Tours, tak musi byt ovela vacsi profik. Taketo kiksy sa jazdcovi jeho rangu nesmu stat, tak ako by sa to nestalo ostrielanym pretekarom ako je Contador alebo Nibali. Im by sa to nestalo uz aj preto, lebo vzdy maju pri sebe svojho domestika ktory im to koleso alebo cely bike da.
Inak to pravidlo je dobre, lebo jazdec ktory pomoze svojmu krajanovi, by asi nepomohol jazdcovi z inej krajiny a z ineho timu, ked sa ocitne v rovnakej situacii. Napriklad keby tam stal s defektom nejaky talian, tak si ho Clarke ani nevsimne. To pravidlo ma eliminovat tuto disproporciu.

no a ked to budu 2ja taliani co sa nenavidia tak si asi tazko pomozu, cize to pravidlo je nanic :)
proste kto chce pomoze kto nie nie, ked dakto chce dat svoje koleso dakomu tak je to jeho vec
20.05.2015 - 08:22:07
00
inak s Mišom Kolářom aj so Saganovcami je možnosť pri troche šťastia potrénovať aj tu a zadarmiko :D
20.05.2015 - 08:33:39
02
Trochu sa zabúda na to, že tam nešlo iba o pomoc krajana krajanovi. Obaja jazdci sú veľkí priatelia.
Myslím, že v zápale pretekov, keď ide pelotón posledných 5 - 6 km 60km/h a všetci idú hranu a vysoké tepy, tak pri technickom probléme každého jazdca najskôr napadne rýchlo vymeniť/opraviť a stratiť čo možno najmenej času. Myslím, že ani Porte ani Clarke v tom momente nepremýšľali nad pravidlami. A zo strany Clarka to bolo skvelé gesto.
Navyše aj tak bolo pre SKY prakticky nemožné dostihnúť na rovine rozbehnutý pelotón. Tým však nechcem povedať, že pravidlá by sa nemali dodržiavať. Ale toto je dosť špecifický prípad, ktorý sa mal možno hodnotiť individuálne. IMHO je to podobné ako keď jeden tým pomáha druhému na špici stiahnuť náskok skupinky v úniku.
20.05.2015 - 08:39:30
03
Každý rok na TdF vytiahne UCI nejaké pravidlo z roku 1800 a ide ho kontrolovať a sankcionovať všetkých zaradom. Clarke by mal dostať cenu FairPlay za to gesto s kolesom, ale dedkovia v UCI by sa z toho asi ... no veď viete čo. Žiadna iná športová organizácia na svete si tak neserie do vlastného hniezda ako UCI. Čudujem sa, že ich už dávno niekto nezrušil.
20.05.2015 - 08:48:45
07
ono je aj otazne, ze ak by fotky tohto cinu neobleteli svet za 3 min, ci by na to niekto vobec prisiel :)
20.05.2015 - 09:42:20
00
tak rozhodcovia neudelili penalizáciu kvôli fotkám, tí to mali naživo
20.05.2015 - 09:59:16
01
uran je gramár, teraz už bude držať krok s contadorom a spol v kopcoch :D

"etixx_quick_stepBreaking news! ........ @rigobertouran cut his hair thanks to @maxime_bouet"

igcdn-photos-h-a.akamaihd.net
20.05.2015 - 13:06:01
00
no Ilnur je vo forme :) uvidime ako dlho :D
20.05.2015 - 16:58:10
00
Každý rok na TdF vytiahne UCI nejaké pravidlo z roku 1800 a ide ho kontrolovať a sankcionovať všetkých zaradom. Clarke by mal dostať cenu FairPlay za to gesto s kolesom, ale dedkovia v UCI by sa z toho asi ... no veď viete čo. Žiadna iná športová organizácia na svete si tak neserie do vlastného hniezda ako UCI. Čudujem sa, že ich už dávno niekto nezrušil.


S týmto stopercentne súhlasím. UCI si nasrala pekne do huby. Ideme v športe presadzovať fair-play, ale na druhej strane sú tu stupidné pravidlá...
20.05.2015 - 17:57:50
00
UCI si robi sama pravidla, sama ich porusuje, sama ich meni, sama ich rusi, sama sa nimi riadi kedy sama chce...cele je to o uplne niecom inom ako o pravidlach, cele je to len a len o peniazoch. kto pomasti spravne vrecka ten sa ma dobre a napriklad Astana teda musela nedavno mastit fajnovo
20.05.2015 - 19:08:28
00
neviete aký trest je za jazdu cez zeleznicne priecestie,ked su rampy dole?tak ako sa to stalo pri jednej z jarnych klasik,sa mi zda,ze tam je okamzite vylucenie zo zavodu..a nezda sa mi ze vtedy nejako zasiahla UCI a davala pokuty..nechcem to porovnavat,uvadzam to len ako priklad dodrzovania pravidiel..ak to tak nie je,tak nic :)
20.05.2015 - 20:47:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up