Ked chcete davat meno trailom, treba sa pridat na brigadu! :) uz stredu o 16tej napriklad..
25.05.2015 - 20:28:46
01
toto bolo dobrééééé "marketingové" premostenie :-)
26.05.2015 - 08:41:48
04
neviete, je uz usek s.Repy - Galova (zelena TZ) prejazdny? Viem ze sa to normalne nejazdi a obchadza sa to trochu severnejsie, ale aj tak... Koncom minuleho leta to bola katastrofa, vela povalanych stromov a tak
26.05.2015 - 16:18:51
00
Ono je to technicky katastrofa. Vela sutrov, pozom mlady les ktory nie je znaceny.
26.05.2015 - 16:25:28
00
Minule (2t dozadu) sme tam bludili. Chceli sme sa dostat na Sivec, z jahodnej nad kosicku belu a potom dokopca. Mal som vyklikany gpx, ktory som spravil po lesnych cestach, aby som obisiel vysoky vrch. Pamatal som si, ze na fore sa riesila nejaka obchadzka, ale spravne gpx som nedohladal. Spat ku veci, tie lesne cesty uz skoro vobec neexistovali a v jednu chvilu sa premenili v przlivu a v druhu chvilu to bol polom - stale kolmo na vrstevnice. Pohybovali sme sa cca 300m pod zelenou - medzi sedlom repy a galovou, no nedalo sa tam dostat. tak sme sa spustili na nemcovu dolku a dole asfaltom sme sa vyhybali crosskam :-) i tak to bolo na nieco dobre, lytka takto clovek len tak nevytrenuje :-) ale i tak, ak ma niekto .gpx na sivec, nejaku obchadzku, tak o neho prosim a zaroven dakujem!
26.05.2015 - 16:55:20
00
Napriklad nieco take?
Príloha:
je to naklikane nechcelo sa mi spajat realne data z viacerych vyjazdov, ale je to celkom presne. Alebo si chcel nieco juhozapadnym svahom popod hreben?
26.05.2015 - 18:03:05
00
Pred dvoma tyznami som siel zo sedla galova na priehybu pod sivcom. Zelena znacka. Na jednom useku uteseny singlik- mozno aj kilometer. plno zihlavy samozrejme :) Treba vsak davat pozor, dva krat sme stratili znacku, ale vratili sa a nasli. Vela tazby dreva a cesty dost ponicene, po dazdi to tam je tazko zjazdne.
26.05.2015 - 20:03:02
00
Na Sivec som siel minuleho roku najprv na biku a ked som za Galovou na zelenej stratil znacku skusil som to pesi. A je to alebo bolo v jeseni a v zime pekne riechodné, ale....
Z Galovej sa treba vydat nie po zelenej na Priehybu pod Sivcom, ale po modrej znacke, ktora ide na Kosicku belu. Znacka vedie po peknej lesnej ceste dole kopcom. Zhruba po 450 m zjazdu sa pride na krizovatku lesnych ciest v tvare Y na ktorej je aj drevena buda pre lesakov. Modra znacka pokracuje do lava dole kopcom. Treba sa vsak dalej vydat po vrstevnici ako by do prava. Cesta tam trochu stupa a zhruba po 600 m sa na nej objavi aj zelena znacka, ktora vedie z Galovej ktora pride k razcestniku Priehyba pod Sivcom.

Ak by sa tam niekto chcel vybrat rad sa pridam.

Prikladam aj mapku, popisana trasa je oznacena cervenou farbou.

Prílohy:

trasa na sivec.JPG
trasa na sivec.JPG 59.92 KiB thumb_up1thumb_down

26.05.2015 - 20:31:45
02
Neviem preco nie po zelenej, az taka strasna nie je. Trocha zarasta, sem tam padnuty strom. Ale ked kedysi bola precistena bola super.
26.05.2015 - 20:34:59
00
... lebo žihľava?

Ja chodievam presne tak, ako popisuje neron.

Dva razy som išiel po zelenej, vždy smerom od Sivca a vždy vo vysokej žihľave, ktorá mi ošľahávala aj prsty zvierajúce riadidlá. ... ale netvrdím, že to nevyskúšam tretíkrát.
26.05.2015 - 20:39:41
02
No pravda, bol som tam iba zjari alebo ked uz mrzne, tak asi preto som zihlavu nestretol.
Do naklikaneho gpx som dal obe trasy, zelenu aj to co popisuje neron. ;)
26.05.2015 - 20:45:15
00
Este nieco na otazku od ekmara, pred dvoma tyzdnami som presiel trasu zo sedla Repy (alebo niekde uvadzane ako sedlo pod Vysokym vrchom) az na zeleznicnu zastavku Ruzin. Avsak, trasu po zelenej TZ by som neriskoval, siel som po nej v zime a bola to dost bieda. Znacka sa miestami stracala alebo chodnik bol bikom neprejazdny, pesi turista popreskakuje nejake tie kmene po vyvratoch.

Co odporucam je nasledujuca trasa. Treba vyrazit po cervenej smerom na Prielohy alebo Janosikovu bastu. Asi po 250 m od razcestnika pod Vysokym vrchom pride krizovatka v tvare X. Na nej treba zabocit ostro do lava (je to cesta bez turistickeho znacenia a je to prva odbocka od razsetnika do lava) a po vrstevnici popod hreben kopca Koprivy (ten je vzdy po lavej ruke). Cesta sa ku konci zvazuje a v miernom klesani vychadza na krizovatku kde si lesaci priblizuju drevo a kde sa napaja na cestu a modru TZ veducu z Galovej na zeleznicnu zastavku Ruzin. Ak chces ist dalej na Galovu, odboc na modru znacku ktora vedie cestou hore kopcom.

Cesta je v perfektnom stave, nijaka tazba, asi v polovici je cez nu padnuty strom ale je pekne prerezany a da sa prejst nijake prenasanie alebo obchadzanie nehrozi.

Na prilozenej mapke je tato trasa vykreslena cervenou farbou. Bohuzial lesna cesta nie je naznacena na mape freemap, ale v skutocnosti tam je.

Prílohy:

sedlo Repy - Galova.JPG
sedlo Repy - Galova.JPG 56.27 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2015 - 22:16:43
03
Chapem, taze zelena medzi 'repy, -> ,galova' je gzungel jak furt

@Neron , dik za tak presny popis
26.05.2015 - 22:54:34
00
http://www.tronkosice.sk/Akcie/A2012/Ruzinok
26.05.2015 - 22:58:31
00
kôli zlému počasiu presúvame dnesnu brigádu na štvrtok 16:00, takže máte možnosť sa prihlásiť a prísť pomocť postaviť nejake tie klopenky v zaujímavom úseku Zlatoklopky
https://www.facebook.com/events/1613845318895197/
27.05.2015 - 08:41:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up