Čo hovoríte na tieto platformy? http://www.koloshop.sk/pedaly-platformove-147/Azonic-Blaze-pedaly-cerne.html Stretli ste sa s nimi? Nejaké skúsenosti, poprípade tipy na iné?
03.06.2015 - 18:59:44
00
vyzerajú fajn, no podľa mňa viac "spikov"-lepší grip topánky. Odporúčam HTčka ( aj Gwin na nich bombuje). :)
03.06.2015 - 20:48:55
00
Myslím že to by už bolo cez rozpočet, keďže plánujem toho objednať viac.. A tieto tenisky k tomu by boli fajn? http://www.koloshop.sk/tretry-mtb-volne-214/five-ten-spitfire-burgundy-gold-boty.html

03.06.2015 - 20:51:26
00
Sainty: kupil som sebe jeden par, po mesiaci klepot, ziadna reklamacia, demontaz doma (aj tak som chcel vidiet co je dnuka) a fachaju super dalej. Dalsi par som kupil potom manzelke. Podla mna solidny pedal za solidnu cenu.
03.06.2015 - 21:41:08
00
A nemajú tie piny akési nízke? Pretože na fotkách sa mi tak zdajú.. Alebo sa dajú nastaviť vyššie?
06.06.2015 - 01:26:50
00
Ked das doprec podlozky tak su vyssie, cize mas 2 stupne nastavenia. Osobne som s nimi spokojny, ale uvital by som par pinov navyse.
06.06.2015 - 07:41:11
02
Ja len k teme Platformy vs. SPD:
SPD mam najazdene x tisic kilometrov, ale v narocnom terene radsej vypinam. Vsimol som si ze borci to riesia tak ze nevypinaju, ale su ochotny padat aj z kopca, aj do kopca, ked im presmykne koleso a idu na bok, alebo na chrbat. To ja moc ochotny nie som.
To rychle vysunutie nohy a pod. chyba aj mne, ale SPD nebrania cyklistom zalietat si bez bajku, to vypne same. Horsie je to pri malej rychlosti. Raz mi ram bicykla skoro zlomil pripnutu nohu.
Na platformach sa neda tahat hore, v SPDcka je to ako turbo na aute, zatiahnem hore a vystrelim dopredu (aj ked po spravnosti by sa mal opisovat kruh, teda tahat stale).
16.06.2015 - 11:14:15
00
V náročnom teréne skôr padneš keď sa vycvakneš, teda pokiaľ máš tvrdé xc tretry a noha sa ti z pedála môže ľahko zošmyknúť. Keď máš problém z vypnutím tretry v kritických situáciach, tak si nadstav jemnejšie pružinu a mal by si mať po probléme. Osobne som sa vždy cítil istejšie keď som mal v zjazde tretru pevne spojenú s pedálom. A keď už bol terén na mňa moc extrémny, tak by som ho nezišiel ani s spd ani plat. a z bajku zosadnem a znesiem ho :)
16.06.2015 - 12:19:10
02
Minulý rok som prvýkrát testoval SPD počas pár jázd a hoci som jasne cítil výhody, aj tak prevážil strach a dal som ich dole. Boli aj nejaké pády, ale len jeden sa dal pripísať SPD, respektíve môjmu nedostatku skúseností s nimi. Tento rok testujem opäť a som vo fáze nadšenia, práve technické výšľapy a zjazdy sú s nimi to, čo ma oslovilo. Len z gebule dostať ten strach, to chce asi čas. Keby som mal niekomu poradiť - rozhodne stále trvám na tom, že neplatí, že každý musí ísť do toho, lebo len to je to pravé orechové, ako niekto tvrdí. Platformy majú svoje prednosti (a donekonečna treba pripomínať, že to ale chce slušné pedále ako napr. HT plus fajfteny k tomu), určite prospeje, vyjazdiť sa poriadne najprv na nich a potom experimentovať s SPD - alebo aj nie - nech si jazdí každý čo chce. Do mňa sa hodne nahučal jeden môj x-tisíc-kilometrový poradca, že to by som len uvidel, čo všeličo by som dal na SPD, čo na platformách nie - a teraz mu dávam za pravdu. Pravda je, že ani on nie je imúnny voči pádom. S tým treba akosi rátať, však menej sa padá napríklad z gauča.
21.06.2015 - 11:00:53
00
SPD som sa bál, ale po pár mesiacov som si už zvykol. Včera som vletel vo vysokej tráve (bola vyššia ako ja :lol: ) do nejakého rigolu a neveril som, ako rýchlo som mal tretru vyzutú z pedála. Časom sa to celkom pekne automatizuje...
21.06.2015 - 11:43:00
00
Zdravím :-)
Jazdím asi 2-3 roky Shimano PD520 a chcel by som kupovať nové na FS bike ...
Mohli by ste mi niekto vysvetliť v čom sú hlavné výhody SPD pedálov s klietkou oproti bez klietky?
http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-xt-spd-pd-m785-trail-pedale-20466.html
http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-xt-spd-pdm780-naslapne-pedale-35268.html

    29.06.2015 - 10:16:05
    00
    Jedine v tom, ze obcas mozes chytit kamen alebo podobne. Klietka ti ochrani vnutro.
    29.06.2015 - 10:20:53
    00
    Ja som XT trail pedale jazdil cca 2 roky (teraz som spet na platformach pre zmenu) a urcite mi to poskytovalo aspon trochu viac podpory pod nohu. Nie na urovni napr. DX-iek ktore som jazdil dovtedy ale stale viac nez cisty mechanizmus. Primarny dovod je viac kontaktna plocha nez ochrana mechanizmu.
    29.06.2015 - 11:58:09
    02
    suhlas ,ale "ochrana" je tiez fajn ,par krat uz bola vyuzita,ked nevysli otacky a pod. radsej suchnut klietku ako priamo mechanizmus...a ked s nepodari hned zacvaknut tak sa da lepsie potocit-zapriet...
    29.06.2015 - 12:13:43
    00
    Tomu práve nerozumiem, že kontaktná plocha... Dotýka sa tretra aj klietky keď si zapnutý? Či je to aj o tom že keď pri nejakom zjazde chceš vypnúť máš možnosť a ostane aspoň nejaká opora...
    29.06.2015 - 12:25:18
    00
    keyboard_arrow_up