najde sa tu niekto z NM alebo okolia na vystavbu technickeho XC okruhu nad kamennou v NM?
ide mi len o nejaky aspon 4-6km okruh s technickymi pasazami, prudkymi vyjazdmi, nejakou tou dvojvlnkou, kamene, korene... proste to co sa vo svete jazdi na XC :)

ide hlavne o zabavu a spestrenie si dna po praci :)
25.10.2014 - 20:01:19
00
Máš aj nejakú predstavu, ako to celé bude prebiehať (by prebiehalo - lokalita, povolenie...)?
28.10.2014 - 13:24:10
00
nie uplne :)

len lokalita je mi jasna... niekde nad kamennou (ak si z NM tak budes vediet kde)... je mi jasne ze je to velky les, ale tak mozno ho mas viac pojazdeny ako ja a budes vediet poradit co a kde...
nedavno som sa dopocul ze kusok od vysielaca ma niekto spravene nejake klopeknky, skoky atd... no zatial som tam nebol pozret.
mne ide len o nejaky okruh ktory by nevyzadoval nejake extra velke zasahy (vykopat si klopenu zakrutu alebo spravit nejaku vlnku nepovazujem za zakrok kde treba povolenie).
28.10.2014 - 13:48:27
00
nie uplne :)

len lokalita je mi jasna... niekde nad kamennou

Ano bývam v Meste a aj som pochopil, že by to malo byť na kamennej :)
Len som mal na mysli, či máš aj nejaké konkrétne miesto. Kamennú pojazdenú mám, na XC to tam je priam ideálne a po práci je to najbližšia lokalita, kam vypadnúť, keď je čas.
Áno, od vysielača ide smerom k mestu jedna trať, obávam sa však, že oficiálna asi nebude.
Tak isto sa obávam, že ak by si chcel robiť akékoľvek terénne úpravy, tak povolenie treba bude a je jedno, či je to les, či pozemok patriaci štátu alebo je súkromný. Ďalej je to CHKO Malé Karpaty, neviem, či tam je aj daaký poľovný revír atď. Takže take jednoduché to asi nebude. Ale pripojil by som sa rád, takéto niečo ma láka a nemám problem sa pridať, keďže XC jazdím.
28.10.2014 - 14:26:49
00
hej, viem ako to myslis, no ja to zas neplanujem robit az tak oficialne aby z toho bola doslova opaskovana XC trat :)
staci odhrabat ci vyjazdit nove chodnicky (za to nas odtial myslim nikto hnat nebude) a daju sa isto vyuzit aj prirodne prekazky, teren tam je clenity celkom dost, takze aj tych zasahov mozno nebude treba az tak moc.

ja tam "mam" jeden cca 6km okruh, vsetko to vedie po uz existujucich chodnikoch. Je tam par prudsich vyslapov a jeden skoro kilometrovy singlac ale nic moc technicke, takze ma to uz celkom nudi a preto by som to rad nejak spestril...

nikedy by som aspon zo zvedavosti isiel rad pozret co tam maju chalani spravene kusok od toho vysielaca, mozno cez vikend aj vyjde cas a popri tom aj popozerat nejake nove useky kde by sa dalo potiahnut nejake to XC
28.10.2014 - 15:23:33
00
Podla mna ani moc stavat nemusis:
zlta TZT - miestna zlta - Rodriguez - zelena TZT - po zvaznici poza Salasky sem http://cmaps.gpsteam.eu/index_cz.html#x17.77646y48.77149z9m1
potom uz len najdes nejaku lesnu cestu na Salasky, pridas trat co spomina Vlado (este som ju nejazdil) a pestry okruh je hotovy :)

Netusite ako to vyzera popri potoku z Cachtic do Visnoveho? Bol to taky kamenisty chodnicek, siel som ho davno aj na biku, mozno by sa dal upravit na technicke pojazdenie... (a dokombinovat s Trnky-brnky zjazdom).
28.10.2014 - 15:26:36
00
Palo TT: vsetko to co popisujes poznam :)
aj trnky brnky...

problem je ale ako napojit koniec Rodrigueza alebo Trnky-brnky tak, aby si z toho mal okruh?
28.10.2014 - 15:32:23
00
Ten chodnik popri potoku (na opacnej strane ako cesta) by sa hodil, len netusim, ci je to v stave pouzitelnosti pre bike, bolo to dost technicke ....
Treba pozriet v miestach ako zlta odbaca hore http://cmaps.gpsteam.eu/index_cz.html#x17.76923y48.73856z10m1
28.10.2014 - 15:36:48
00
hej, viem ako to myslis, no ja to zas neplanujem robit az tak oficialne aby z toho bola doslova opaskovana XC trat :)
staci odhrabat ci vyjazdit nove chodnicky (za to nas odtial myslim nikto hnat nebude) a daju sa isto vyuzit aj prirodne prekazky, teren tam je clenity celkom dost, takze aj tych zasahov mozno nebude treba az tak moc.

ja tam "mam" jeden cca 6km okruh, vsetko to vedie po uz existujucich chodnikoch. Je tam par prudsich vyslapov a jeden skoro kilometrovy singlac ale nic moc technicke, takze ma to uz celkom nudi a preto by som to rad nejak spestril...

nikedy by som aspon zo zvedavosti isiel rad pozret co tam maju chalani spravene kusok od toho vysielaca, mozno cez vikend aj vyjde cas a popri tom aj popozerat nejake nove useky kde by sa dalo potiahnut nejake to XC

Okruhov by sa tu urobiť dalo viacero, to by až taký problém nebol, len by to asi nebolo také členité, ako si spomínal (tie šutre zo sveťáku :) ). Tú trať, čo sa tu spomína nájdeš ľahko, križuje tú zvážnicu, čo ide od drevených búd nad hlbokou smerom na Bzince za tým prvým krmelcom pod cestou na pravej strane. Keď budeš v tom mieste, ako postol Palo TT 15:26 a nepôjdeš popri tej starej obore smerom na Hrušové, ale dáš sa smerom doľava, prídeš po zvážnici až pod Salašky a približne na úrovni vrchola túto LC táto trať znovu pretína. Z pravej strany je to pekný dlhý zjazd, je to krásne vidieť. Cez víkend by som vybehol s tebou, ale sobotu už mám obsadenú.
28.10.2014 - 20:56:04
00
Ten chodnik popri potoku (na opacnej strane ako cesta) by sa hodil, len netusim, ci je to v stave pouzitelnosti pre bike, bolo to dost technicke ....
Treba pozriet v miestach ako zlta odbaca hore http://cmaps.gpsteam.eu/index_cz.html#x17.76923y48.73856z10m1

Tento chodník popri potoku sme šli asi mesiac dozadu. Vo Višňovom sme zo zelenej od Hrušového vošli medzi tými domami na chodník popri trati, potom cez lúku (je zarastená, ale po tej cestičke sa prejsť dá) až k železničnému mostu a napojili sme sa na ten chodník smerom cez dolinu popri potoku. Je to dosť technické, mne to na kostitrasovi robilo v niektorých miestach problémy, ale kamarát na FS to prešiel plynule. Na poslednej lúke s ohniskom sme prebrodili potok a vyšli na asfaltku do Čachtíc. Tu naša jazda popri potoku skončila.
28.10.2014 - 21:05:25
00
VladoNM: ok, uvidim co a ako bude cez vikend, ked tak by sme mohli tu nedelu ist pozret na kamennu.
este si tu napiseme.
29.10.2014 - 12:28:20
00
Dobre, ja tiež ešte neviem definitívne povedať, ako na tom budem.
Mohli by sme prípadne aj v nedeľu.
29.10.2014 - 12:44:06
00
VladoNM: ok, uvidim co a ako bude cez vikend, ked tak by sme mohli tu nedelu ist pozret na kamennu.
este si tu napiseme.

Tak čo, podarilo sa ti cez víkend vybehnúť do terénu dačo popozerať? Mne sa nedalo ani v nedeľu.
03.11.2014 - 21:24:49
00
Skús sa ozvať na rebelklub.com Myslím že kamennú a trasy okolo Nového Mesta a Čachtíc poznáme dosť dobre. Momentálňe pripravujeme trasu Nové Mesto cez Plešivec tak aby s nej bolo kolo. A máme i dve traťe na Kamennej.
24.05.2015 - 21:16:26
00
keyboard_arrow_up