Skvelé postrehy a dobre napísané. Práve som dočítal v nemocnici Hamiltonove Tajné preteky. Kniha iba dokreslila to čo som si myslel o osobnosti LA. Vadia mi v cyklistike aj také typy ako je Oleg Tinkoff. Výsledky za prachy aj cez mŕtvoly. A potom, že pod takým tlakom Velasco dopoval.

Každý profesionálny šport je o prachoch a o šou. A tie ostatné veci a typy s tým priamo súvisia.
11.06.2015 - 11:39:17
02
Mňa to unavuje z toho dôvodu, že obyčajný reálny život je o tom istom - bezohľadných egoistoch, prachoch a šou. Na Tour sa teším, pokiaľ tam bude Froom, Velasco, Nibali a Quintana. Čím viac silných favoritov tým lepšie.
http://aktualne.atlas.sk/armstrong-sa-opat-objavi-na-trati-tour-de-france-tentokrat-pre-charitu/sport/ostatne/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
11.06.2015 - 14:25:44
00
THE PROGRAM OFFICIAL TEASER TRAILER [AUSTRALIA] November 26 thumb_up0thumb_down
11.06.2015 - 14:36:07
00
Rachela, páči sa mi meno tvojho bicykla. Také severské. Tak som si spomenul na tretiu časť Rivers of Babylon nebohého Pišťánka. Tam sa tiež vyskytuje nejaká severská lesná bytosť s pekným "severským" menom. Volá sa Ökötöm Kökötöm.

... sorry za OT. Len som si spomenul na Ökötöm Kökötöm a chcel som sa podeliť. To z tej horúčavy.
11.06.2015 - 14:54:37
08
Na ten film som zvedavy, ale zaver popisu videa ma dostal:
"...how a few brave people fought to save a sport they loved from corruption."
11.06.2015 - 15:27:42
00
Na čo konkrétne si v tom filme zvedavý?
11.06.2015 - 16:09:32
00
Zo zaujmu ako to sfilmovali a co vsetko to bude rozpravat. Ja sa k pripadu Lanca nestaviam chrbtom. Za nim je este kopa zaujimavych skutocnosti, ktore von nevyplavali (a mozno ani nevyplavaju). Preto si nemyslim, ze by citovana veta vyssie bola pravdiva. Kdeze, ked to vidime este dnes.

Ludia lahko zabudaju (vid. volby u nas), a preto si staci pozriet film alebo nejaky zaznam z par rokov dozadu a vsimat si ako sa to podoba na dnesnu dobu, kedy su vsetci cisti a cestni. Tych v minulosti zatracujeme a dnesok si chranime s klapkami na ociach. Pricom zakulisie celej show zostalo rovnake (napr. smotanka na hodinovke Wigginsa) a vymienaju sa len herci.
11.06.2015 - 16:51:23
05
"Zaujímavé skutočnosti", ťažko by som to nazval týmto termínom. LA povedal iba to čo uznal za vhodné pre seba, alebo pod prísahou. Pri návrate v roku 2008 bol čistý? "Bol", aby mohol s potencionálnym dištancom robiť na staré kolená triatlon. Testy boli jasné, 1: k miliónu. Ja sa nestaviam chrbtom k takému Pantanimu, Ullrichovi, Briisovi, Hamiltonovi, Landisovi, Contadorovi. Lebo zostali ľudmi.
11.06.2015 - 17:53:59
00
a vsimli ste si tu 1tkovu oktaviu v tom videu? :D
11.06.2015 - 20:36:49
00
Si to odhalil. Kvôli nej ten film natočili. A na balkóne v Alpe de Huez telefonujú z Iphone 6-ky.
11.06.2015 - 20:56:45
00
10%??? to znamená, že keď mal LA v 2005 čas cca. 86 hod., tak bez EPO by mal cca -8? Trocha prehnané nemyslíš? Samozrejme viem, že je to príliš zjednodušené, ale v skutočnosti sa "pridaná hodnota" pohybuje v desatinách až niekoľko málo percent. A to je práve ten rozdiel medzi 1. a 10. miestom. Nemá zmysel si myslieť, že radový domestik sa po dopingu stane automaticky víťazom TdF.
Btv. tých 10% čo spomínaš je zvýšenie počtu červených krviniek.


Iste, keby sa isla tour ako casovka na 3000 km tak by rozdiel bol 8 hodin. Ale kedze sa rozdiely tvorili vacsinou v cielovom kopci, tak 10% vobec nieje prehnanych. Armstrong dal bezne na cielovych 30 minutovych kopcoch, ktore boli na tour mozno dokopy 3 superom z druhej desiatky 3 minuty. Pozri si kolko stracali v rokoch 2000 a 2001 na neho jazdci z konca top ten.
11.06.2015 - 21:08:04
00
Špecializovali sa takticky na pár kopcovitých etáp a načasovali si podľa nich transfúzie krvných konzerv a EPA. A potom nasledoval tradičný scenár. Domestici US Postalu roztrhali a uťahali na začiatku stúpania pelotón. Zostalo pár najzdatnejších vrchárov a Lance spravil pre TV divákov show v nejakom vymakanom úniku. Medzitým sa stihol vytrieť o zem ako ho zhodila taška diváka a naraziť si to jedno vajce čo mu zostalo o rámovú trúbku. Ale s prehľadom získal tú minútku-dve, ktoré si predplatil u MUDr. Ferrariho. Preto som s takým "vytržením" sledoval posledné ročníky Tour a špeciálne tím SKY.
12.06.2015 - 10:46:14
00
V roku 2000 to bolo cca 0,3 %, v roku 2001 0,35%. Je to tak ako píšem, rozdiely v cieli sú prekvapivo malé keď sa na to pozrieš cez relatívne čísla. Nemám to z vlastnej hlavy, bavil som sa o tom s otcom, čo sa tejto téme venoval u dostihových koní sťaby rozhodca a veterinár. Vravel, že to sú vedecky dokázané záležitosti. Samozrejme, že ti neviem dať linky na zdroje, ale keď si aplikuješ na výsledky, tak to sedí. Ono, treba akceptovať to, že ak dopovala celá špička, tak poradie je také isté ako keby boli všetci čistý. Jediný rozdiel je v tom, že odstupy čistých od doperov by sa zmenšili, ale poradie na špici by zostalo zachované.
12.06.2015 - 10:55:45
01
Co bolo 0,3%? Rozdiel v case na cielovych 5 km, ked jeden nastupil druhemu a dal mu 2 minuty?
12.06.2015 - 11:15:24
01
Rozdiel v GC medzi 1. a 10.
12.06.2015 - 11:54:13
00
keyboard_arrow_up