Tak dnes naplánovaný pohodový výjazd vlakom do Veľkých Levárov a späť cez MK. Ráno počasie nevyzeralo vábne, teplota okolo 13C, ale nevzdali sme to a nezmokli sme. Nad Plaveckým Podhradím mraky, ale na BK sme sa vrátili v peknom letnom počasí, teplota 17-18C. Veľká pochvala Brudymu, :clap: :clap: :clap: ktorý plánoval trasu, pre niektorých z nás nové miesta, nižšia zvážnica(netrafili sme tú vrchnú) pod Geldekom a Jelencom, Zámčisko, Krkavec. Trip s dvomi defektami, ale bez iných problémov. Zostava Juroslav, Peter, Miloš, Brudy a ja si pekne užila dnešných 112km a 2173vm.

Prílohy:

20150621_070255.gpx [989.02 KiB] Zobraziť na mape

Komentár súboru: Na začiatku, ale Brudy a Juro už vo vlaku
Panoráma Lamač.jpg
Panoráma Lamač.jpg 160.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Počasie a mraky nad MK nevyzerali dobre....
Panorama Plavecké Podhradie.jpg
Panorama Plavecké Podhradie.jpg 111.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pichnutá guma pred krčmou. :-)
Plavecké Podhradie oprava defektu.jpg
Plavecké Podhradie oprava defektu.jpg 285.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prvé stúpanie nad PP
Lúky nad PP.jpg
Lúky nad PP.jpg 395.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kompletná zostava.
Panoráma Lúky pred Sološnicou.jpg
Panoráma Lúky pred Sološnicou.jpg 276.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Novoobjavená zvážnica.
Panoráma zvážnica pod Geldekom.jpg
Panoráma zvážnica pod Geldekom.jpg 312.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pekná vyhliadka a zjazd dole po pekných singloch
Zámčisko II.jpg
Zámčisko II.jpg 955.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Seknuté o skalu a výmena duše..
Oprava defektu II.jpg
Oprava defektu II.jpg 483.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Defekt opravený a Juro mohol znova skákať.
Jump.jpg
Jump.jpg 492.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stúpanie späť na hrebeň a návrat na BK.
Krkavec.jpg
Krkavec.jpg 341.04 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2015 - 23:47:26
014
Páči sa mi veta- pichnuta guma pred krčmou :-)
22.06.2015 - 08:15:38
01
dneska som si oprasil pamet a po x rokoch som isiel hladat dh trat klanec -rotunda. ....


vies prosim blizsie specifikovat, kde ta trat zacina? Ako sa na nu napojit? Diky
22.06.2015 - 09:20:05
00
Triskac, to aby bolo jasné čitateľom, že jeden sekal a druhý pichal, bez hanby, pred krčmou... :D ;) :D
22.06.2015 - 09:49:25
01
kajobiker opät pekne fotky ;)
22.06.2015 - 20:09:11
01
vies prosim blizsie specifikovat, kde ta trat zacina? Ako sa na nu napojit? Diky

neviem ti to moc opiat ako to najst kedze je to obludeni a je tam hustina ale je to tu . nemam ani gps

Prílohy:

dh.png
dh.png 201.41 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2015 - 20:14:37
00
large Ok diky, pomotam sa tam a mozno na to natrafim.
22.06.2015 - 20:34:29
00
V strave je jeden usek smerom na maly slavin-furiosity. Neviete kde to zacina a konci? Ako mam novy telefon a stravu, stava sa zo mna honic dolekop komiek :-)

na trati greenbiku popri Vydrici - po tom co spravis U turn za brodom a konci to tusim na urovni brodu ked ides od Granady k Vydrici. GL a nechod tam pocas ''spicky''. ta kombinacia pravej a lavej zakruty po 20m ''stupani'' tam smrdi pruserom pri nahanani KOMu ;)
22.06.2015 - 20:51:49
00
Diky..dam pozor
22.06.2015 - 21:41:54
00
Dnes bikerov minimum. Asi ta ciernava odradila. Na Accuweather nebolo o dazdi ani zmienky, ale radar naznacoval, ze tentokrat sa Aladin nemyli. :D Na Driver 8 sa oplati chodit castejsie, chodia tam bikerky. Jedna s hafanom ma obiehala, tak ze skusim troska pridat a ist za nou, nech vidim ako sa to ma jazdit. Celkom mi to slo, asi 7,5 s som sa jej drzal na dohlad. :D Par kvapiek U Slivu celkom potesilo, bolo dusno ako pred burkou. Hm. Krasnansky singlac v tych prvych usekoch od Peknej cesty slusne zarasteny. Na Patbojarskej ani nohy. Na cervenej na Kamzik pod altankom zacalo v sekunde poriadne liat. Super, aspon konecne otestujem Altura kratasy do mokra. Test skoncil vcelku fiaskom, tie gate su vodeodolnostou asi na urvni ich srihu - pre optimistu silno slabe. :D Ale recenzie mali fajn a boli v hustom vypredaji. :D Je pravda, ze nemam blatnicek a ten prud vody zo zadneho kolesa pri zjazde po asfalte je nieco co sa pri trailovani asi nevyskyne az v takej podobe, ale nevydrzalo to ani tych par minut. S Altura vecami (kratasy, navleky na nohy, nohavice a 2jo rukavic) mam zatial skusenost, ze v radikalnom vypredaji (okolo 50%) mozu byt OK az fajn. Ale plnu cenu ani bohovi. Sealskinz ponozky som nebral, kedze bolo prilis teplo a mam ten hrubsi model, tie si este na otestovanie musia pockat.


Naposledy upravil MageZ dňa 22.06.2015 - 22:33:39, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2015 - 22:10:16
00
Bajkerka s hafanom na driver8 ? To asi len silva, kto iny :) A proti vode ti vydrzi jedine prsiplast :P
22.06.2015 - 22:13:32
00
aj koža je nepremokavá (stačí vlastná)
22.06.2015 - 22:16:27
02
Silva to nebola, tu uz poznam, obcas sa oslepujeme svetlami ked ideme po singloch okruh v opacnom smere. :) Aj bikerka ina aj hafan iny. Hafan vacsi, bikerka vyzerala endurovitejsie. :D Ale ani neviem aky mala bike. Tusim svetlomodry a mozno Trek ale fakt som nevidel, vystrel do tmy. :)

Tie Altura kratasy inak vymyslal tiez nejaky dusevny atlet. Velkost uplne mimo, pas ovela vacsi ako by mali mat (je to akoze 32" ale v skutocnosti mozno tak 34" ak nie viac). Pracky na opasok tam niesu, je tam taky interny "opasok" ktorym sa da pas stiahnut, ale dost sa zdeformuje tvar tych gati potom. Pas zvnutra je prilis hladky, takze nedrzia tam kde maju a postupne sa pri jazde posuvaju vyssie a vyssie. A su prilis kratke, ze pri pedalovani aj v normalne polohe su spicky kolien hole. Ked sa posunu po chvili vyssie, kolena vobec nezakryvaju. Ako urcite do mokra lepsie ako nejake klasicke kratasy, jednak ze sa nenacicaju vodou a jednak ista uroven vodeodolnosti tam je. Ale cakal som o dost viac, hlavne po takychto recenziach - http://bikemagic.com/cycling-clothing/altura-attack-waterproof-baggy-shorts-review.html#HmkIpBL47oYGw5Xt.97
22.06.2015 - 22:31:09
00
Silva dnes zmokla inde a to poriadne
Vyrazali sme neskor a tak sme dostali plnu davku, cinske svetlo vydrzalo ten lejak :o, inak vsetko uplne premoklo jedinr goretex bunda podrzala a osprey tiez vydrzal, prvy nocak za dazda, kopec srandy ;)
22.06.2015 - 23:17:00
00
osprey aj mna prekvapil. cely do nitky len veci v batozku boli suche vcetne salamoveho rozku :lol:
22.06.2015 - 23:22:23
01
keyboard_arrow_up