Bike nie je iba o ohadzani komponentami, uz sa to tu neraz riesilo... povodna otazka bola na 120 a 130mm zdvihy nie? A teraz sme tu pri stroji, ktori makaci kupuju na enduro preteky... aby sa nim niekto vozil po singlacoch...


sakra, takze s mojim spectralom ex sa nemozem vozit dochodcovskym tempom po singlacoch a musim jazdit zavodne po nejakych FR/DH tratiach ? :lol:

..podla mna je ten bajk uplne univerzalny, este aj v tej EX konfiguracii, a jedine miesto kam sa moc nehodi je asfalt :)
28.05.2015 - 11:14:54
00
Bike nie je iba o ohadzani komponentami, uz sa to tu neraz riesilo...


Bike nie je iba o ohadzani komponentami, uz sa to tu neraz riesilo...


A riesi sa to uplne zbytocne, pretoze ak su ramy v kategorii znacne podobne (teraz nehovorim 120 vs 140,etc.. len medzi znackami v rovnakej kategorii,etc. geometria), tak je dolezite co dostanes ako cely balik. Ziadny z tych ramov nie je o tolko lepsi dnes nez iny ze by to stalo za to aby clovek dostal 'vyrazne' horsie osadenie.
A vela ludi ma zbytocne poddimenzovany bajk lebo foristi vzdy odporucia ist do kategorie 'iba co vyuzijes teraz'. SpectralEx nie ziadna enduro raketa, je to lahky (12,5kg !! ), dobre slapatelny bajk s 2 funkcnymi lockautami. Enduro raketa je to v ociach ludi co vidia 150mm vidlu a kratky predstavec a uz frflu v dusi kam sa posunul mtbiking.

Neni absolutne nijak horsim kompromisom aj keby sa nim dakto 90perc. casu vozil po singlacoch. V zahranici s tymto nikto problemy nema, ale tu ma z toho kazdy komplexy a idealne nech si kazdy len hardtail kupi, vsak tu mame karpaty sotva.
Ale to ze dnes uz sa kopec ludi cez leto povozi po alpskych bajk parkoch sa uz v uvahu nebere. Tam zabava s Nervom a inymi trail bikymi so 69 uhlom jednoducho konci. A na Spectrale pokracuje.

Ak je niekto spokojny s Giantom nizkej triedy a FoxEvolution, a sniva ze tam raz upgradne na RC4 Floaty, pre mna za mna ak mu toto pride ako racionalne uvazovanie budiz. Ale radit to novacikom je scenestne a iracionalne. Je to fallacy z kategorie "bolo to dobre pre mna, musi aj pre teba". Taketo veci sa riesi pri inej cenovej kategorii a uplne inych ramoch. Tu sa bavime o best of deal pre prvy poriadny bicykel do 2.5k euro.

A vravim, dal som to len ako vec navyse. Autorka si zajazdila na Riote a pacilo sa jej to. To je ta ista kategoria. Davam to sem ako protivahu vseobecnemu nazoru, trocha ineho nadhladu sa hodi medzi zabetonovany pohlad.

Vo vysledku je na autorke aby si dobre premyslela co 'tuzi' jazdit, nielen to co prave jazdi teraz a vybrala si z relativneho dobreho okruhu kandidatov. Zopar hore uvedenych (napr. Rose), dobri kandidati boli, ini (Giant), ani nahodov. Ja som len pridal dalsi kedze to s tym uz hranici. Howg.
28.05.2015 - 11:27:58
05
Ty si vysadil pirule?
28.05.2015 - 11:31:26
00
Ty si vysadil pirule?


:- ) Aby som pravdu povedal, nie je to scestna otazka na mna.

Pozri, mam 5 minut denne ked si pozrem dake fora, rychlo daco napisem. Ak ti to pride nebodaj emotivne, tak to je proste moj styl, prosim odignoruj podton, nie je cieleny. Neskor by som sa uz k teme nikdy nevratil.
28.05.2015 - 11:33:57
00
Hlavne ti potom podakuje, ked nebude stihat tocit 1,7 kg gumy na kolesach za ostatnymi na vyjazde. ;) Preco si nepriplatti 900e navyse oproti Nerve napr. a potom nevladat s bikom do kopca...:D a k tomu 34z prevodnik, idealne pre drobne ziena (predpokladam ze este zacinajuci biker).
28.05.2015 - 11:52:31
00
Hlavne ti potom podakuje, ked nebude stihat tocit 1,7 kg gumy na kolesach za ostatnymi na vyjazde.


Len na tvoje poznamky: Vsimol som si ze znatelna cast ludi na fore ma na Nervovi vyrazne naddimenzovane gumy (napr. 2.3 Hans Dampfy). Slapu tak ako im staci kondicka, no sudim z toho ze by prezili aj vyssi bajk, len sa preto neodhodlali.
EX ma od vyroby HR/Ardent, sotva plaste co by ta brzdili priserne do kopca. Kopec ludi tu kombinaciu jazdi na bezne traily. Nepoviem kebyze tam su moje Trail king/Magic Mary 2.4, ale tu tvoj sarkazmus nefunguje ani ako hyperbola.

A nemusi mi dakovat, rozhodnutie je predsa na nej co si kupi. Co som ponukol, vychadza uplne z budgetu a vyskusanych bicyklov co dala autorka temy.
Na zvysok tvojho rypania uz dnes nemam chut odpovedat.
28.05.2015 - 12:02:19
00
Faktom je, ze si musi sama sisi ujasnit na co potrebuje bajk a podla toho nasmerovat vyber. Ale riadit sa trendami v tom zmysle, ze sa zväcsuju zdvihy, zväcsuju kolesa, rozsiruju rajdy a teda treba kupit bajk s co najväcsimi zdvihmi, kolesami a rajdami aby bol IN aj o 2 roky naozaj neodporucam. Kupovat bajk sa ma na to, co aktualne clovek jazdi a jazdit planuje. Urcite nie je vhodne kupovat predimenzovany zbytocne vysokozdvihovy stroj ak clovek uvazuje o singlovani a pretekoch ako pise sisi. A ze "mozno raz" skusi aj bajkpark? Na to si predsa moze raz v sezone pozicat priamo v parku poriadny vysokozdvihovy zjazdovy stroj za par eur a nemusi sa celorocne trapit na nevhodnom bajku na singloch a pretekoch.
28.05.2015 - 12:12:24
01
viac som sa na singloch trapil na XC Cube ako na spectrale
28.05.2015 - 12:50:31
01
sisi007 tento by ti nesiel k pleti? ;)

Prílohy:

DSCF3462.jpg
DSCF3462.jpg 495.69 KiB thumb_up1thumb_down

28.05.2015 - 15:42:45
00
:D dakujem...na zlte nmoc nie som, ale ta kombinacia..jeeeej :D :D
28.05.2015 - 15:44:52
00
a zelene gumaky su vraj k nemu zadara :-D
28.05.2015 - 15:46:03
00
keby boli zlte, tak je zladena nakomplet :)
28.05.2015 - 15:50:40
00
Este jedna otazka k tlmicom....je nejaky iny ako opticky rozdiel pri tom, ako je tlmic umiestneny? canyon ho ma vertikalne a rose ho ma skor horizontalne.
28.05.2015 - 15:54:03
00
keby boli zlte, tak je zladena nakomplet :)

- nevadi, aspon bundu mam podobnu :P
28.05.2015 - 15:55:24
00
Este jedna otazka k tlmicom....je nejaky iny ako opticky rozdiel pri tom, ako je tlmic umiestneny? canyon ho ma vertikalne a rose ho ma skor horizontalne.



http://www.mtbiker.sk/clanky/5790/prehlad-systemov-pruzenia.html
28.05.2015 - 15:59:21
00
keyboard_arrow_up