Ja tam chodim hore po takom inom chodniku
07.06.2015 - 20:50:20
00
Obe varianty su zjazdne?, nie je 1. moc technicka ?
V utorok pojdem asi pojazdit Kobylu tak jednou by som zisiel a druhou vysiel.

Johny29Ak ideš od Devinskej tak tam vieš prísť z dvoch smerov.
1.od SANDBERGU,prídeš hore k tomu pieskovcu a dáš do ĽAVA(tabuľka s označením POD DEVINSKOU KOBYLOU) ta tam zavedie
2.krizovatka v Devinskej Novej Vsi medzi TERNOM,EISNEROVOU..(
07.06.2015 - 21:13:53
00
Dnes som stretla par ludi. Skor som zdrhala, kedze sme vzbudzovali velku pozornost hlavne na V.Homole :D inak asi takto. Neviem ci je to dobre zratane podla cyclo mio je to 58,83km...Fotak som pozicala na jednu akciu takze nic :/

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 829.27 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2015 - 22:44:14
010
Veľmi pekné kolečko :y:
07.06.2015 - 22:49:02
00
... sme vzbudzovali velku pozornost hlavne na V.Homole :D

Nebodaj ste ju vyslapali v pedaloch? Tak to sa potom nedivim tej pozornosti. :)
07.06.2015 - 22:50:39
00
Dnes som stretla par ludi. Skor som zdrhala, kedze sme vzbudzovali velku pozornost hlavne na V.Homole :D


Zdrhala, vzbudzovali veľkú pozornosť? Čo, prečo, ako? Nechápem :-(
07.06.2015 - 22:52:55
00
Ja tiez bajkujem v bikinach a vzbudzujem velku pozornost, uplne ta chapem ;)
07.06.2015 - 22:55:09
03
Bony pise v hadankach :D
07.06.2015 - 23:00:04
00
V pedaloch sme to nedali samozrejme...iba ciastocne...a pozornost sme vzbudzovali, lebo dve baby davaju bomby na bike dole z Homoli. toto Kolecko bolo fajn len to teplo zabijalo. :) inak super
07.06.2015 - 23:01:21
01
Bony zo Zbojnickeho na Rybnicek sa dalo v pohode prejst? ci je to uz po kalamite prejazdne?
08.06.2015 - 00:07:29
00
quidoo - dnes som totalne zabludil pod Homolou, chcel som ist cez kamennu branu tou cyklotrasou, ktoru si vyznacil na cykloserveri, ale nejak som tam zle odbocil a po chvilke som sa ocitol na tej plosinke, kde zacina strmsia cast zelenej znacky. No tak som musel ist po nej az nahor :/ je strasna, strma, rozbita, kopa haluzin, este si na nej aj pezinski bajkeri vybudovali skoky, nastastie prave ziadny nesiel, inak by ma asi zabil.
keby sa ta tvoja cyklotrasa dala nejako vyznacit na stromoch, to by bolo fajn.

mimochodom, pri vajnorskom nadjazde na cyklotrase Jurava je novy bufet, hned na vrchu prveho kopceka, ked idete od Race.
08.06.2015 - 00:16:31
00
ja som to tento rok este nesiel popravde, bal som sa ze po polome to tam bude neprejazdne, vyzera to ze usek kamenna brana-zbojnicke je neprejazdny, takze kym nebude sprevadzkovany ani tam neplanujem ist, horna cast zelenej znacky ako su vykricniky je od polomu stale neprejazdna - aj to tu pisali viaceri

cierne bodky je alternativa, je to udrziavane bajkermi
zelene bodky jazdim v poslednej dobe ked idem hore

Prílohy:

homola.jpg
homola.jpg 524.63 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2015 - 00:26:09
02
ok ta zelenymi bodkami vyzera fajn, dik.

ja som dnes okrem tej Homoly pojazdil aj lesy nad Kuchynou, je to tam dost divoke, okrem mnoho vysokej zveri som vyrusil aj dve skupinky diviakov, z toho jedna obrovska funiaca megasvina prebehla cez cestu kusok predomnou :) nikto tam asi nechodi, a tak ma zver klud. stretol som iba dvoch polovnikov.

Prílohy:

P6071200.JPG
P6071200.JPG 237.17 KiB thumb_up0thumb_down

P6071220.JPG
P6071220.JPG 475.7 KiB thumb_up0thumb_down

P6071247.JPG
P6071247.JPG 271.63 KiB thumb_up0thumb_down

P6071229.JPG
P6071229.JPG 409.07 KiB thumb_up0thumb_down

P6071265.JPG
P6071265.JPG 295.9 KiB thumb_up0thumb_down

P6071226.JPG
P6071226.JPG 463.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vysoka
P6071259.jpg
P6071259.jpg 337.82 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2015 - 00:37:03
04
Tak zhrnutie sobotnajsieho vyjazdu PN-PK a slubovane GPX (len po Jahodnik) - http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=180471

Trasa super - velka cast pod stromami v lese a viacero bodov, kde sa dala docerpat voda/jedlo. Vsetko sa dalo prejst na bajku, okrem par kratuckych pasazi (ak ma clovek nadupane horekop aj dolekop :D). Par stupani bolo ozaj velmi vyzivnych - tiahle a cim vyssie, tym strmsie, tie posledne metre stali uz dost sil a bolo pre nemakacov lepsie potlacit. Asfaltu pomerne vela, ale povrch a charakter celkovo velmi pestry - od kvalitneho hladuckeho asfaltu kde kilometre nalietavali (Majdan - Zabite), cez pekne singlaciky, tyrajuce bordelove zvaznice (pod Zarubami) az po AM/EN chutovky (Certov zlab, Ostry kamen). Znacenie vseliake - od vyborneho az po biedne. Bez navigacie by to bol miestami velky problem. Udajne 2800 vyskovych. Slusne cez 100ku dialkovych km.

- Piestany, Vrbove, Prasnik, Pusta Ves - cesty, asfalt, v sobotu po 700 minimum dopravy, takze bez problemov pohodlne a rychle priblizenie
- modra TZ od Pustej Vsi po Komarovu - za Pustov Vsou zalomi doprava popri plote do lesa(my sme kus pokracovali po lesnej ceste kym sa nam nezdalo divne, ze nikde nie su znacky) a potom strasnou strminou priamo do kopca a nie po vrstevnici ako sa zda - je to tam zarastene a dlho sme to hladali (z druhej strany by to bola AM/EN chutovka, keby tam neboli popadane stromy) nasleduje krasny singlacik mierne do kopca v zmiesanom lese..ale opat popadane stromy (velka cast sa da ale prejst na biku) a zarastene krikami (first blood)..ale je to tam krasne, zelene, vonave a divoke..a vsade sisky :D po chvili sa pokracuje lesnymi cestami, sisiek pribuda a nasleduje strmy padak na Lopusnu. Paradicka, len opat nevhodne padnute stromy a v 1 useku uz je driftovania pre moj semislick plast za komfortnou zonou. Celkovo som mal pocit, ako keby tam niekto naschval polamal tie stromy... Od Lopusnej uz len lesne zvaznice s bezproblemovym povchom a peknymi tiahlymi stupaniami a v zjazdoch s hrbami prachu, ze sme vsetci kotrolovali ci nemame defekt - kolesa po tom doslova plavali. Za mokra to moze byt mordor. :D
- zvaznica od Komarovej dalej asfaltka (myslim) pod Siroku - bez navigacie sa nedala trafit, je to odbocka zo slusnejsiej lesnej cesty...ale odbocka je uplne zarastena, dalej je to kratka mierne zarastena a zabordelizovana zvaznica
- Siroka - Ostra uboc - modru TZ sme nenasli, je to zarastene a su 2 mozne cesticky...my sme sa vydali podla navigacie tou nespravnou (do kopca :D) tak navrat a tu druhu kvoli vysokemu porastu sme radsej ani uz neskusali a na Ostru uboc sme presli oklukou po asfalte
- cervena TZ Ostra uboc az po Dobrovodsky hrad - nadhera..zacne to nenapadne a nudne a kazdym metrom je to lepsie a lepsie (od lesnej cesty po krasny singlac s peknou technickejsou vlozkou pri konci), hrad je super tiez, velmi pekne miesto, da sa tam aj zajazdit :)
- cervena TZ Dobra Voda az Vitkov Mlyn - privita nas zavrety cintorin v Dobrej Vode, dalej zhovorcive strbave panicky capujuce z pramena do bandasiek (rybnicek v stave mocky par m povyse vyzera zaujimavo). Po lesnej ceste cez polia to nejde zle, ale dupeme lebo uz zapeka, s viacerymi turistami prehodime par slov (tento krasny den mal kazdy koho sme stretli dobru naladu :) ) a stihnu nas varovat pre stupakom dalej..pche!...onedlho uz takmer opat tlacim, ale tentorkat to nevzdam, ani keby som sa mal posrat... Veru, o chvilu mokro v gatiach signalizovalo cosi podozrive, ale opakovana kotrola ukazala nastastie len slany pot. Nasledovala pohodova asfaltka, prechod cez most na vacsej asfaltke s dopravou a za stavebnym odpadom v lese poriadne rozmrdana kamenista zvaznica...za mokra to musi byt o dusevne zdravie. Stupak okolo plotu zvernice v Dolnej Rakovej zabavny veru nie je, ale tesime sa z chladku v lese. V zjazde stretavame znicene vyzerajucu dvojicu tlaciacich bikerov z Trnavskej 100ky (pamatam si karbonove enduro CTM). Asfaltka okolo kamenolomu je humus - spek, doprava a prach.
- Vitkov Mlyn - Ostry kamen - odbocka z asfaltu po cerven TZ potesi, po chvilke stupanie pomedzi borovice, kamienky a sisky pod kolesami, vyzera to ako v Chorvatsku. Pod Havranicou prichadza navrat do reality - zvuk pil a uradujuci lesaci. Znacenie zle, na jednom mieste vsetko zarastene, dalej rozbite od lesakov. Chvilu potlacime a sups na zvanicu popod Zaruby. Cakaju tu malebne vyhlady smerom na veterne vrtulky, este ze ich je tolko a clovek si moze ospravedlnit kazdu prestavku. Inak je to mordor, stupanie plynule, ale povrch otrasny - kamene, dreva, listie a vsetko rozryte. Trpim ako hovado, neviem ci placem alebo sa mi potia oci. Kamaratke pisem SMS, ze vsetko je paradne a mame sa super. Ma to ale svoje caro, az mi je luto ked zvaznica zacne klesat (citi vazen nostalgiu za celou po prepusteni?). Napojenie na cervenu TZ oslavujeme vyslapom v sedle az po sutre pod Ostrym kamenom (OK, chcel som to potlacit, ale boli tam pekne baby).
- Ostry kamen - Losonec - zjazd z toho pekneho miesta je famozny, strmina s dropom skracuje cervenu, ale driftovanie mi vobec neslo (priroda je mi blizka, vzdy ma pritahovali stromy) a tak vacsinu tlacim. Nasleduju menej prudke korenove pasaze na cervenej TZ, za sucha lahodka aj ked zosadnutiu sa nevyhnem. Za mokra to moze byt naozaj trvacny zazitok. Ciernu skalu vynechavame po rozhovore s bikerom z Trnavskej 100ky a od Breziniek nas caka malebny stupak po modrej TZ smerom k Certovmu zlabu. V 1/2 sa tesim ze som na konci. Opat male nedorozumenie, na konci som sice bol, ale so silami. O chvilu tlacime vsetci. Ked nas zacnu dobiehat vyletnici s vlciakom, tuzime pridat, ale nastastie spomalili. Zelena TZ je super, su tu porebene skoky cez popadane stromy. Pred Certovym zlabom sa pytame na obchadzku nelahkeho useku miestnej piknikujucej rodinky a az zblizka vidim zmutovane geny (incest? radioaktivita? denne sledovanie TV?) Ich navigacia nas smeruje k podozrivym miestam, tak radsej rychlo volime navrat a sup ho do Certovho zlabu. Rodinka tam uz nie je...isto uz na nas polovala v tych miestach, kde nas poslali... Certov zlab tlacim vsetko od prvych sutrov, raz to pridem skusit s cerstvymi nohami a kolenackami...spolujazdec dal vsetko, adrenalinu vyplavilo dobru davku. Zjazd na Jahodnik je pekny a pohodovy, vyskytne sa aj pekny singel.
- Losonec - Zabite - Casta - ta udajne lepsia krcma v Jahodniku je tragedia - terasa kde cez plexisklo prazi na hlavu, vsade zazerajuci pripiti fajciari, katastrofalna obsluha a ceny ako v BA. Alergenmi sa v obedovom menu neobtazuju, nefajciarmi tiez (zakon?) a jedalny listok zhodnotit neviem. Po dlhom cakani sa prisiel niekto opytat, ze co sme si vybrali. Skoda ze sa nikto neobtazoval nam aj podat ten jedalny listok. Rychlo prec. Katastrofa. V Losonci za uradom je to lepsie. Vynikajuce pivo Svijany, jedlo vyzeralo tiez celkom fajn, atmosfera pohodova.Zelena TZ sa po prejdeni vrsku (tlacime s plnymi bachormi) premeni na superrychly a prijemny asfalt az po Zabite. Odtial stupak kamenistou lesnou cestou po zltej TZ. Nad jarkami napojenie na peknu zelenu TZ, pod Geldekom sa delime o vodu s miestnimi chalanmi na bikoch, dvakrat krizujeme oplotenie, kde treba po par schodikoch prenasat. Dalej pobavi studnicka ustiacia na zvaznicu v rockgardene. Zo studnicky nic netecie, ale vsetko je to tam kvalitne rozbahnene. Zjazd do Castej bleskovy s osviezujucim strmsim usekom na konci.
Casta - Pezinok - z Castej je to o tlaceni a hustinach s kliestami, ale na Cerveny kamen je to len kusok. Papiernicka po asfalte, modra TZ na Zajaci jarok. Tam niekomu napadne pozriet, kedy ide vlak. O necelych 50 minut. Alebo o 3h a nieco posledny. Zmena planu nevyhnutna. Co najrychlejsie na asfalt a nabombovat to cez Modru a Vinosady po hlavnej do Peznika na stanicu. Nakoniec stihame so slusnou rezervou, ale o pozitku z bikovania to po hlavnej ceste veru nebolo. Ak by sme nemali celodenne listky na vlak, lepsie by bolo prejst az do BA. Ale stacilo tak ci tak. Vlak bol stary, co znamena najlepsi nakladny vozen aky len moze pre cyklistov byt. :)



postrehy:
- obsluha za 5 v krcme v Losonci za uradom...tak teda dopadlo hlasovanie - 2ja hlasovali ze 5ky, 1 ze 6ky
- spotreba 4,5 l tekutin a nezaskodilo by aj viac - urcite idem kupovat >15 l batoh s 3l hydrovakom (teraz mam 15 l batoh a 2l hydrovak)
- 1 kliest zacvaknuty pod pravou rukou, niekolko zabitych vo faze lezenia po nohach
- prestoje vedia dost zavarit s casom (zbieranie ceresni, obtazovanie slecien, mocenie so zastavovanim, presvedcovanie nahodnych dochodcov aby nevolili Fica)
- chodte do tej krcmy v Losonci, treba vidiet
- podla mna to boli 5ky
- treba vidiet


Naposledy upravil MageZ dňa 08.06.2015 - 12:06:34, celkovo upravené 1 krát.

08.06.2015 - 01:53:57
021
pekný popis, mám svalovicu na palci kým som to prescroloval :-D
08.06.2015 - 06:45:23
02
keyboard_arrow_up