Moje značenie na tom úseku

Prílohy:

IMAG3510.jpg
IMAG3510.jpg 603.52 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2015 - 20:50:41
01
Uz je otvoreny bufet na Dargove a 20.6.2015 ma byt otvoreny do 19hod :y:

zopar fotiek z dnesneho kontrolneho dna.
http://jozef1962.rajce.idnes.cz/sl.hr.las-slancik/
05.06.2015 - 21:23:42
02
Dnes som bol prejsť časť trasy z Herlianského sedla po Dargovský priesmyk. Tu sú moje postrehy z tohto úseku, keďže som to išiel po prvý krát a neprichádzala do úvahy nejaká orientácia podľa skúseností. Značenie trasy a aj turistickej značky v okolí stavby na Mošníku je dosť neprehľadné asi TZ pohltila stavba. Síce je tam pri podrobnom skúmaní terénu naznačená cestička cez dosť hustý porast ale na jeho konci už nijaká šípka či doprava alebo doľava. Až niekde na úrovní stavby som si všimol starú TZ, bohužiaľ značky ktoré boli robené zelenou stuhou sa pri tejto vegetácii nedajú nájsť keďže majú presne takú istú farbu ako lístie na stromoch. Zjazd od Mošníka na Lazy zatiaľ priechodný ale výška žihľavy a malinčia ktoré sa začína prevaľovať cez cestu už poriadne driape nohy. Obávam sa že o dva týždne to už bude po pás. Za týmto zjazdom na v úseku medzi kótou Lazy a rázcestníkom Lazy spadnuté dva veľké stromy cez TZ tak, že sa dosť ťažko obchádzajú a v tých miestach zas blúdenie lebo nie je vidieť červenú TZ. Od rázsestníka Pod Pecami celkom dobrá cesta síce dosť jazdená pri lesnej činnosti (dosť intenzívna ťažba dreva). Asi po 750m od rázcestníka značka schádza z tejto cesty a pokračuje pravdepodobne po zarastenej zvažnici a tu ma čakalo prekvapenie ktoré ma pobavilo :-). Tak som to zvečnil. Je tam skládka dreva po kraji cesty v dlžke asi 150m ktorá totálne zamedzuje vstupu na vyznačenú trasu aj TZ. Na obrázku je vidieť že sa to dá pekne po ceste obísť. A posledné prekvapko čakalo pri výjazde z lesa na parkovisko na Dargovskom priesmyku. Posledných asi 100m za značkou červeného cyklochodníka dnes absolútne neprezajdných. Koľaje vyše kolien a krásne rozbahnené, proste lesácke LKTčko vie narobiť paseku. Ale vyčistil som cestu ktorá ide priamo cez mladinu a obchádza túto rozbahnenú zákrutu a asi po 20m vychádza pod parkoviskom na Dargovskom priesmyku.
Z celkového pohľadu je to celkom dobré ale bolo by potrebné doznačiť hlavne odbočky, respektíve miesta kde sa kríži viacero lesných ciest sprejom na stromoch aj so smerom kam treba ísť (nie iba krížik ako som si na niektorých miestach všimol). Červená TZ je niekedy naznačená až za križovatkou čo je pre pešieho turistu postačujúce, ale keďže sa ide ba bikoch a ešte dole kopcom niekedy na trialoch kde je zadok na zadnom kolese a nie na sedadle, tak podľa mňa sa včasná informácia o smere zíde.

Prílohy:

znacka.jpg
znacka.jpg 145.22 KiB thumb_up0thumb_down

dargov vyjazd.JPG
dargov vyjazd.JPG 30.71 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2015 - 22:04:57
02
dik za info
07.06.2015 - 23:59:47
00
Dnes som bol prejsť časť trasy z Herlianského sedla po Dargovský priesmyk. Tu sú moje postrehy z tohto úseku, keďže som to išiel po prvý krát a neprichádzala do úvahy nejaká orientácia podľa skúseností. Značenie trasy a aj turistickej značky v okolí stavby na Mošníku je dosť neprehľadné asi TZ pohltila stavba. Síce je tam pri podrobnom skúmaní terénu naznačená cestička cez dosť hustý porast ale na jeho konci už nijaká šípka či doprava alebo doľava. Až niekde na úrovní stavby som si všimol starú TZ, bohužiaľ značky ktoré boli robené zelenou stuhou sa pri tejto vegetácii nedajú nájsť keďže majú presne takú istú farbu ako lístie na stromoch. Zjazd od Mošníka na Lazy zatiaľ priechodný ale výška žihľavy a malinčia ktoré sa začína prevaľovať cez cestu už poriadne driape nohy. Obávam sa že o dva týždne to už bude po pás. Za týmto zjazdom na v úseku medzi kótou Lazy a rázcestníkom Lazy spadnuté dva veľké stromy cez TZ tak, že sa dosť ťažko obchádzajú a v tých miestach zas blúdenie lebo nie je vidieť červenú TZ. Od rázsestníka Pod Pecami celkom dobrá cesta síce dosť jazdená pri lesnej činnosti (dosť intenzívna ťažba dreva). Asi po 750m od rázcestníka značka schádza z tejto cesty a pokračuje pravdepodobne po zarastenej zvažnici a tu ma čakalo prekvapenie ktoré ma pobavilo :-). Tak som to zvečnil. Je tam skládka dreva po kraji cesty v dlžke asi 150m ktorá totálne zamedzuje vstupu na vyznačenú trasu aj TZ. Na obrázku je vidieť že sa to dá pekne po ceste obísť. A posledné prekvapko čakalo pri výjazde z lesa na parkovisko na Dargovskom priesmyku. Posledných asi 100m za značkou červeného cyklochodníka dnes absolútne neprezajdných. Koľaje vyše kolien a krásne rozbahnené, proste lesácke LKTčko vie narobiť paseku. Ale vyčistil som cestu ktorá ide priamo cez mladinu a obchádza túto rozbahnenú zákrutu a asi po 20m vychádza pod parkoviskom na Dargovskom priesmyku.
Z celkového pohľadu je to celkom dobré ale bolo by potrebné doznačiť hlavne odbočky, respektíve miesta kde sa kríži viacero lesných ciest sprejom na stromoch aj so smerom kam treba ísť (nie iba krížik ako som si na niektorých miestach všimol). Červená TZ je niekedy naznačená až za križovatkou čo je pre pešieho turistu postačujúce, ale keďže sa ide ba bikoch a ešte dole kopcom niekedy na trialoch kde je zadok na zadnom kolese a nie na sedadle, tak podľa mňa sa včasná informácia o smere zíde.


k tomu len tolko,znacenie nie je idealne ale podla mna dostacujuce na taky typ podujatia.ostava nam doznacit usek Slancik-Izra/pravdepodobne tento utorok.

tu skladku treba obist pesmo lesom zprava /je to kusok/ a pokracovat cervenou.
Vdaka za ten vyjazd na Dargov a tesim sa na dalsiu spolupracu.
08.06.2015 - 04:47:22
01
Včera znacenie Slancik-Izra
http://jozef1962.rajce.idnes.cz/Sl.Hr._Slancik-Izra

Na Izre sa pilne pracuje pretože ako ma informoval prevádzkovateľ 20.6.2015 je oficiálne otvorenie sezóny 2015 :beer: .dohodli sme sa ze nám navaria guláš za 2ecka za ks.
ešte keby klaplo počasie...
10.06.2015 - 08:16:24
02
nechysta sa niekto nahodou z okolia VT? kvoli odvozu, lebo vlak ide jeden velmi skoro, druhy zas neskoro
15.06.2015 - 20:26:58
00
Ahoj, idem z Vt v sobotu ráno autom - mám voľné miesto(aj nosič), teoreticky aj späť z Izry/resp.Michaľan príde po mňa auto s nosičom...
Ozvi sa na jakubek@atlas.sk
16.06.2015 - 22:33:58
00
.
17.06.2015 - 08:28:40
00
http://jozef1962.rajce.idnes.cz/Sl.Hr._%2CPresov-Las%2C_po_dazdi./

Z včerajšieho doznacovania najťažšieho úseku pár fotiek.


https://drive.google.com/file/d/0B4j8kslTOTpqNDU4T1RxbnFlc1U/edit?usp=drivesdk


Meno: Sl.Hr Prešov-Laš
Typ aktivity: mtb Popis: Po daždi,chladno.
Celková vzdialenosť: 32,56 km (20,2 míľ)
Čas presunu: 4:53:28
Priemerná rýchlosť pohybu: 6,66 km/h (4,1 míľ/h)
Max. prevýšenie: 1112 m (3648 stôp)
Min. prevýšenie: 285 m (934 stôp)
Prevýšenie: 1423 m (4667 stôp)
Max. sklon: 35 %
Min. sklon: -29 %
Zaznamenané: 16.6.2015 11:19
17.06.2015 - 08:39:06
00
štart ostáva 20 6 o 7 hodine ?
17.06.2015 - 15:21:12
00
Áno.
Dúfam že sa nezopakuje počasie z 23.5.2015.
V piatok rozhodneme.
17.06.2015 - 16:46:16
00
V sobotu ideme na vec. Už sa nedá prekladať ďalší termín. Ide sa za každého počasia. Už sa teším! :) :)
17.06.2015 - 17:15:35
01
Pracovna porada zanami

Prílohy:

IMG_20150617_221724.jpg
IMG_20150617_221724.jpg 565.74 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2015 - 22:41:15
02
Chalani, mate dakto GPS suradice studniciek na vodu? Dakujem
18.06.2015 - 21:12:04
00
keyboard_arrow_up